Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


05.02.21
21392 20 Друкувати

Форму № Д4 за січень не подаємо?

Автор: Савченко Олена, експерт з питань оплати праці.

«Вихід на арену» об’єднаної ПДФО/ВЗ/ЄСВ-звітності багатьом не дає спокою. Перший звітний період для неї ще не закінчився — це 1 квартал 2021 року. Водночас за багато років у нас виробилася звичка щомісячно подавати «роботодавський» звіт з ЄСВ за ф. № Д4. І багато хто боїться цій звичці змінити. Так потрібно чи ні подавати ф. № Д4 за січень?

Відразу відповідаємо: Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за січень подавати не потрібно (з урахуванням перехідного нюансу, про який нижче)!

Так, у нас, як і раніше, не скасований Порядок № 435* з ф. № Д4 у додатку 4 до нього.

* Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

Так, десь у якихось календарях звітності хтось продовжує виставляти граничні строки подання ф. № Д4 . Але це нічого не змінює! Відкриваємо Закон про ЄСВ у редакції, що діє з 01.01.2021 р. У частині звітності в нас є така вимога:

«4) подавати звітність про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до цього Закону, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку)».

Усе! Жодна окрема форма з ЄСВ уже не подається. У загальному випадку за періоди 2021 року — об’єднана звітність. Перший строк подання якої ще не настав (див. деталі нижче)!

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися
Коментарі
  • Паламея
05.02.21 08:23

Спасибо! Всё по существу!

Відповісти
  • Татиана
05.02.21 10:32

Для бухгалтера это так непривычно, столько лет сдавали ежемесячно эти отчёты, а теперь только один раз в квартал. Поначалу всё равно такое чувство, что думаешь как бы чего-то не упустить...

Відповісти
  • Соня
05.02.21 16:47

Татиана,Вы тот отчет видели? Это будет чудо, если ничего не упустишь...

Відповісти
  • Елена
05.02.21 11:16

Татиана, там есть случаи подачи помесячно, не упустите момент

Відповісти
  • Любовь
05.02.21 11:28

Елена,а какие случаи?

Відповісти
  • Lesia
05.02.21 11:20

Зашла сегодня в электронный кабинет ДПСУ раздел календарь и смотрю на 22.02.21 запись: "Термін подання звіту за 1 міс. 2021 р. [F3000413] Звiт про суми нарахованої заробiтної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсацiї) застрахованих осiб та суми нарахованого ЄСВ до органiв доходiв i зборiв з терміном сплати 22.02.2021

Відповісти
  • Андрій
05.02.21 12:11

Lesia, Та вони ще податки січневі не всі рознесли і з подвійним нарахування з ЭСВ по ФОПах розібратись не можуть

Відповісти
  • ОльгаNik
05.02.21 11:38

Lesia, позавчера отправила. Получила Кв.№1. "Звіт не може бути прийнятий - закінчення дії форми - грудень 2020р." Вот такая петрушка.

Відповісти
  • ОльгаNik
05.02.21 11:40

звіт* = документ. Вибачьте

Відповісти
  • Оксана
05.02.21 11:44

У меня работник уволился 4 января. Что подавать?((

Відповісти
  • Ния
05.02.21 12:07

Оксана, ничего особенного в связи с увольнением работника подавать не нужно

Відповісти
  • Альона
05.02.21 12:07

Оксана, если не на пенсию, ничего. За квартал покажете уже

Відповісти
  • Кристина
05.02.21 13:41

А в Медке он есть, и какой код? у меня пенсионер в январе, есть какие то сроки сдачи формы ДОВІДКОВО?

Відповісти
  • Соня
05.02.21 16:46

Кристина, там нет такой формы, я медок обновила, отчет тот же, початкова, скасовуюча, додаткова

Відповісти
  • Соня
05.02.21 16:44

А если больничные были в январе? То как подавать? За месяц или квартал?

Відповісти
  • Вера
05.02.21 17:23

А как можно подать отчеты теперь за прошлые периоды по ЕСВ,которые не подавались? В связи с карантином.директор находится в отпуске без сохранения зарплаты.Карантин еще действует.Предприятие не работает,наемных нет.Отчеты за себя не подавал в расчете на то,что поданы будут в последний месяц карантина.т.к. санкции не применяются,но буде админ штраф.На горячей линии ДПС отвечают ,что старая форма  ПОКА еще дейсвуетХочется услышать мнение аудитории.Сдать отчеты в один день,которые не сдавались ранее и сдавать далее 1 кв. ,при этом начислять придется зар.пл. за 1 день и соответственно налоги, если карантин будет и после 31 марта.Но и 2 приказа проводить - выход из отпуска и уход в отпуск.Я вижу такой выход из ситуации.Какое у кого мнение,пожалуйста,.хотелось бы услышать?

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
05.02.21 18:04

Вера, если предприятие не работает, да ещё и наёмных нет, то Додатки 4 не подавались и не должны были подаваться. Но Вы пишете, что есть директор: он оформлен как наёмный работник? Тогда должны были подавать Додатки 4 в т.ч. с таблицей 6, в которой указать кол-во дней без сохранения з/п. 
Не совсем понятно из вопроса, что значит "директор" и "отчёты за себя"??? Если Вы говорите про ФОПа, то причём ту "директор", "предприятие"? 
Уточните свой вопрос

Відповісти
  • Віта
08.02.21 16:16

Доброго дня! Підскажіть, будь ласка. Побачити повну частину матеріалу можна тільки зареєстрованим користувачам. Реєстрація безкоштовна за електронною адресою? Чи потім треба буде ще отримувати доступ за оплату? Дякую!

Відповісти
  • Тетяна
16.02.21 16:11

Віта, реєстрація безкоштовна, але обов`язково треба вказати вашу електронну адресу. На неї вам будуть приходити різні новини, ось і все.

Відповісти
  • Наталия
08.02.21 16:17

что делать с больничным? подавать объединенный отчет за январь 2021г. по ЭСВ или нет? а если я не подам и ФСС не увидит начислений ЭСВ за январь 2021?? когда уже всё выяснится?!!!

Відповісти