Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.02.21
23183 20 Друкувати

Форму № Д4 за січень не подаємо?

Автор: Савченко Олена, експерт з питань оплати праці.

«Вихід на арену» об’єднаної ПДФО/ВЗ/ЄСВ-звітності багатьом не дає спокою. Перший звітний період для неї ще не закінчився — це 1 квартал 2021 року. Водночас за багато років у нас виробилася звичка щомісячно подавати «роботодавський» звіт з ЄСВ за ф. № Д4. І багато хто боїться цій звичці змінити. Так потрібно чи ні подавати ф. № Д4 за січень?

Відразу відповідаємо: Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за січень подавати не потрібно (з урахуванням перехідного нюансу, про який нижче)!

Так, у нас, як і раніше, не скасований Порядок № 435* з ф. № Д4 у додатку 4 до нього.

* Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

Так, десь у якихось календарях звітності хтось продовжує виставляти граничні строки подання ф. № Д4 . Але це нічого не змінює! Відкриваємо Закон про ЄСВ у редакції, що діє з 01.01.2021 р. У частині звітності в нас є така вимога:

«4) подавати звітність про нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених відповідно до цього Закону, у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку)».

Усе! Жодна окрема форма з ЄСВ уже не подається. У загальному випадку за періоди 2021 року — об’єднана звітність. Перший строк подання якої ще не настав (див. деталі нижче)!

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Паламея
05.02.21 08:23

Спасибо! Всё по существу!

Відповісти
  • Татиана
05.02.21 10:32

Для бухгалтера это так непривычно, столько лет сдавали ежемесячно эти отчёты, а теперь только один раз в квартал. Поначалу всё равно такое чувство, что думаешь как бы чего-то не упустить...

Відповісти
  • Соня
05.02.21 16:47

Татиана,Вы тот отчет видели? Это будет чудо, если ничего не упустишь...

Відповісти
  • Елена
05.02.21 11:16

Татиана, там есть случаи подачи помесячно, не упустите момент

Відповісти
  • Любовь
05.02.21 11:28

Елена,а какие случаи?

Відповісти
  • Lesia
05.02.21 11:20

Зашла сегодня в электронный кабинет ДПСУ раздел календарь и смотрю на 22.02.21 запись: "Термін подання звіту за 1 міс. 2021 р. [F3000413] Звiт про суми нарахованої заробiтної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсацiї) застрахованих осiб та суми нарахованого ЄСВ до органiв доходiв i зборiв з терміном сплати 22.02.2021

Відповісти
  • Андрій
05.02.21 12:11

Lesia, Та вони ще податки січневі не всі рознесли і з подвійним нарахування з ЭСВ по ФОПах розібратись не можуть

Відповісти
  • ОльгаNik
05.02.21 11:38

Lesia, позавчера отправила. Получила Кв.№1. "Звіт не може бути прийнятий - закінчення дії форми - грудень 2020р." Вот такая петрушка.

Відповісти
  • ОльгаNik
05.02.21 11:40

звіт* = документ. Вибачьте

Відповісти
  • Оксана
05.02.21 11:44

У меня работник уволился 4 января. Что подавать?((

Відповісти
  • Ния
05.02.21 12:07

Оксана, ничего особенного в связи с увольнением работника подавать не нужно

Відповісти
  • Альона
05.02.21 12:07

Оксана, если не на пенсию, ничего. За квартал покажете уже

Відповісти
  • Кристина
05.02.21 13:41

А в Медке он есть, и какой код? у меня пенсионер в январе, есть какие то сроки сдачи формы ДОВІДКОВО?

Відповісти
  • Соня
05.02.21 16:46

Кристина, там нет такой формы, я медок обновила, отчет тот же, початкова, скасовуюча, додаткова

Відповісти
  • Соня
05.02.21 16:44

А если больничные были в январе? То как подавать? За месяц или квартал?

Відповісти
  • Вера
05.02.21 17:23

А как можно подать отчеты теперь за прошлые периоды по ЕСВ,которые не подавались? В связи с карантином.директор находится в отпуске без сохранения зарплаты.Карантин еще действует.Предприятие не работает,наемных нет.Отчеты за себя не подавал в расчете на то,что поданы будут в последний месяц карантина.т.к. санкции не применяются,но буде админ штраф.На горячей линии ДПС отвечают ,что старая форма  ПОКА еще дейсвуетХочется услышать мнение аудитории.Сдать отчеты в один день,которые не сдавались ранее и сдавать далее 1 кв. ,при этом начислять придется зар.пл. за 1 день и соответственно налоги, если карантин будет и после 31 марта.Но и 2 приказа проводить - выход из отпуска и уход в отпуск.Я вижу такой выход из ситуации.Какое у кого мнение,пожалуйста,.хотелось бы услышать?

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
05.02.21 18:04

Вера, если предприятие не работает, да ещё и наёмных нет, то Додатки 4 не подавались и не должны были подаваться. Но Вы пишете, что есть директор: он оформлен как наёмный работник? Тогда должны были подавать Додатки 4 в т.ч. с таблицей 6, в которой указать кол-во дней без сохранения з/п. 
Не совсем понятно из вопроса, что значит "директор" и "отчёты за себя"??? Если Вы говорите про ФОПа, то причём ту "директор", "предприятие"? 
Уточните свой вопрос

Відповісти
  • Віта
08.02.21 16:16

Доброго дня! Підскажіть, будь ласка. Побачити повну частину матеріалу можна тільки зареєстрованим користувачам. Реєстрація безкоштовна за електронною адресою? Чи потім треба буде ще отримувати доступ за оплату? Дякую!

Відповісти
  • Тетяна
16.02.21 16:11

Віта, реєстрація безкоштовна, але обов`язково треба вказати вашу електронну адресу. На неї вам будуть приходити різні новини, ось і все.

Відповісти
  • Наталия
08.02.21 16:17

что делать с больничным? подавать объединенный отчет за январь 2021г. по ЭСВ или нет? а если я не подам и ФСС не увидит начислений ЭСВ за январь 2021?? когда уже всё выяснится?!!!

Відповісти