Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


02.03.21
53711 49 Друкувати

Оновлена форма ПН: заповнюємо у M.E.Doc

Мінфін виклав у новій редакції форми декларації з ПДВ та податкової накладної. Зміни були затверджені наказом «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» від 02.12.2020 року № 734.

Даний наказ було опубліковано в «Офіційному віснику України» від 02.02.2021 р. № 8, а його норми запрацюють з 1 березня 2021 року.

Отже, починаючи з 01.03.2021 р. податкова накладна та розрахунки коригування до неї подаються за оновленими формами.

Зокрема, наказ Мінфіну передбачає внесення змін до форми податкової звітності з ПДВ.

Хочемо зосередити Вашу увагу на нюансах заповнення оновленої форми податкової накладної у M.E.Doc.

1. Створення податкової накладної.

Процес створення податкової накладної (далі – ПН) в програмі M.E.Doc залишився незмінним. Необхідно в розділі Первинні документи в модулі Реєстр податкових документів створити ПН, натиснувши кнопку  або на панелі інструментів обрати Файл-Створити.

Важливо! Суттєвих змін у формі ПН не відбулось. В оновлену форму ПН додано поле Код ознаки джерела податкового номера. Нове поле можна заповнити вручну, скориставшись довідником (рис. 1).

Рис. 1

2. Заповнення Коду ознаки джерела податкового номера.

Для автоматичного заповнення Коду ознаки джерела податкового номера необхідно внести зміни в Довідники Картка підприємства (рис. 2) та Картка контрагента (рис. 3).

Рис. 2

! При обранні Коду ознаки джерела податкового номера назву поля ЄДРПОУ буде змінено на Податковий номер, а назву поля Номер плат. ПДВ змінено на ІПН платника ПДВ.

Рис. 3

Якщо даний показник вказано у Картці підприємства або у Картці контрагента, при створенні нових ПН/РК відповідний Код буде заповнено автоматично (рис.4).

Рис. 4

Зауважимо, що довідник Код ознаки джерела податкового номера підключено до нових версій форм ПН (J/F1201011) та Розрахунку коригування (J/F1201211). Оновлені форми вже у M.E.Doc (версія оновлення 11.02.032).

Нагадаємо, що Законом України № 466 було змінено звітний період для декларування з ПДВ з квартального на місячний.

За матеріалами medoc.ua

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юлія
02.03.21 11:35

А як заповнювати ПН на неплатника? Або підсумкові?

Відповісти
  • Татьяна
02.03.21 11:47

Юлія, на Неплатника з номером 100000 в новій ячейці нічого не ставимо, пуста клітинка. 

Відповісти
  • Юлія
02.03.21 11:57

Татьяна, це справді так? просто в роз'ясненнях ніде не вказано. Боюсь, щоб не довелось код ДРФО проставляти, якщо продаж конкретній фіз. особі . Але логічно, що коди в підсумкових ПН на кінцевого споживача заповнити нереально 
Невже важко було виділити, що зміниться в заповненні  ПН з умовними кодами?

Відповісти
  • Таля
02.03.21 11:39

Объясните мне как бухгалтеру Зачем мне нужен этот код, как он влияет на расчет налогов или индефикацию поставщика/покупателя. Дебилы

Відповісти
  • Ірина
02.03.21 11:49

підкажіть, будь ласка: ЕЦП раніше було отримано на ПІБ, а в ПН та РК з 01.03.2021р. зазначено прізвище та власне ім"я... Треба отримувати новий ЕЦП для візування ПН та РК???

Відповісти
  • Татка
02.03.21 11:58

Ірина, нет конечно. ЕЦП старый действует. Просто  идентификация лица другая - имя и фамилия. 

Відповісти
  • Ольга
02.03.21 11:56

Совершенно нет объяснения по заполнению на неплательщиков.
Что с условным кодом 100000000000??? названием? тип причин 02???
Написали только, что по неплательщикам новый реквизит код не заполняется и все.
ПОКАЖИТЕ НА НАГЛЯДНОМ ПРИМЕРЕ

Відповісти
  • наталия
10.03.21 08:22

Ольга, следуя єтой консультации, пн приобретает статус помилкового и не реєструється

Відповісти
  • наталия
09.03.21 19:58

при регистрации пн на неплатника с пустой клітинкой при перевірці пн - статус пн помилковий

Відповісти
  • Илона
02.03.21 15:19

Ольга,читайте порядок заполнения НН. Там все есть.

Відповісти
  • NPK
02.03.21 13:02

Ольга,
при условном ИНН=100000000000 поле "Податковий номер..." не заполняется, следовательно код ознаки джерела податкового номера тоже не заполняется.

Відповісти
  • наталия
10.03.21 08:23

NPK,статус пн помилковий - зареєструвати неможливо

Відповісти
  • NPK
02.03.21 12:59

Ольга,

Рядок „код”  заповнюється у разі заповнення рядка „Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта” податкової накладної.

Відповісти
  • Татка
02.03.21 12:14

Ольга, на неплательщика - код ( в новой ячейке) не ставите.  там пусто должно быть. 

Відповісти
  • Ольга
02.03.21 11:59

Ведь при выгрузке с 1с это делалось автоматически

Відповісти
  • Светлана
02.03.21 13:00

А как определить эту ознаку? Ну свою можно, ведь знаешь, кто и как регистрировал. А как быть с контрагентами, с фопами?

Відповісти
  • Елена
02.03.21 14:09

28 числа отправила в электронном кабинете несколько налоговых накладных на регистрацию, весь день никакого движения и утром 1 марта все они неприняты, так как "Данная форма накладной устарела и была действительна в феврале". При наборе новой формы нет никакого автоматического расчета, абсолютно все графы надо рассчитывать, суммировать и  заносить вручную. Очень неудобно, особенно, когда в НН несколько позиций.

Відповісти
  • Наталія
02.03.21 18:07

Елена, я скопіювала стару податкову і тільки посталива 1 і все добре. Це я в Медку робила.

Відповісти
  • Ольга
02.03.21 15:38

Елена, Скорее всего вы забыли поставить код ставки НДС , тогда посчитает автоматически

Відповісти
  • Ольга
02.03.21 15:36

Елена,

Відповісти
  • Татьяна
02.03.21 14:12

На неплатника ставим код 3

Відповісти
  • Сергій
03.03.21 14:52

Татьяна, не пишите таких глупостей, пожалуйста и не вводите людей в заблуждение. Код в этом случае не указывается. 

Відповісти
  • Ольга
02.03.21 14:36

Пытаюсь зарегистрировать налоговые не плательщикам,не могу.В Медке при не заполнении кода загорается красное окошко.Если заполняю его с кодом 3, налоговая не принимает.Что делать???? Подскажите пожалуйста кто-то ,кто уже зарегистрировал хоть одну налоговую не плательщикам.

Відповісти
  • Татка
02.03.21 14:41

Ольга, на неплательщика не заполняем вообще ни какой код! 

Відповісти
  • наталия
09.03.21 19:59

Татка, так статус пн в єтом случає помилковий

Відповісти
  • кондрат
02.03.21 14:42

Как теперь зарегистрировать нн на дипломатическое представительство? Какой код ставить? 

Відповісти
  • Сергій
03.03.21 14:53

кондрат, если 3 не проходит поробуйте 1. Вполне возмозно что ваш нестандартный покупатель есть в ЕДРПОУ

Відповісти
  • Татка
02.03.21 14:52

кондрат, в данном случаи код " 3" ставим.  - іноземним дипломатичним представництвам та консульським установам, представництвам міжнародних організацій в Україні......и т.д.

Відповісти
  • кондрат
02.03.21 15:03

Причина - значення коду джерела податкового номеру покупця податкової накладної (3), не дорівнює значенню  в реєстрі платників ПДВ (0).

Відповісти
  • кондрат
02.03.21 14:58

Татка, я так и сделал. Эта нн отклонена.

Відповісти
  • Татка
02.03.21 15:03

кондрат, именно из за кода отклонена?  а там где подпись  - правильно указали? имя+фамилия?

Відповісти
  • кондрат
02.03.21 15:06

Да, именно из за кода. С подписью всё хорошо. Я выше указал причину отклонения, как написано в квитанции

Відповісти
  • Татка
02.03.21 15:11

кондрат, тогда странно действительно....

Відповісти
  • Ирина
02.03.21 17:04

Татка,вы в справочную налоговой звонили? Там есть техх.поддержка,и они могут подсказать по отклоненным налоговым накладным.И как исправить ошибку.

Відповісти
  • Ирина
02.03.21 17:03

Вы в справочную налоговой звонили? Там есть тех.поддержка.И они могут подсказать по отклоненным налоговым накладным.

Відповісти
  • кондрат
02.03.21 17:26

Ирина, ещё не звонил. Завтра обязательно попробую. Спасибо за совет)

Відповісти
  • Аліна
10.03.21 14:16

кондрат, вам что-то подсказала тех. поддержка налоговой по поводу вашей налоговой с кодом 3, потому что у меня такая самая проблема? Буду очень благодарна за ответ.

Відповісти
  • Ангелина
03.03.21 14:21

Огромное спасибо всем за обсуждение!!! Реально ваши вопросы и ответы помогли!!!

Відповісти
  • Ирина
04.03.21 09:50

Сидела читала на разных площадках информацию, но все сводится к тому , что все же неплательщикам надо выписывать код с пустой клеточкой.

Відповісти
  • дина
04.03.21 12:17

 мне необходимо зарег-ть умовну НН , іпн 600000000- на себя, если не проставлен код- виходит как помилкова -червона помилка.... не знаю.. как ..дальше действовать? помогите -пож. кто знает

Відповісти
  • Ирина
04.03.21 14:30

Зарегистрировала,все прошло. У не плательщика пустое окошко в поле код. 

Відповісти
  • Татьяна
04.03.21 15:31

Подписала НН как раньше ФИО, как исправить?

Відповісти
  • Екатерина
05.03.21 09:19

Очередные ОЧ-Ч-Ч-ЕНЬ!!! важные изменения из серии "Купи козу-продай козу..." - все для народа, чтобы безработицы не было.

Відповісти
  • Олена
08.03.21 14:40

а как поставить на автомат имя и фамилию? при формировании НН подтягивает ФИО...

Відповісти
  • Ната
09.03.21 15:47

Подскажите, никого не смущает что это не полная версия обновления, должна же добавиться строка с 14 %

Відповісти
  • Ната
09.03.21 15:48

Мой инспектор сказала ждать с 14% потом только регистрировать февраль, капец по срокам осталось несколько дней а НН куча

Відповісти
  • Людмила
17.03.21 12:47

Розрахунок коригування не реєструє.  В квитанції код продавця под.накл. (0) не = знач. в реєстрі платників пдв (1), а а покупця (1) не = (0)

Відповісти
  • Светлана Савченко
24.03.21 16:05

Відправила на реєстрацію РК до ПН від 03.02.2021 з типом причини 302 (усунення неоднозначностей). РК відхилено. В квітанції зазначено: Документ не може бути прийнятий - рядок 1. Поле "Причина коригування - код" містить значення "302", що дозволяється для розрахунків коригувань до ПН, виписаних раніше 1.1.2021.
Не знайшла жодної інформації про зміну типу причин.

Відповісти
  • Любов
27.09.21 12:06

Підкажіть як правильно відкоригувати ПН на не платника, яка була складена 09.02.21р.?Там був вказаний податковий номер.А з 1 березня він не проставляється?

Відповісти