Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.04.21
2438 10 Друкувати

Скільки українців працює без трудової книжки: дані Держстату

Автор: Олександр Білоус, РБК-Україна.

Кількість неформально зайнятого населення у віці 15-70 років за січень-грудень 2020 року становило 3237,8 тисяч осіб. Це 20,3% від загальної чисельності працюючих українців цього віку (15 915,3 тисяч).

Про це повідомляє Державна служба статистики України (Держстат).

За даними статистичного відомства, серед населення у віці 15 і старше неформально працювали 3275,9 тисяч чоловік.

найвищий відсоток неформально зайнятих в сільському господарстві - 44,7%, в будівництві - 17,0% і в торгівлі - 15,9%. У промисловості частка неформальної зайнятості становить 5,6%.

Як свідчать дані опитування Центру Разумкова, працювати офіційно, але частину отримувати зарплати "в конверті" погоджуються більше половини найманих працівників в Україні (59,8%).

Нагадаємо, за даними Держстату, кількість неформально зайнятого населення у віці 15-70 років у 2019 році в Україні становило 3460,4 тисяч осіб.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Надежда
03.04.21 06:58

А с каких пор у нас законодательно установлен трудовой возраст с 15 лет? Почему не с 5, учитывая необходимый пенсионный стаж?

Відповісти
  • Влад
03.04.21 11:42

Надежда, с разрешения родителей и во время каникул можно и с 14 по кзоту. Т.е. до 14 даже газеты нельзя разносить! Но удивительным есть то, что для несовершеннолетних кзотом установлена сокращения норма трудового времени. Т.е. конкретно для 14-15 лет в день  не больше 4 работы, но оплата должна быть не меньше чем для 8 часов работы взрослого...

Відповісти
  • Муравей
03.04.21 09:23

А який смисл в цій країні працювати офіційно і сплачувати податки??? Лікарняних судячи з останніх новин не буде, пенсії не буде.... Утримувати незліченну кількість пільговиків та злодіїв при владі, якось зовсім не хочеться!!! В цій країні працююче населення, яке сплачує податки, обсолютно соціально не захищене!!!

Відповісти
  • хаха
03.04.21 09:54

"За результатами обстеження робочої сили" - добре що хоч не худоби написали. Ткнули пальцем в небо і як завжди понаписували на основі середнього чогось там

Відповісти
  • A
03.04.21 10:52

А что, кто-нибудь сдавал в статистику отчет по количеству неоформленных работников? И как бизнесу  платить налоги, когда в стране декабрь запрещали работать, а в январе жесткий локдаун?!!! А интересно, есть статистика по налогам, уплаченным в время отсутствия хозяйственной деятельности? Налог на землю, например? 

Відповісти
  • Валерія
09.04.21 10:54

A,теж зацікавило дане питання, звідки інфа?

Відповісти
  • Влад
03.04.21 11:44

A, на эту тему кто-то докторскую защитил и премию получил по косвенному подсчету

Відповісти
  • Ігор
03.04.21 14:15

В державних корумпованих органах всі працюють офіційно. Кому ві цього краще?

Відповісти
  • Ілона
03.04.21 16:16

Ігор, і не тільки працюють офіційно, а й "офіційно" отримують доплату в конверті. Їх річні декларації , в яких задекларовано купу готівки в різних валютах тому підтвердження.

Відповісти
  • Бармалей
05.04.21 13:44

Это говорит о величайшем доверии к государственным органам.

Відповісти