Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.04.21
148229 63 Друкувати

ФОП: як не платити ЄСВ за 1 квартал 2021 року?

Винокуров Дмитро головний редактор журналу "Податки & бухоблік"

Вони ⬇ не платять ЄСВ

I. ФОП НА ЗАГАЛЬНІЙ АБО НА ЄДИНОМУ,

якщо одночасно:

— він десь працює за трудовим договором (не важливо, письмовий/усний);

— це місце роботи — основне (там ведуть трудову книжку);

— цей роботодавець платить за такого працівника ЄСВ не менше мінімального внеску.

Нова пільга. Запрацювала з 1 січня 2021 року. Діє на постійній основі.

Усе зрозуміло?

Якщо так, то переходьте до п. 2.

Якщо ні, то прочитайте десятку відповідей. Там є й відповідь на ваше запитання.

1. Повідомляти податкову?

Ні. Вони самі все дізнаються (але не відразу).

2. Як я дізнаюся, що за мене платять ЄСВ?

Швидко — ніяк (про довго — див. відповідь 5).

Звичайно, можна запитати бухгалтера-роботодавця… але відповідь нічого не гарантує.

Бухгалтер може думати, що він за вас заплатив, а насправді ні. У сенсі заплатив, але за фактом платіж зарахували не за вас.

3. Мене прийняли/звільнили посеред місяця і тому ЄСВ у роботодавця за цей місяць вийшов маленьким. Чи платити ФОП ЄСВ?

Дивно, але ФОП може за цей місяць ЄСВ не платити. Але може й заплатити (розд. III Інструкції з ЄСВ).

4. Якщо я у відносинах (у трудових і з трудовою книжкою), але не працювала цілий місяць і зарплата дорівнює нулю?

Роботодавець не заплатить ЄСВ, тому ФОП платить підприємницький ЄСВ сам.

5. Усе-таки, як дізнатися, що за мене ЄСВ платять?

Достовірно дізнатися можна потім — коли всі роботодавці подадуть об'єднану диво-звітність. Ближче до середини травня. Через кабінет на порталі ПФУ.

6. А що коли роботодавець не платить ЄСВ?

Якщо не платить, то погано. Формально в такого ФОПа немає пільги (хоча, між нами кажучи, прив'язка пільги з ЄСВ саме до сплати роботодавцем — абсурд, оскільки навіть якщо роботодавець ще не заплатив, то саме він повинен заплатити та з нього податкова буде примусова стягувати. Якщо не заплатить взагалі, то так, людина втрачає стаж, але зобов'язаним платити працівник-ФОП ставати не повинен).

7. Як не ризикувати на тему «заплатив роботодавець/не заплатив»?

Ті, хто сильно хвилюється і кому не шкода суми ЄСВ за квартал, — можуть заплатити за квартал, а потім стежити через портал ПФУ — заплатили за вас чи ні.

Якщо заплатили — все ОК. Сплачена сума нібито пересувається на другий квартал і далі повторюємо все знову (дивимося в портал і заспокоюємося). Це гарантія того, що крайнім ви не залишитеся. У разі потреби цю суму можна повернути.

8. А ФОП точно може працювати за основним місцем роботи?

Точно.

Може. Працювати. За основним.

Хоча подекуди ще іноді вважають, що основне місце для ФОП — підприємництво.

Ми їх переконувати — будемо.

9. А якщо я працюю на одному місці роботи, але за сумісництвом?

Це дивно. Але роботодавець може бути не в курсі, що ви ніде більше не працюєте. Або може вдати, що не в курсі. Роботодавцю зручно (в тому числі в частині ЄСВ), а ви — втрачаєте пільгу з ЄСВ.

Домовляйтеся: (1) звільнитися з сумісництва і (2) прийнятися там же за основним. Для вас — 16 тис. грн економії на рік.

10. Я — ФОП на загальній системі і ЄСВ до сплати = 59 тис. грн за 1 квартал. Можна їх залишити собі?

Так, треба залишити собі.

Якщо основний роботодавець заплатив за вас мінімум 3960 грн (по 1320 грн на місяць).

Закон суворий. Він забороняє вам платити ЄСВ за себе (ті самі 59 тис. грн) навіть добровільно.

 

II. ФОП НА ЗАГАЛЬНІЙ СИСТЕМІ БЕЗ ПРИБУТКУ

Нова пільга запрацювала з 1 січня 2021 року (все нове — це добре забуте старе).

Тут узагалі все зрозуміло. Але все одно ставлять запитання. Відповідаємо.

1. Без прибутку або без доходу.

Без прибутку.

Прибуток = чистий дохід = доходи - витрати.

Можна не вести діяльність, тоді прибутку не буде.

Можна діяльність вести, але не успішно. Тоді теж прибутку не буде, хоча дохід буде.

Хай там що: немає прибутку (в тому числі є збиток) — немає й ЄСВ.

2. За квартал збиток, а за місяць прибуток.

За прибуткові місяці платимо ЄСВ, за неприбуткові — ні.

Наприклад, за весь 1 квартал — збиток, а за Книгою за січень і лютий — прибуток (тобто збиток березня з'їв прибуток перших двох місяців).

За січень і лютий ЄСВ платимо, за березень — не платимо.

3. Чи можна платити ЄСВ самостійно?

Можна.

Закон не лише суворий, а й для загальносистемників ще й добрий.

За неприбуткові або збиткові місяці ЄСВ можна платити добровільно (щоб «заробити» стаж).

Податківці не в курсі прибутків/збитків ФОПа. Тому якщо й нараховуватимуть суми в кабінеті за всі місяці кварталу — не реагуємо. Платимо тільки за прибуткові.

Про всяк випадок ще раз прочитайте підзаголовок. Якщо ФОП на єдиному і без діяльності, то ЄСВ він платить (якщо не потрапляє до іншої групи звільнених від ЄСВ).

Як єдиноподатнику без діяльності не платити ЄСВ?

Перейти на загальну систему.

 

III. ФОП на 1 групі єдиного

Можна вести діяльність, можна не вести.

Можна працювати десь за трудовим договором, але можна й не працювати.

Головне — не порушити умови для групи 1.

Це тимчасове послаблення. Застосовуємо з грудня 2020 року по травень 2021 року включно. Пільгові місяці для них потрапляють до пенсійного трудового стажу.

 

IV. ТРАДИЦІЙНІ ПІЛЬГОВИКИ

Ці пільги «пам'ятають старожили». Застосовуємо «+/-», як і раніше, тому без деталей.

а) ФОП-пенсіонери, особи з інвалідністю,

а точніше — ФОП, які отримують пенсію за:

— віком або

вислугу років (додали з 1 січня);

б) особи з інвалідністю або які досягли пенсійного віку і одержують пенсію або соціальну допомогу (ч. 4 ст. 4 Закону про ЄСВ);

в) АТОшна пільга з ЄСВ (пп. 9-2, 9-8 розд. VIII Закону про ЄСВ).

Усі ці пільги (I — IV) рятують ФОП від ЄСВ за себе, але не звільняють від сплати ЄСВ з працівників такого ФОП.

 

P. S.

Якщо залишилися без пільги з ЄСВ, то:

ФОП на єдиному. Платимо 1320 грн за кожен місяць. Менше — не можна. Разом за квартал = 3960 грн.

ФОП на загальній. Платимо 22 % від прибутку за місяць. Головне — не менше 1320 грн за кожен місяць (та не не більше 19800 грн).

Граничний строк сплати за 1 квартал — 19 квітня 2021 року (хоча «до 20-го числа» — це 20-те включно).

Звітувати ще не скоро (аж у 2022 році). Тому про звіт поговоримо окремо.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юлия
05.04.21 10:28

Відповісти
  • Наталья
05.04.21 10:46

Чётко, ясно, хорошим стилем. Спасибо 

Відповісти
  • Елена
14.04.21 15:07

ДА! как приятно читать, прямо душа радуется. вот бы наши бараны в правительстве так писали законы

Відповісти
  • Ирина
05.04.21 11:16

Очень волнует  п.10 этой статьи! Если ФОП на общей системе и одновременно директор ТОВ, который получает з/п с выплатой ЕСВ не меньше минимальной, он может не платить ЕСВ за себя по ФОП, даже если там есть доход ?

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
05.04.21 11:37

Ирина,  да, в этой ситуации  ФОП не платит ЕСВ за себя.

Не важно работает «ФОП» директором или не директором.

Не важно есть у него ФОП-ская прибыль или нет.

Важно только «взяли на работу» его по основному месту работы (льгота по ЕСВ с ФОПа за себя есть) или по совместительству (льготы - нет).

Очевидно, что ФОПу на общей с приличной прибылью имеет смысл устроиться где-то на минималку по основному месту.

Тогда за такого ФОПа-работника будет платить работодатель +/- 2500 грн в месяц (ЕСВ и НДФЛ+ВС), а не 22 % с прибыли (что может доходить до 19 тыс в месяц).

Пока такая схема рабочая. Именно об этом 10-й вопрос статьи :)

Но Кабмин эту схему отловил и в прошлом году подал законопроект (4101). Логика такая – что если прибыль ФОПа на общей больше его зарплаты, то ФОП доплачивает за себя ЕСВ с этой разницей.

Но пока проект не принят– пользуемся льготой. Даже если его и примут – он будет работать только на будущее.

Відповісти
  • Ирина
05.04.21 12:04

Дмитрий Винокуров, Большое спасибо за подробное и понятное разъяснение!

Відповісти
  • Валентина
05.04.21 11:39

У меня ФОп на 1гр идет на пенсию  в апреле.За 2020г, месяцы март, апрель май и декабрь ,  были освобождены от уплаты, отчет  принят за 2020г, Но, на Портале ПФ эти месяцы стоят без начисления стажа.  Нужно  выяснять, в налоговой или в ПФ?.

Відповісти
  • Оксана
05.04.21 12:27

П. 2.2. за квартал убыток, за месяц прибыль . Ну заплатим мы сейчас за прибыльные месяца, а в годовом отчёте будет среднемесячная прибыль за весь год...

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
05.04.21 14:06

Оксана, Разумеется, есть годовой перерасчет для ФОП на общей системе.Но он не отменяет льготы.
приведу пример.Если 11 месяцев ФОП на общей не работал (не получал прибыль), а в декабре получил доход (прибыль) условно 12 тыс. То у такого ФОП появляется обязанность уплатить ЕСВ лишь за 1 месяц - декабрь с суммы 12 тыс.Льгота за 11 месяцев сработала и сэкономила 11*1320 грн. Аналогично если работал 2 месяца, то доход (прибыль) размажем на два месяца, а за остальные 10 месяцев не заплатим ЕСВ.

Відповісти
  • Александра
05.04.21 12:42

Безупречно - все четко - спасибо

Відповісти
  • Людмила
05.04.21 12:58

Все чітко та зрозуміло, однак у кабінеті на порталі ПФУ. сума нарахованого/сплаченого страхувальником єсв не відображається, є тільки сума доходу,який може бути менше мінзарплати. і дізнатися, чи проплатив роботодавець за найманого працівника-фопа мінвнесок єсв поки що неможливо.

Відповісти
  • Елена
05.04.21 15:18

Мне все же не понятно. Речь идет о законе 592 ?
По ФЛП на общей системе без дохода. 
В законе написано так:
"У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску."
Где сказано что можно не платить совсем??? Платить очень не хочется. 

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
05.04.21 15:45

Елена, має право (!) самостоятельно... при этом... сумма...
Поэтому если ФОП не хочет самостоятельно, то он и не платит ничего. 
Закон дал право ФОПу на общей-убыточнику (или без деятельности) платить ЕСВ.  Если ФОП этим правом хочет воспользоваться,  то может платить. Но при этом не может платить 2 копейки. Если уж полез в добровольность - плати не меньше минвзноса. Вот что написано в процитированной Вами норме кусочке (об этом в вопросе 3 раздела 2 заметки).

Відповісти
  • Валерія
16.04.21 01:36

Дмитрий Винокуров,вибачте...мені незрозуміло: якщо діяльність не проводилася і немає прибутку, чи повинен тоді ФОП подавати звітність якусь стосовно ЄСВ?

Відповісти
  • Елена
05.04.21 16:17

Дмитрий Винокуров, спасибо за разъяснения. 

Відповісти
  • Олександр
05.04.21 16:51

Скажіть будь-ласка. Особа, яка провадить незалежну професійну діяльність за січень, лютий та березень 2021 року НЕ отримав прибутку (доходу) чи в даному випадку потрібно сплачувати ЄСВ?

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
05.04.21 18:44

Олександр, По особам, які провадять незалежну професійну діяльність – те ж саме (с точки зору безприбутковості та ЄСВ) що і по ФОПах на загальної системі оподаткування. Є можливість за безприбуткові місяці не сплачувати, але добровільно можно і сплачувати .

 «П. 5 части 1  ст. 4


особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;


 …


2) для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску ЗА МІСЯЦЬ, У ЯКОМУ ОТРИМАНО ДОХІД (ПРИБУТОК).


У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник МАЄ ПРАВО самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску».

Відповісти
  • Марія
06.04.21 14:54

ФОП работает по совместительству, ЕСВ платит работодатель меньше минимального взноса. ФОП за себя может не платить? Обязательно ли условие работать по трудовой?

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
06.04.21 16:02

Марія, 1) не может не платить 2) обязательно

Відповісти
  • Марія
06.04.21 14:55

ФОП работает по совместительству, ЕСВ платит работодатель НЕ
 меньше минимального взноса. ФОП за себя может не платить? Обязательно ли условие работать по трудовой?

Відповісти
  • Илона
06.04.21 15:31

ФОП работает на основном месте, но не полный день. З/пл получается меньше минимальной. Работодатель доплачивает до минимального взноса ЕСВ. Есть ли в таком случае льгота по ЕСВ для ФОПа за себя?

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
06.04.21 16:06

Илона, льгота есть .  поскольку соблюдаются все 3 условия: работает (1) по основному месту (2) и работодатель уплачивает  ЕСВ не меньше минимального (3). 

Відповісти
  • Карина Анастасова
06.04.21 17:30

1. Должны ли КВЕДы ФОПа и предприятия, на котором он оформлен, совпадать для льготы?
2. Если до 1.02 была на предприятии оформлена на полставки, а с 1.02 - на полную ставку, работает ли льгота?

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
06.04.21 18:00

Карина Анастасова,
1. от КВЕДов не зависит. У ФОПа может быть КВЕД "Консультування з питань комерційної діяльності й керування", а но может работать по трудовому договору "клинером" в клининговой фирме.

2. Размер ставки не важен для льготы. Важно чтобы ФОП работал по основному месту работы. Пусть и на 0,5 ставки. 

Відповісти
  • Ірина
07.04.21 15:33

Настільки зрозуміла стаття! Викладено повно, ясно, просто. Нема чого добавити. А ні! Є!
ДЯКУЮ велике тим, хто це все вияснив і прояснив нам - дякую щиро автору! Респект!!!!! 

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
09.04.21 10:04

Ірина, Дякую вам за такий відгук!

Відповісти
  • Кира
07.04.21 16:56

Божечки, как же все четко написано! Огромное человеческое бухгалтерское спасибо! Дмитрий, раз вы так, то пойду на ваш семинар 

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
09.04.21 10:05

Кира, спасибо за такой приятный отзыв! Хорошая мотивация :)

Відповісти
  • Людмила
07.04.21 23:35

Спасибо огромное!!! 

Відповісти
  • Андрей
08.04.21 09:46

А разве ФОП 1группы не были освобождены от уплаты ЕСВ и единого налога за пол-года 2021? Это по ИЮНЬ включительно. В статье по МАЙ включительно. Можно источник этой информации?

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
09.04.21 10:07

Андрей, в статье всё правильно. За полгода 2021 года их не освобождали. Их освободили за 6 месяцев с декабря 2020 по май 2021 включительно. 
Закон о ЕСВ
"9-10.1
Тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої групи платників єдиного податку, в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року за себе."

Відповісти
  • Ирина
08.04.21 10:55

Да... Поняла, что общесистемщики остались без льготы по ЕСВ, да и НДФЛ нужно платить "без всяких..." А если сумма их за 1 кв 2021 года получается очень большая за счет повышения цен (продажа уже идет по новым, а в расходы списываются частично старые остатки еще по старым ценам, естественно) - есть возможность как-то сэкономить, недоплатить, отсрочить - может, в следующих кварталах будет меньше минималки или, вообще, убыток. Ведь при годовом расчете этих налогов доходы усредняются между прибыльными и неприбыльными месяцами. 
Будет ли это штрафоопасно, кто знает, помогите.

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
09.04.21 10:13

Ирина, между прибыльными и неприбыльными не усредняется.
скопирую комментарий выше: "Оксана, Разумеется, есть годовой перерасчет для ФОП на общей системе.Но он не отменяет льготы.
приведу пример.Если 11 месяцев ФОП на общей не работал (не получал прибыль), а в декабре получил доход (прибыль) условно 12 тыс. То у такого ФОП появляется обязанность уплатить ЕСВ лишь за 1 месяц - декабрь с суммы 12 тыс.Льгота за 11 месяцев сработала и сэкономила 11*1320 грн. Аналогично если работал 2 месяца, то доход (прибыль) размажем на два месяца, а за остальные 10 месяцев не заплатим ЕСВ."

по поводу большого ЕСВ в отдельных месяцах. При желании можно доказывать, что внутригодовой ЕСВ выше минвзноса (пока 1320 грн) не штрафоопасен. Т.е. если вылазит больше, то можно больше не платить (но 1320 за прибыльный месяц платить нужно) и ссылаться, что база - по декларации, а декларации нет.  Но этот момент не очень однозначный... Поскольку мы и без декларации отлично справляемся с задачей выяснения бесприбыльных месяцев. 

Відповісти
  • Ирина
09.04.21 11:49

Дмитрий Винокуров,
как "не уcредняется"? Вот, по этой статье,приведенной ниже,  я и заполняла дод.5 за 2020г. И удивилась, что принцип заполнения не изменился и в эту отчетную кампанию, несмотря на освобождение от уплаты за март-май 2020г.

Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения



Дмитрий Костюк зам. главного редактора журнала «Налоги & бухучет»


ПОДЕЛИТЕСЬ В:                                                                                                                                   &nb

Відповісти
  • Ирина
09.04.21 11:51

почему-то не вошло в предыдущий ответ...

Графа 3 (общая система). Указываем среднемесячный доход (прибыль) в разрезе месяцев. Вообще, он определяется путем деления итогового чистого дохода (прибыли) из годовой декларации об имущественном состоянии, на количество месяцев отчетного года, в которых ФЛП был плательщиком ЕСВ.


Но по 2020г главный вопрос: как быть с освобожденными месяцами? Учитывать их в формуле или выбрасывать? Налоговики разъяснили (БЗ 201.06), что формула из-за освобожденных месяцев не меняется. То есть, как и в общем случае, годовой доход (прибыль) нужно поделить на количество месяцев, в которых ФЛП был плательщиком ЕСВ. Соответственно, в этой графе заполняется каждый месяц, несмотря на освобождение

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
09.04.21 12:17

Ирина, Статья, на которую Вы ссылаетесь касается отчета за 2020 год и в ней рассматривалась другие льготы.


Безусловно в прошлом году именно так и обстояли дела, как мы писали в той статье.


Сейчас мы говорим о льготе, которая заработала с 2021 года.


Это другой год, другая льгота и уже другие нормы инструкции по ЕСВ.


Сравните 


раньше:


«Базою нарахування єдиного внеску є чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації, поділений на кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку як платник єдиного внеску»


 


и сейчас


«Обчислення сум єдиного внеску зазначеною категорією платників здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій (річної звітності) та результатів перевірок діяльності таких осіб, що призвела до збільшення або зменшення розміру доходу, який підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому враховуються місяці, протягом яких така особа отримувала дохід (прибуток)».


 


Обратите внимание на последнее предложение «При цьому враховуються місяці, протягом яких така особа отримувала дохід (прибуток)».


 


Собственно, поэтому «между прибыльными и неприбыльными не усредняется». Поскольку неприбыльные НЕ враховуються.

Відповісти
  • Ирина
09.04.21 12:56

Дмитрий Винокуров, спасибо. Главное, чтобы к моменту подачи отчета по ЕСВ за 2021г. принцип заполнения и программные настройки тоже подкорректировали в соответствии с этой нормой. А то она норма не поможет, если ты будешь вынужден заполнять отчет в соответствии с действующими на тот момент рекомендациями и так, как программа "его принимает", шаг вправо, шаг влево - расстрел.
За 2020 я так и заполняла. Прибыль была во всех 12 месяцах. Минус льгота за март-май 2020г. Мы платили 22% за все оставшиеся 9 мес(все прибыльные), а при подаче дод.5, как и ожидалось, вылезла переплата, т.к. общий годовой доход пришлось делить поровну между этими 9 месяцами

согласно той статье, да и программа не позволяла заполнить иначе.  

Відповісти
  • Виктория
08.04.21 15:28

Добрый день! Если ФОП на едином налоге 2 группа, по основному месту работы предприятие уплачивает за него ЕСВ с зарплаты большей чем минимальная. Можно ли ФОП у не платить есв за себя?

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
09.04.21 10:13

Виктория, можно

Відповісти
  • Валерий
08.04.21 19:17

Добрый вечер. Я ФОП, ІІ группа на едином, плюс круглый год работаю в Теплокоммунэнерго, я что могу не платить ЕСВ? Из зарплаты снимают. Спасибо.

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
09.04.21 10:14

Валерий, можете. Если работаете по оснвоному и они не просто снимают ЕСВ, но и уплачивают его в размере не ниже минимального взноса

Відповісти
  • Наталія
10.04.21 21:35

А если ФО-П работал ( оказывал услуги) по ГПД, за него  заказчик уплачивал ЕСВ не меньше 1320грн. То это не причем? Платить , я так понимаю,  надо?

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
12.04.21 09:16

Наталія, все верно, платить ЕСВ в этом случае нужно (если нет других освобождений). Для льготы важен именно трудовой договор по основному месту работы. 

Відповісти
  • Larysa
12.04.21 11:48

ФОП 3гр. :январь и февраль платил ЕСВ, а с 14 февраля- работает на основном месте, по трудовой. Как быть с мартом? Ведь по ФОП на лицевом счёте начисление квартальное-3960, вылезет недоимка.

Відповісти
  • Павел
12.04.21 11:53

якщо трудові стосунки з працедавцем розпочалися з середини січня, але єсв сплачений за півмісяця перевищує мінімальний - також можна не сплачувати?

Відповісти
  • Ольга
12.04.21 16:10

Здравствуйте, подскажите пожалуйста до конца не поняла если ФОП на 2гр. единого налога и одновременно работает по основному месту работы, то ЕСВ платить не надо с 01.01.21г?

Відповісти
  • Юля
14.04.21 14:33

Чи може хтось підказати, платити чи не платити ЄСВ в тому разі, якщо підключена послуга "муніципальна няня"? ФОП не прибутковий, але наскільки я розумію на підключення "няні" прямо впливала саме сплата ЄСВ

Відповісти
  • Ирина
14.04.21 16:37

Добрый день. Подскажите ФОП оформлен по трудовой, но январь и февраль был на своем счету, в марте есть начисления и выплата от работодателя. ФОП имеет льготу только за март, январь и февраль оплачивает сам?

Відповісти
  • Татьяна
19.04.21 23:01

Ирина, я так понимаю, что 1320грн. обязательно (для стажа) должна поступить в ПФ раз в месяц. Если работодатель не уплатил, значит вы сами платите.

Відповісти
  • ФОП
15.04.21 07:17

Коротко і ясно
ДЯКУЮ

Відповісти
  • Надежда
15.04.21 09:55

А якщо маючи пільгу (основне місце роботи) платити і за ФОПа, чи вплине це на розмір пенсії?

Відповісти
  • Виктория
15.04.21 10:06

Добрый день! Подскажите пожалуйста, ФОП 3 группа, работаю по договору ГПХ, не трудовой, работодатель платит все налоги за меня из гонорара. По ФОП прибыли нет. Надо ли мне платить ЕСВ?  

Відповісти
  • Мила
15.04.21 16:43

Підскажіть будь ласка , як правильно здати звітну нову  при виялені помилки  в додатку 4ДФ (в графі 02  продубльовано  2 рази 1 3 3 3  замість 1 2 2 2 ) Суми не міняються

Відповісти
  • Ярина
15.04.21 21:04

Добрий час! Підкажіть, будь ласка, ФОП 3 гр. Спрощена система. За перший квартал 2021 року доходу не було, чи потрібно сплачувати ЄСВ за перший квартал?
Дякую!

Відповісти
  • Олександр
16.04.21 15:53

Має таке ж питання. ФОП 3гр. спрощена система. Нема доходу. Подано заяву про закриття ФОП.
Чи треба сплачувати ЄСВ за перший квартал?
Дякую.

Відповісти
  • Валерія
16.04.21 01:43

Вибачте, мені незрозуміло: ФОП на загальній системи, жодної діяльності не проводилось, отже, і прибутку також немає, чи потрібно якусь форму надсилати /роз‘яснювати аби не платити ЄСВ? Заповнювати звітність за ЄСВ?

Відповісти
  • Юлия
16.04.21 10:34

Открыли ФОП в 1 квартале  (конец марта) 3 группа, упращенная 5 % 
платить налог  ЭСВ, за все месяца или можно лишь за март уплатить 1320 гривен?

Відповісти
  • Irene
16.04.21 21:02

На основном месте работы ФОПа ЗП меньше минимальной, т к неполный день, но работодатель производит доплату ЕСВ до минимального взноса. Может ли ФОП-единоналожник в таком случае не уплачивать ЕСВ за себя?

Відповісти
  • Татьяна
19.04.21 22:54

Irene, если Ваш работодатель по основному месту точно уплатил 1320грн. ЕСВ 22% в месяц за Вас, то как ФОП-единщик с 1.01.21г. за себя не платите.

Відповісти
  • Андрій
22.04.21 19:06

Доброго дня. Я є ФОП з 2001р. Припинив діяльність у 2002р.
12 лютого цього року прийшов "лист щастя" з податкової про недоїмку у 38тис.грн. за ЄСВ. Доходів не отримував.Зараз офіційно працюю на останній роботі близько 3 років, податки фірма сплачує.
Чи можна вимогу оскаржити? Бо після спілкування з податковою які в мене варіанти, залишили 2: 1)Сплатити 38тис. 2)Чекати виконавчу службу.
Р.S. ФОПа закрив 31.03.2021  Дякую завідповідь

Відповісти
  • Олена
27.04.21 10:15

Добрый день! Может ли ЧП, который находится на едином налоге 2-я гр. и одновременно является наемным работником (предприятие платит взнос не меньше минимального взноса), добровольно уплатить ЕСВ за себе? Или закон на столько суров, что это под запретом? (Скоро идти на пенсию).

Відповісти
  • Наталья
30.04.21 15:25

Добрый день! Не знала о такой льготе по ЕСВ для ФОП. Я ФОП 3 группы. Есть постоянное место работы, где за меня платит работодатель ЕСВ (причем больше минимального). Я проплатила как ФОП за январь - март 2021г. 3 960,00 грн. Как и куда я могу вернуть эти деньги?

Відповісти
  • C33
06.05.21 10:16

Якщо є можливість не сплачувати ЄСВ за себе (основна робота за трудовим договором), але добровільно хочу сплачувати ЄСВ, то:
1) як про це повидомити ПФУ?
2) чи вплине це на розмір пенсії?

Відповісти