Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.04.21
6307 18 Друкувати

Електронні трудові книжки: перехідні моменти

Автор: Біляєва Олена, експертка з питань оплати праці.

У зв’язку з переходом на електронний облік трудової діяльності багато кадровиків уже зараз подають скан-копії трудових книжок працівників. При цьому часто виникає запитання: чи потрібно знову сканувати трудову, якщо працівника перевели на іншу роботу або він звільнений?

Перехідні моменти

З 10.06.2021 р. набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 р. № 1217-IX (далі — Закон № 1217). По суті, із зазначеної дати і розпочнеться перехід на електронний облік трудової діяльності, який триватиме 5 років (до 10.06.2026 р.).

До 10.06.2021 р. діють «старі» правила обліку трудової діяльності. Тобто залишаються актуальними всі вимоги до застосування паперових трудових книжок:

• при прийнятті на роботу працівник подає трудову книжку (крім тих, хто працевлаштується вперше і не має ще трудової книжки);

• роботодавець, у свою чергу, зобов’язаний внести до трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу, про заохочення та нагородження;

• при звільненні працівнику видають трудову книжку із записом про звільнення.

Важливо! До 10.06.2021 р. роботодавці не зобов’язані передавати до ПФУ скан-копії трудових книжок (або оцифровані відомості). Це можна зробити добровільно відповідно до Порядку № 1084*.

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Оля
23.04.21 11:15

А після 1.06 обов'язково 

Відповісти
  • Костянтин
23.04.21 13:26

С 10.06.21 вполне не исключена ситуация, когда вновь принимаемый работник скажет, что трудовой книжки у него нет или потерял, и по закону иметь он её уже не обязан, а сведений из реестра тоже ещё толком не будет. Кстати, что они из себя будут представлять и как их предъявлять работодателю тоже непонятно. И можно ли по ним будет увидеть не только где, но и кем работал сотрудник и по какой статье увольнялся?

Відповісти
  • Оксана
30.04.21 14:49

Костянтин, я вважає самому працівнику в його інтересах мати трудову книжку паперову.  Я особисто поки відмовлятись не буду.

Відповісти
  • Александр
24.04.21 09:50

Костянтин,
Роботодавець обязан выдать копию приказа об увольнении, там есть как увольнялся. (третий абзац снизу этой статьи).
Теперь вместо одной бумажки-книжки работнику придётся кучу бумаг собирать. 
По желанию работника надо будет вести книжку трудовую. Кто поймёт пакращивание, тот пожелает обязательно.

Відповісти
  • Ия
23.04.21 15:01

Костянтин, более того, как будущий сотрудник этот реестр раздобудет?? Не у всех есть ЕЦП, чтобы зайти на сайт ПФУ и вытащить данные. 

Відповісти
  • Олена
23.04.21 15:12

Не зрозуміла: "Після цього всі відомості про трудову діяльність працівників потрібно буде вносити до Реєстру застрахованих осіб" - це я маю зайти в кабінет, та внести вручну?

Відповісти
  • Костянтин
23.04.21 17:05

Олена, отличный и очень важный вопрос!  И так во всем. Что ни возьми в вопросе перехода на эл.трудовые, всё сырое и непонятно как будет реализовано. Главное в законе красиво написать. Нигде нет четкости, кто и что обязан делать и что будет на выходе. Я нигде не нашел, что работодатель обязан сканировать трудовые сотрудников. Может, если сотрудник подпишет согласие на обработку персональных данных, но не обязан. 

Відповісти
  • Наталья
23.04.21 15:55

Подскажите, кто уже сталкивался, сколько по времени проходит обработка в ПФ сканов трудовой книжки? А то у меня уже неделю висит статус "в работе".

Відповісти
  • Наталія
23.04.21 21:35

Наталья, в жовтні я відправляла то на другий день уже було оброблено, а тепер так як у вас -висить. І по тих що уже оброблено в кабінеті змін стажу я не бачила.  І ще не зрозуміло як буде з тими що ми відправимо скан копії,потім працівник звільнився і пішов на іншу роботу- і знову тут будуть сканувати по новому. Було так що я відправила в жовтні а в січні працівник звільнився, то я відправила послідній запис про звільнення -не прийняли -" відсутні попередні сторінки", так що я коли відсканувала  знову з початку, тоді прийняли. І якщо в трудовій може бути що колись помилково пропущена сторінка ,то її теж потрібно сканувати. 

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
23.04.21 17:08

Наталья, у меня уходило на их обработку Пенсионным фондом от нескольких минут (одна-две странички) до нескольких дней (много страниц + я прикреплял документы об образовании и научной деятельности). 
Скорее всего, сейчас так долго обрабатывают из-за приёма отчётности – им просто не до трудовых

Відповісти
  • Олена
23.04.21 17:17

Сомневающийся Sкептиk, а саму електронну книжку треба заповнювати, чи тільки скан відправляти?

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
25.04.21 11:55

Олена, один раз попробовал (до этого не делал): НЕУДОБНО, до ужаса! если много записей, то нет возможности часть внести и "остановиться", сделать "перерыв" и сохранить черновик. Наверно я вносил полдня, разбирая почерк и записи в трудовой: от приёма, переименования названий предприятий, приёмов, переводов на разные должности... А потом при отправке ПФУ выдал что-то об ошибке (то ли с сервером, то ли, что превышено время работы) и я "вылетел" со страницы Портала. Когда вошёл на Портал повторно – полдня работы улетучилось. Поэтому – после даже не пытался по другим работникам заполнять саму эл. книжку. Если до сих пор не реализована возможность сохранения черновика – лучше не браться за заполнение...

Відповісти
  • ЕЕЕ
23.04.21 16:38

Наталья,поделитесь опытом, как это сделать - сканирую трудовую, в каком формате должен быть скан? Отправлять по листикам или архивировать?

Відповісти
  • Наталья
23.04.21 18:01

ЕЕЕ, прикрепляла каждый лист отдельно в формате jpeg, напарница всю целиком в формате PDF, обе ждем  результата с 14 апреля

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
23.04.21 17:11

ЕЕЕ, отправлял в виде одного файла с ограничениями по размерам: там все подсказки есть (можно и постранично); должно быть цветное изображение. Кроме того, если отправляет работодатель, а не сам работник, то прикреплял скан "згоди на обробку даних" работника...

Відповісти
  • бурундук
23.04.21 17:19

Сомневающийся Sкептиk, офигительная перспектива

Відповісти
  • Наталія
23.04.21 21:40

Хто має уже досвід по розблокуванню податкових накладних, то відправка трудових книжок набагато простіше.Я за день 40 відсканувала.

Відповісти
  • Оксана
30.04.21 14:53

Знов наступне жахитттяяяя. Після звіту об'єднаного я вважаю, що тут буде таке саме.
Поки не буду поспішати. Думає ще триста раз все зміниться.

Відповісти