Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


30.04.21
1095 7 Друкувати

Держпродспоживслужба разом з уповноваженим із захисту державної мови контролюватимуть дотримання мовного законодавства

Використання української мови під час обслуговування споживачів обговорили на зустрічі Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька та уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

«Наша позиція дуже проста і зрозуміла: закон має неухильно виконуватися. Ми домовилися спільно працювати щодо якісного його виконання у сфері захисту прав споживачів: їх обслуговування, маркування продукції тощо», - розповіла Владислава Магалецька.

Зокрема, під час зустрічі обговорили дотримання виконання Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», а саме статті 30 «Державна мова у сфері обслуговування споживачів», основною вимогою якої є використання української мови під час обслуговування споживачів.

Відповідно до закону, всі виробники, а також виконавці та продавці зобов'язуються надавати споживачам інформацію про свої товари, роботи чи послуги державною мовою. Українською має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо.

За матеріалами КМУ
Коментарі
  • Александр
30.04.21 05:00

Споживачам как раз мова не нужна. Это акция направленная  против прав потребителя.

Відповісти
  • Надежда
30.04.21 08:28

Я всегда считала, что любой человек, находящийся на рабочем месте, должен клиенту отвечать на том языке на котором к нему обратились! Не надо учить гостей страны изучать наш государственный язык, надо нам изучать международные языки общения. В моей семье говорят на 4-х языках и все всех прекрастно понимают. Данная акция расчитана на отвлечение  электората от действительно страшных новостей: тарифы, земля, безработица, отмена социальных гарантий...

Відповісти
  • Буржуй
30.04.21 09:19

Это чудо-Креминь недавно выпустило отчет о своей тяжелой работе на 175 стстраницах. Куча достижений- закрыл десятки Русских школ и классов, выявил супер-зраду- гимн Одессы на русском языке! И т.д. и т.п. Но думаю ему не долго осталось.

Відповісти
  • Алла
30.04.21 09:31

Абсолютно согласна с Надеждой. Всегда говорю -кто разгаваривает, хто розмовляє. а в нашей местности - балакаємо. І що ми тепер зрадники, а ті "великі уми" які довели нашу країну до такого стану, що бігаємо з протянутою рукою по всьому миру, вони мабуть "херої". Була промисловість і важка і легка, а тепер навіть труси Китай поставлє. А так у нас все прекрасно. Як в тій пісні, що і дім згорів і чоліві помер а так все прекрасно!!!

Відповісти
  • По сутi...
30.04.21 10:59

...яка рiзниця мiж цвяхом та "гвоздём" ? Запитання риторичне.
Обидва отримають "по головi"...

Відповісти
  • Марина
30.04.21 11:07

По сутi...,правильно, под "мовне питання" будут грабить: газ,э/э, земля-иностранцам. Главное, все это делать на украинском языке. А то П нападет...

Відповісти
  • злой клоун
30.04.21 19:23

а мовные шпрехенфюреры будут поверять  качество продуктов?

Відповісти