Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


31.05.21
6908 17 Друкувати

Працюючим ФОПам необхідно самостійно контролювати сплату ЄСВ роботодавцями

Фізичні особи-підприємці, які є одночасно найманими працівниками, звільняються від сплати єдиного внеску за себе, оскільки страховий платіж за них уже здійснює роботодавець. Така норма поширюється на усіх підприємців, незалежно від того, на якій системі оподаткування вони перебувають. Однак, це не стосується сумісників.

Слід також пам’ятати – ЄСВ, сплачений роботодавцем, не повинен бути меншим за законодавчо встановлений мінімальний рівень страхового внеску, тобто не менше 1320 гривень, та не більшим за максимальний – 19800 гривень.

Також підприємцям-найманим особам слід переконатися, що роботодавець не лише нараховує за них ЄСВ, а й сплачує його та не боргує перед Пенсійним фондом. Адже у випадку несплати роботодавцем єдиного внеску, зобов’язання зі сплати лягатимуть на підприємця, як і штрафні санкції у випадку недоїмки. Перевірити нарахування та сплату роботодавцем єдиного внеску з отриманої заробітної плати найманий працівник може в Пенсійному фонді, звернувшись особисто чи через офіційний портал Електронних послуг Пенсійного фонду, та безкоштовно отримати Довідку про застраховану особу (форма ОK- 5 чи OK-7). Такий контроль варто здійснювати щомісяця.

Варто зазначити, що податкова служба має доступ до персоніфікованих відомостей застрахованих осіб про заробітну плату, на яку нараховано та з якої сплачено страхові внески. Тобто, фізичні особи-підприємці або особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не повинні додатково повідомляти контролюючі органи про факт сплати за них єдиного внеску роботодавцем.

Водночас, підприємець, за якого роботодавець сплачує ЄСВ, може при бажанні й надалі сплачувати за себе страхові внески, та у такий спосіб збільшити свої внески до Пенсійного фонду, від загальної суми яких, згодом йому й розраховуватимуть пенсійні виплати. Такі внески, знову ж таки, не можуть бути меншими за мінімально встановлений розмір та більшими за максимальний рубіж.

 

За матеріалами ГУ ДПС у Рівненській області
Коментарі
  • Марианна
31.05.21 06:53

Как можно контролировать каждый месяц, если отчёт по ЕСВ сдаётся раз в квартал ?

Відповісти
  • Юрек
31.05.21 10:05

Марианна, читал, что хотят опять сделать помесячно

Відповісти
  • Михаил
31.05.21 09:43

Марианна,у ФОПов квартальная оплата ЄСВ - до 20 числа месяца следующего за отчетным кварталом, а отчетность вообще годовая

Відповісти
  • Светлана
31.05.21 07:38

Марианна,просите справку в бухгалтерии о перечисленных налогах

Відповісти
  • Влад
31.05.21 09:33

Светлана, и чем поможет справка в споре с налоговой?

Відповісти
  • Светлана
31.05.21 09:51

Влад,а при чем тут спор? не хотите ходить за справкой так научитесь пользоваться электронным кабинетом ПФУ. На Бога надейся но и сам не плошай. Я своим ФОПам даю расшифровку начислено,удержано, перечислено. Особо недоверчивым и платежки даю

Відповісти
  • Влад
31.05.21 17:15

Светлана, До лампы те справки и платежки. Реальный документ - вытяг или ок-5/7, но и он безсилен, если вы позже корректировку подадите по объеденной отчетности...
Только переплата...

Відповісти
  • Яна
31.05.21 08:52

С какого периода ФОП может не платить за себя ЕСВ, если платит работодатель?

Відповісти
  • Елена
31.05.21 16:46

Яна, если нет дохода у ФОП.

Відповісти
  • Ирина
31.05.21 09:09

Яна, с января 2021 года

Відповісти
  • Яна
31.05.21 09:12

Ирина, спасибо!

Відповісти
  • Андрій
31.05.21 09:30

А доопрацювати програмне забезпечення, щоб така сплата відображалась в особовому кабінеті ФОПа нє?....і ще не зовсім зрозумів фразу "та не більшим за максимальний – 90 тисяч гривень"...тобто якщо роботодавець заплатить за мене 91 тисячу ЄСВ...звільнення від самостійної сплати не спрацьовує?

Відповісти
  • Татьяна
31.05.21 15:11

Андрій, У ФОП просто появляется переплата

Відповісти
  • Диана
31.05.21 11:53

Андрій, мне тоже показалось, что в этом предложении описка. 90000 ЕСВ это бы было слииишком круто! :)
Максимальный ЕСВ сейчас пока 19800 ))

Відповісти
  • Марина
31.05.21 11:26

Андрій, ,більше граничної суми єсв за місць роботодавець не нарахує і не сплатить.

Відповісти
  • Марі
31.05.21 10:50

Андрій,Роботодавець не заплатить за Вас ЄСВ, що перевищує максимально допустиму межу. Принаймні у звіті він її точно відобразити не зможе.

Відповісти
  • Олена
31.05.21 12:48

а ФОПам у податкову   щось треба нести, щоб не нараховували ЄСВ у кабінеті, чи  хто там нараховує ? не ПФУ ж ?

Відповісти