Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


07.05.14
731 1 Друкувати

Надо ли юрлицу отчитываться о недвижимости, приобретенной и проданной в течении одного месяца?

   Згідно з положеннями Податкового кодексу України юридичні особи-платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
   
   Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.
   
   Форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Міндоходів України від 05.12.2013 № 766.
   
   У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
   
   Згідно з ст. 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
   
   Договір купівлі-продажу, зокрема житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.
   
   Отже, якщо суб’єкт господарювання придбав та продав об’єкт нерухомості в межах одного місяця, то за наявності документального підтвердження, що засвідчує перехід прав власності від продавця до покупця (договір купівлі-продажу тощо), він звільняється від обов’язку сплати та подання податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
За матеріалами ГУ Міндоходів у Тернопільській області
Рубрика:
Коментарі
  • Ирина
08.05.14 13:20

Класс. Абсолютно не совпадает с мнением Подол.ГНИ Киева, которая начислила налог непонятно как (так как норм.денеж.оценки земли физически получить нереально за мес.) и выписала еще и штраф, за неподачу отчета. Подскажите, кто с этим сталкивался.

Відповісти
Коментування новини вимкнено
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
59404 222
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно