Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.05.14
4220 19 Друкувати

Порядок заполнения заглавной части налоговой накладной при поставке неплательщику НДС

   Якщо платник податку на додану вартість постачає товари/послуги покупцю, який не зареєстрований як платник податку, чи постачає на експорт, чи здійснює операції у рахунок оплати праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з ним, то заповнити податкову накладну він має з урахуванням таких особливостей:
   
   - у верхній лівій частині у полі «Усі примірники залишаються у продавця» оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається відповідний тип причини, наприклад:
   
   «02» – постачання неплатнику податку,
   
   «03» – постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку,
   
   «11» – складена за щоденними підсумками операцій;
   
   - у рядку «Особа (платник податку) – покупець» вказується «Неплатник податку»;
   
   - рядки «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця» та «Номер телефону» залишаються незаповненими;
   
   - у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «400000000000».
   
   Нагадаємо, що усі примірники (два) таких податкових накладних складаються в паперовому вигляді та залишаються і зберігаються (відповідно до законодавства) в особи, що їх склала.
   
   Відповідна норма передбачена п. 6, 10, 11 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.01.2014 № 10, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.01.2014 за № 185/24962.
За матеріалами Міністерство доходів і зборів України
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Натали
08.05.14 08:24

В налоговой накладной ставим 400000000, а в реестрах - 0? Правильно ли это?

Відповісти
  • Бухгалтер90
08.05.14 08:31

Я и в НН и в реестре ставлю "400000000000"

Відповісти
  • Януся
08.05.14 08:34

А если я указываю ФИО, адрес и телефон неплательщика (ФЛП например) - это что нарушение?

Відповісти
  • Януся
08.05.14 08:36

Мне 1С 8.1.2 ставит в налоговой 400000000, а в реестре 0. В налоговой сказали, что за март ошибок нет.

Відповісти
  • Ната
08.05.14 08:36

В реєстрі за березень я тех ставила 400000000000 Прийшла квитанція помилка ,що під таким ІПН не має платника ПДВ Так що здала нову звітну і вже поставила як і раніше 0.Прийнято без помилок

Відповісти
  • Ника
08.05.14 08:43

Мне тоже гораздо удобнее писать вместо :"Не платник податку". наименование этого "неплатника". Просто сразу видно, кто этот "неплатник". А, так если понадобиться, то ищи его в "общей куче неплатників" Лучше бы пояснили, как теперь заполнять дод № 5. . куда этих 400000000000 вносить. Ведь они были всегда в строке "ИНШІ" Да, и Реестром тоже нет чётких инструкций по этому поводу.

Відповісти
  • Анна
08.05.14 08:56

Ната = у большинства была такая ситуация (у меня тоже) - при сдаче Реестра за 03.14г. в 1 квитанции "прийнято з зауваженнями", бо "Помилка - роздiл 1, гр.5, стр.1, №з/п 1: ІПН '400000000000' не був платником ПДВ в березні 2014 (податкова накладна: від 01.03.2014, № 1)"; и так все даты с 01.03 по 31.03. А 2 квитанция "Прийнято". Хочу спросить "у бывалых"! У меня 1С:7 печатает 2 варианта НН по ежедневным операциям. №1 - Кількість (об'єм, обсяг) = 0; Ціна постачання одиниці товару/ послуги без урахування ПДВ = 0; и дальше, как обычно, сумма без НДС (8), НДС(ІІІ раздел) и сумма с НДС (IV раздел). №2 - Кількість (об'єм, обсяг) = 1; Ціна постачання одиниці товару/ послуги без урахування ПДВ = сумма без НДС; и т.д. В порядке №10 этот нюанс не прописан. В ЄБПЗ такого ? и ответа, соответственно, - нет. Подскажите пожалуйста, как правильно "по-новому".

Відповісти
  • Бурундук
08.05.14 09:04

В порядке "конкретики по поводу писать или не писать ФИО и адрес--ничего такого нет. 400000000000-да, написано. В порядке заполнения реестра 0 написано.

Відповісти
  • Иринка
08.05.14 10:20

Я что-то не очень поняла из этого Порядка, а в скольки экземплярах составляется такая налоговая накладная??? Вроде логично было бы в одном («Усі примірники залишаються у продавця» оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається відповідний тип причини, наприклад:«02» – постачання неплатнику податку), но дальше-то в статье сказано про 2 экземпляра ( Нагадаємо, що усі примірники (два) таких податкових накладних складаються в паперовому вигляді та залишаються і зберігаються (відповідно до законодавства) в особи, що їх склала)... Непонятно...

Відповісти
  • Lena
08.05.14 10:28

да-да, этот сыр-бор уже обсуждался на сайте. В налоговой мы должны ставить 400.... , согласно Порядку №10 от 14.01.14, а порядок заполнения реестра - прошлогодний, в нем действительно - 0. Несогласованность документов, как всегда... За март в реестре должно быть - 0, т.к. за март мы еще выписывали на старых бланках и там ставили 0 . В апреле уже выписывали на новых с 400..., но в реестр все затянулось с 0! Вручную переправляла на 4000..., сдала. Но тоже терзают сомнения - может, в реестре все-таки нужно оставлять - 0????

Відповісти
  • Бегемот
08.05.14 11:00

Нет , ноль в реестре ставится , если в налоговой накладной ставим 0. читайте порядок ведения реестра.

Відповісти
  • Бух
08.05.14 11:02

Для Иринки Я печатаю два экземпляра: в одном єкземпляре "Х" в ячейке напротив оригинала (ведь сказано же, что «Усі примірники залишаються у продавця» оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» та зазначається відповідний тип причини, наприклад:«02» – постачання неплатнику податку ит.д. , а как понять где оригинал если нет пометки соответсвующей) и "Х" в ячейке "усі примірники....", а во втором - "Х" копія и "Х" "усі примірники....". Правильно или нет незнаю, в порядке конкретики нет. У кокого какие місли по єтому поводу

Відповісти
  • ррр
08.05.14 11:47

сдала реестр за апрель с "0"

Відповісти
  • Таня
08.05.14 12:10

Ткните носом, где в Порядке заполнения НН написано " - у рядку «Особа (платник податку) – покупець» вказується «Неплатник податку»;". всегда писали ФИО покупателя, если физлицо...

Відповісти
  • Yulya
08.05.14 13:27

Как же достал весь этот маразматический бред! Я сдала за март и за апрель в реестре 0, в налоговых 400000000. Все принято, квитанции пришли. В поле "Особа" всегда указываю наименование или ФИО (что вообще за чушь писать "неплатник податку"? а потом их по запаху определять??)

Відповісти
  • Ок
08.05.14 15:17

Видела налоговую накладную выписанную в поле "Особа" указано "ФИО - неплатник податку".

Відповісти
  • Елена
08.05.14 16:04

Заколебали уже!!!! А что, эти 40000.. и 0... влияют на суммы в налоговой-на кредит или на обязательства???? Маразм крепчает!!!!! НАДОЕЛО!!!!!

Відповісти
  • Ника
09.05.14 12:14

А как эти 400000000000 формируются в дод № 5?. Одной строкой и общей суммой?. А в "інші" они не попадают?.

Відповісти
  • Надежда Закарпатье
13.05.14 10:29

Вместо того, чтобы придумывать крестики - нолики, пусть бы лучше отменили бумажный вариант и так у всех сохраняется в электронном виде!!!!

Відповісти