Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.08.21
2641 2 Друкувати

Орендар повертає орендоване приміщення, яке відремонтував. Що з ПДВ?

Орендар повертає орендодавцю орендоване приміщення, де протягом періоду договору було відремонтоване. Як дана операція буде оподатковуватися ПДВ?

Повернення орендованого приміщення із поліпшенням розглядається як надання послуг орендодавцю, яке оподатковується 20% ПДВ наступним чином:

- якщо орендодавець не відшкодовує витрати на поліпшення, то повернення офісних приміщень з ремонтом визнається безоплатним постачанням послуг, яке оподатковується ПДВ 20% з базою оподаткування в розмірі вартості придбання товарів/послуг на ремонт;

- якщо орендодавець відшкодовує витрати на поліпшення офісних приміщень, та повернення визнається наданням послуг та оподатковується ПДВ у розмірі 20%, базою оподаткування в розмірі договірної ціни таких послуг (отриманого відшкодування), але не нижче «звичайної ціни».

Наталія Волошинович, начальниця управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Тернопільській області.

За матеріалами ГУ ДПС у Тернопільській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Владимир
30.08.21 12:38

Краще було б шановній чиновниці аргументувати свою відповідь діючими нормами ПКУ. І ці норми до речі говорять про зовсім інше. Наприклад п. 188.1. ПКУ встановлює базу оподаткування операцій з постачання необоротних активів і вона не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції. Звичайна ціна встановлюється тільки за відсутності обліку необоротних активів. Практично завжди (при правильному обліку) поліпшення орендованих необоротнхи активів обліковуються планиками податків як окремий обєкт необоротних активів.
 

Відповісти
  • Владимир
30.08.21 12:44

А відповідь майже нагадує анекдот, що зношені мешти треба оподаткувати як продаж нових за ціною їх придбання. Вона говорить про професійну невідповідність начальниці управління.

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам