Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


30.09.21
5538 16 Друкувати

З 1 жовтня Україна повністю переходить на е-лікарняні

З 1 жовтня оформлення усіх лікарняних буде відбуватись винятково з внесенням даних до електронної системи охорони здоров’я.

На виплату лікарняних Фонд соціального страхування України витрачає величезні кошти. За 8 місяців цього року отримано для виплат листків непрацездатності на суму майже 10 млрд грн. Співробітники Фонду фізично здатні перевірити не більше 10% лікарняних. Тому «індустрія» продажу фіктивних листків в Україні традиційно доволі масштабна.

Впровадження е-лікарняних дозволить більш ефективно боротися з корупцію. Електронна система дозволяє перевірити, скільки та кому той чи інший лікар видав листів непрацездатності. Адже кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника.

Система е-лікарняних запрацювала з червня. Попередньо вже з 1 вересня усі медичні заклади мали перейти на оформлення е-лікарняних. Але на початок осені з 3 тисяч закладів у електронній системі змогли працювати лише 2,2 тисячі. Не всім подобалась ця ідея, і зрозуміло, чому.

Станом на 27 вересня 137 тисяч медичних працівників пройшли онлайн навчання, 2,9 тис медзакладів вже оформлюють е-лікарняні, з початку роботи системи створено майже 1 млн медичних висновків про непрацездатність.

Лише 100 лікарень поки що не змогли налаштуватись на роботу в нових умовах, але до 1 жовтня є час, щоб «підключити» ці заклади до електронної системи.

Успішне запровадження системи е-лікарняних – ще один важливий крок у діджиталізації медицини та реалізації програми Президента paperless, яка передбачає цифровізацію державних послуг усіх рівнів.

За матеріалами Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ирина
30.09.21 09:09

глядишь к 2025 году таки перейдем 

Відповісти
  • Ольга
30.09.21 10:51

Пишут, что врач сам не выбирает место работы заболевшего, а эта информация подтягивается по идент.коду. Но в итоге больничный есть только по основному месту работы человека на сайте пфу. А что делать предприятию, где этот же человек по совместительсу ??? Что ставить в табеле ??? неоплачиваемая нетрудоспособность ???

Відповісти
  • Константин
01.10.21 06:27

Ольга, пока нет больничного в табеле НЗ ставится.

Відповісти
  • Елена
30.09.21 14:41

А у нас наоборот: по основному месту работы больничного нет, а по совместительству есть!

Відповісти
  • Ирина
30.09.21 11:50

просить работника,чтоб получил от привата 24 бесплатную эл.подпись и он как физ лицо увидит свой больничный сделает скриншот и вам предоствавит

Відповісти
  • Ольга
30.09.21 12:06

Ирина, по электронным больничным копия не покатит. Больничный должен отразиться в кабинете предприятия-совместителя на сайте пфу

Відповісти
  • Ирина
30.09.21 11:51

https://buhgalter911.com/news/news-1060813.html для ознакомления

Відповісти
  • Ольга
30.09.21 12:11

Ирина, ничего толком там не сказали. потому что никто не знает что делать с совместителем, если больничный не засветился в кабинете пфу

Відповісти
  • Ольга
01.10.21 13:46

Ольга, ФСС настаивает на том, что все осталось как и было. Совместителю на основном месте работы электронный б/л распечатывают, заверят подписями и печатями и вместе со справкой о доходах отдают для оплаты по совместительству

Відповісти
  • Крокозябра
30.09.21 12:15

Идея была хорошая, но я даже не представляла, что ее можно так испоганить. КАК можно было додуматься, одному болеющему, по одному заболеванию сделать несколько больничных? Вот КАК? Есть бумажный больничный, сделайте ОДИН документ по образу и подобию. Не каждые три дня новый больничный, а на то время которое положено по инструкциям, например, амбулаторный 10 дней, потом, при необходимости открываем новый, ставим галочку "продовження" куда подтягивается номер предыдущего больничного. Все. Ну неужели так трудно до этого додуматься? Маразм полнейший. 
О том чтобы туда подтягивался стаж и зарплата, в наших реалиях говорить вообще нет смысла, не с нашим то счастьем.

Відповісти
  • Світлана
04.10.21 11:26

Крокозябра, А неужели трудно было додуматься до электронного формата е-больничного, чтобы затягивать документ в программу, а не набирать вручную с принтскрина экрана? Вот уж точно е-маразм. Почему у руля идиоты?!!!!!!!!!!!!!!

Відповісти
  • Елена
30.09.21 18:34

Крокозябра, согласна...бред просто....и со статусом "закрытый" и "готов к оплате" маразм тоже....и то что нигде не видно: это первичный или продление....а когда их 300 штук уже в кабинете, то попробуй сам определи...ещё то "покращення"

Відповісти
  • Анна
30.09.21 14:21

Крокозябра, очень правильно вы говорите, полностью согласна

Відповісти
  • Ия
30.09.21 14:07

и это в той системе, которая висит с 8-00 до 20-00, и где базы данных пациентов не имеют защиты

Відповісти
  • данет
01.10.21 17:32

Ия,именно так. врач сказала когда комп перестанит глючить  тогда и будет больничный. а какие компьютеры в селах и малых городах.  жах.  рукописи не горят. надежней бумаги нет ничего.

Відповісти
  • Надежда
01.10.21 10:50

Планировали Е, получилось ЁБ.

Відповісти