Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.10.21
9455 7 Друкувати

Щодо оплати е-лікарняних працівникам, які продовжували роботу у період непрацездатності

Сьогодні у разі створення медичного висновку електронний лікарняний сформується за замовчуванням.

Тож у окремих випадках працівники, для яких було створено е-лікарняний, можуть продовжувати роботу.

Так відбувається, наприклад, коли працівник відвідав лікаря для консультації або проведення діагностики, однак фактично не втратив працездатність.

За такими е-лікарняними допомога по тимчасовій втраті працездатності не призначається, адже працівник продовжував роботу і не втрачав заробіток за цей період.

За матеріалами Фонд соцстраху

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Олена
27.10.21 09:54

Фактично це означає, що відповідь на часте запитання бухгалтерів а чи можна не проводити лікарняний  ТАК?

Відповісти
  • Людмила
27.10.21 09:56

Олена, я теж так зрозуміла.

Відповісти
  • Олена
27.10.21 10:13

Людмила, тільки незрозуміло як тоді із причиною непрацездатності. Вона ж буде вказана. А в переліку причин немає такого - консультація та діагностика

Відповісти
  • Марі
27.10.21 15:31

Олена, Наскільки я пам'ятаю, оплата лікарняного - компенсація втраченого заробітку. Тобто працівник надає лікарняний у комісію з соціального страхування (
) я знаю, у яку "комісію", комісія проводить засідання і виносить рішення про відмову у виплаті лікарняних в зв'язку з тим, що працівник не втратив заробіток. Десь так. Сама ще такого не робила. Але варіант життєздатний.

Відповісти
  • Тетяна
27.10.21 10:18

Ото путаниця тепер буде у бухгалтера(((

Відповісти
  • Мариночка
27.10.21 11:10

Дуже гарне роз'яснення, без роз'яснення.... без посилань на законодавство....без прикладів....
Ну а шо, як хочемо так і пояснюємо.... Чи їм воно надо..... пп.....ць

Відповісти
  • Ирис
27.10.21 13:00

У нас в ПФ кабинете висит больничный, закрыт на следующий день после открытия, статус - готов к уплате. Но самое интересное этот сотрудник уволен в январе 2021 года. Что делать с таким больничным не понятно.... Может это была какая-то диагностика, но как врач мог выписать больничный на предприятии, на котором человек не числиться??

Відповісти