Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.11.21
6335 7 Друкувати

У страхувальника не відображається е-лікарняний сумісника: що робити?

Фонд соцстраху у листі від 27.07.2021 р. № 03/С-619з-798 роз’яснив, що можна зробити у ситуації, коли роботодавець, де працює сумісник, "не бачить" електронного лікарняного працівника.

Автори листа наголошують, що починаючи з червня 2021 року, у випадку формування для застрахованої особи листка непрацездатності програмними засобами Електронного реєстру листків непрацездатності (далі— Реєстр) на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність, такий листок непрацездатності повинен бути відображений в електронних кабінетах усіх страхувальників, з якими застрахована особа перебувала у трудових відносинах на момент настання страхового випадку, тобто і в електронному кабінеті роботодавця за сумісництвом.

У випадку не відображення в електронних кабінетах страхувальників листків непрацездатності, сформованих програмними засобами Реєстру, застрахована особа має можливість підтвердити факт своєї тимчасової непрацездатності витягом з Реєстру, виданого територіальними органами Пенсійного фонду в паперовій формі для кожного роботодавця окремо.

Нагадаємо, що інформація з Реєстру, що містить відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків, період і причину непрацездатності, надається тільки:

- особі, якої зазначені відомості стосуються;

- її страхувальнику - за період перебування особи у трудових відносинах із ним відповідно через електронні кабінети застрахованої особи та страхувальника на порталі послуг.

Також указана інформація надається територіальними органами Пенсійного фонду у паперовій формі як витяг з Реєстру за усним зверненням застрахованій особі особисто.

Отже, у випадку формування для застрахованої особи листка непрацездатності програмними засобами Реєстру, надавати за місцем роботи за сумісництвом копію листка непрацездатності, засвідчену підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи не потрібно.

Фонд соцстраху додатково нагадує, що відповідно до п. 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266, роботодавцю за місцем роботи за сумісництвом застрахованою особою надається довідка про середню заробітну плату за основним місцем роботи.

Якщо особа працює на кількох роботах за сумісництвом, додатково надаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Константин
12.11.21 07:51

Интересно, а в Пенсионнном знают,  что они должны какие-то вытяги давать? Есть ли какая-то форма этого вытяга или это такой же е-больничный, скопированный в Word, без подписей, который можно и на основной работе взять, даже попросить заверить, или самому из личного кабинета распечатать?

Відповісти
  • Світлана
12.11.21 17:11

Константин, мы также обращались в Пенсионный (Киев), ничего они не знают и никакой вытяг дать не могут ((( На горячей линии Пенсионного нам сказали, что форма этого вытяга еще не утверждена ((( Получается, совместители, на сегодня, без оплаты больничных ((( Вот, как то так...

Відповісти
  • 1
12.11.21 16:41

Константин, в Киеве не знают. Проверено. Обращались. 

Відповісти
  • Татьяна
12.11.21 11:06

Не совсем понимаю, а как насчет стажа совместителя?

Відповісти
  • Ольга
12.11.21 11:39

только не каждый работник пойдет в пенсионный, особенно если это директор. оно ему надо таскаться по очередям...

Відповісти
  • Елена
08.12.21 16:04

А мені в ФСС сказали, що їм заборонили приймати "заяви-розрахунки", бо у них не висвічуються лікарняні сумісникам і по таким  заявам-розрахункам викидає помилковий код. І сказали, що це проблема роботодавця, а не ФСС. 

Відповісти
  • Елена
08.12.21 16:06

  Зверталися на гарячу лінію ПФУ. Знову була відповідь, щоб зверталися до розробників сайту, ця проблема тягнеться з вересня місяця і ПФУ не може його вирішити.

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам