Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.11.21
13641 28 Друкувати

Депутати підтримали законопроєкт про офіційні електронні адреси юросіб та ФОПів

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання електронних адрес".

Законопроект спрямований на запровадження адреси офіційної електронної пошти в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (надалі - адреса офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ), яка разом з офіційною електронною адресою, що функціонуватиме в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, використовуватиметься в судах при здійсненні господарського, цивільного та адміністративного судочинства для направлення учасникам судового процесу копій рішень, ухвал, судових повісток та інших документів в електронній формі.

Законопроектом перебачено, що юридичні особи (у тому числі державні органи та органи місцевого самоврядування) та фізичні особи - підприємці в обов’язковому порядку упродовж шести місяців з дня набрання чинності цим законом зобов’язані подати державному реєстратору відомості про свою адресу офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ.

Законопроектом вносяться зміни в Господарський процесуальний кодекс, Цивільний процесуальний кодекс, Кодекс адміністративного судочинства, відповідно до яких, суд може здійснювати вручення судових повісток, повідомлень, ухвал та копій рішень і виконавчих документів на адресу офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ, врегульовується визначення моменту отримання таких відправлень.

Також передбачається, що у разі відсутності в учасника справи офіційної електронної адреси або адреси офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ за письмовою заявою учасника справи копія ухвали, судової повістки, судового рішення може направлятися судом на адресу електронної пошти, яку учасник справи зазначив в такій заяві.

Законопроектом пропонується внести зміни в Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», зокрема:

- ст. 1 доповнити новим терміном «адреса офіційної електронної пошти»;

- передбачається, що адреса офіційної електронної пошти відноситься до обов’язкових відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, про юридичну особу, фізичну особу-підприємця, державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, арбітражних керуючих України;

- встановити, що відсутність в заяві про державну реєстрацію відомостей про адресу офіційної електронної пошти, якщо станом на дату подачі заяви про державну реєстрацію такі відомості відсутні в Єдиному державному реєстрі, є підставою для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації.

Законопроєктом перебачено, що юридичні особи (у тому числі державні органи та органи місцевого самоврядування) та фізичні особи – підприємці  в обов’язковому порядку упродовж шести місяців з дня набрання чинності цим законом зобов’язані подати державному реєстратору відомості про свою адресу офіційної електронної пошти в ЄДРПОУ.

Проект Закону зареєстровано за № 3860-д.

У разі прийняття у другому читанні, цей Закон набере чинності з наступного дня після його офіційного опублікування.

Про нюанси реалізації цього Закону, дивіться у нашому відеоматеріалі за посиланням.

За матеріалами ВРУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наташа
16.11.21 15:08

Бенефициаров подавали, теперь давайте подавать почту, потом еще что-то придумают и конечно только онлайн, ни какой подачи через интернет!!

Відповісти
  • Елена, Мариуполь
17.11.21 15:05

Наташа, регистратор и нотариусы - это чепуха. Здается мне, господа ковбои,  делается это для прямого фискального прессинга. Введут норму, что при получении на почту повестки, уведомления-решения, штрафа - всякой аналогичной дряни, такая бумажка считается полученной. При чем, к примеру, с 3-дневным обязательством  уплаты. И будем мы, бухгалтера, как диспетчеры, сидеть на почтовых ящиках. Вон уже ввели норму о том, что некоторые штрафы будут решаться не в суде, а в налоговой.

Відповісти
  • Марина
16.11.21 15:12

Наташа, да, давно у регистратора не были 

Відповісти
  • Наташа
16.11.21 15:09

Наташа, офлайн, ошиблась в букве

Відповісти
  • Вікторія
16.11.21 15:19

А якщо зміниться адреса, заблокується, забудеться пароль, зміниться номер телефону прив"язаний до цієї адреси чи ще щось, знову подавай?

Відповісти
  • Марина
16.11.21 15:38

Вікторія, ну значит всё. зафиксируют отсутствие налогоплательщика по указанному адресу ) 

Відповісти
  • Татьяна
16.11.21 15:44

6 месяцев на все фоп и юрлица))))) серьезно?))) ну нотариусам прям фарт, я смотрю) интересно по чем? 2000 грн за почту? 3000? 

Відповісти
  • *
16.11.21 16:33

Скоро Новый Год, нужны премии. Работа кипит. И да, это все с заботой и любовью к налогоплательщикам.

Відповісти
  • Татка
16.11.21 17:08

Нотариусы уже руки потирают и думаю какую же таксу озвучивать...даешь 500 грн за алдрес?

Відповісти
  • Александр
16.11.21 19:19

На Украине то бишь в домене UA нет нормальной электронной почты.
Разрешайте ЯНДЕКС тупейшие из депутатов.

Відповісти
  • Валерий
17.11.21 10:07

Александр,вы сайтом не ошиблись? на одноклассники кыш

Відповісти
  • Светлана
17.11.21 13:57

Валерий,ну это же правда ,как ни крути на яндексе почта намного удобнее...:(

Відповісти
  • Ксения
17.11.21 09:53

Александр, здається країною помилились, вам у сусідню. Там і яндекси і вкшечки і все що вам мило до душі

Відповісти
  • ч
17.11.21 11:45

Ксюха ,валерка - засланные казачки, вы этого  и хотите,чтобы мы все выехали,а вы вьехали

Відповісти
  • Диана
17.11.21 09:26

А если нет компьютера. Не обязательно же всем его иметь!

Відповісти
  • Валерий
17.11.21 10:08

Диана, даааа, у юр.лица и ФО-Па нет ни компьютера, ни смартфона, документы под копирку выписываете?

Відповісти
  • Ніна
17.11.21 14:07

Валерий, не все в Киеве живут

Відповісти
  • Одесситка
17.11.21 13:24

Не поверите, но моя знакомая среднего возраста принимала бухгалтерию ОСМД, где платежки для банка были вручную написаны, учет в пустографках, но идеально. Вызвало улыбку, но имело место быть. Укажут за отдельную плату таким ОСМД эл. адрес, а пользоваться кто им будет?

Відповісти
  • Диана
17.11.21 12:41

Валерий,это я к тому, что юридически компьютер и мобильный телефон  не обязательны. Это мое личное дело, как я считаю на счетах и под копирку выписываю

Відповісти
  • коЗел молодой
17.11.21 11:44

Валерий, а тебе то что ,каждый выживает,как может,может сам  этот закон выдумывал,вы же их там придумываете, люди на самообеспечение

Відповісти
  • Ольга
17.11.21 10:12

Ксения А сусідня країна це яка Польща, Білорусія, Росія, Румунія, Угорщина. Куди всім треба виїхати, щоб вам полегшало.

Відповісти
  • Ксения
17.11.21 12:30

Ольга, Та будь-яка. Головне щоб Україні шкоду не робили. Ви теж прихильниця російських пошукових систем?

Відповісти
  • Елена
17.11.21 10:27

Вот теперь спамеры обрадуются. Заходи в реестр, бери адреса и рассылай всякие рекламы и прочий мусор. Печально.

Відповісти
  • Лара
17.11.21 10:39

Когда ж они угомонятся уже? А нотариально заверять адрес не нАда? Или еще чего нибудь у нотариуса. Ато ж они бедные без денежков сидят

Відповісти
  • Икс
17.11.21 10:47

Официальная электронная почта - это собственность сторонней организации плюс услуги посредника (провайдера)! И как юр./физ. лицо может нести юридическую ответственность за отсутствие интернета или сбой почтовых сервисов?
Лучше ввести официальный атрибут депутата : соску и памперс - и без них не впускать в Раду - потому что нет официального атрибута!

Відповісти
  • Денис
17.11.21 11:29

Чётаржу

Відповісти
  • Светлана
17.11.21 14:00

Похоже ,у кого-то нотариусы в родственниках ,лоббируют бесконечно их интересы!!!

Відповісти
  • Анна
17.11.21 16:10

А если у нас на портале минюста в графе -информация для звязку есть телефоны и эл. почта,нам не надо здавать?

Відповісти