Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.11.21
8178 11 Друкувати

Бухгалтеру загрожує кримінальна відповідальність за нарахування ПДВ на звільнене від оподаткування обладнання

Співробітники СБУ викрили службовців медичних закладів Києва на розкраданні коштів, виділених на боротьбу з пандемією COVID-19. За попередніми даними, через злочинні махінації зловмисники привласнили майже 2 млн грн.

Як вдалося встановити СБУ, до «схеми» причетні не лише посадовці медичних установ, а й приватні підприємці, які продавали відповідне обладнання. Розкрадання коштів відбувалося за рахунок включення до вартості угод суми ПДВ, хоча, насправді, законодавством передбачено звільнення від оподаткування ПДВ таких операцій.

Гроші привласнювалися із закупівель анестезіологічних систем та апаратів штучної вентиляції легенів, необхідних для запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

За результатами зібраних доказів головному бухгалтеру держустанови Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Крім того, за результатами проведення додаткових процесуальних дій вирішується питання про притягнення до кримінальної відповідальності керівництва підприємства-постачальника за ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Водночас, у ході досудового розслідування, встановлено додаткові епізоди аналогічних порушень в інших державних органах та установах України.

За вказаними фактами триває збір доказів для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Заходи із викриття зловмисників проводили співробітники Департаменту кібербезпеки СБУ та Нацполіції за процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва.

За матеріалами СБУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра
17.11.21 02:03

Так в чем СХЕМА?

Відповісти
  • Надежда
18.11.21 09:58

Юра, Найти ЕДРПОУ и реестр судебных дел по "держустанові Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України" и выйти на их поставщиков не сложно. Схемы по которым завозилось медицинское оборудование простые и с обыкновенными офшорами . Ну просто как у всех, без заморочек. 

Відповісти
  • -
17.11.21 09:00

злочинна сплата ПДВ

Відповісти
  • Елена
17.11.21 09:34

автор статьи слышал звон, да не понял где он...

Відповісти
  • Надежда
17.11.21 09:36

Больница купила оборудование за счет бюджета по выставленному счёту с НДС, неплательщик НДС, в кредит не поставила.  Если оплата проходила через госказначейство, там контроль ( блокировка) за каждой операцией и сканы , копии всех документов. К ним вопросы есть?
Поставщик продал и отразил в декларации по обязательствам  по ИНН "не платник ПДВ", заплатил налог в бюджет. К поставщику вопросов нет? А сейчас поставщик по открывшмся данным подаёт уточнёнку к декларации и корректировку  к налоговой  и возвращает больнице 20%.  Как гл бух больницы могла украсть НДС? Если она к тому же переболела ковидом, то немножко больная на голову.

Відповісти
  • Марина
17.11.21 09:49

Надежда, это справедливо, если поставщик не оказался фирмой-однодневкой, которая в бюджет ндс не уплатила и смылась. Но что-то они все же не договаривают  

Відповісти
  • Надежда
18.11.21 09:33

Марина,  Закупка столь нужного оборудования за рубежом проводилась через частную структуру и скорее всего по предоплате и без уплаты НДС на таможне ( ведь освободили)? "Откуда деньги, Вань?"  Бухгалтер поставщика после растаможки освобожденного при ввозе от НДС оборудования ошибочно выставила НДС при его перепродаже? Если у нас до сих пор закупками такого оборудования в период пандемии  занимаются частные компании ( про их бенефициаров молчок, а покопавшись в судебных и др реестрах можно выяснить) , то капец минпохорониздоровья. Спасайся сам, кто как может!

Відповісти
  • Марина
17.11.21 09:41

За результатами зібраних доказів головному бухгалтеру держустанови, а куди зник керівник держустанови? чи в держпідприємствах якась особлива структура керівництва?
чи право підпису лише у головного бухгалтера?

Відповісти
  • Оптиміст
17.11.21 11:24

СБУ розбирається в ПДВ приблизно, як слон в апельсинах...викрили вони

Відповісти
  • Алла
17.11.21 11:49

Може Тадуров хоче Ємця з'їсти? Дуже гарна ця клініка. Дуже людяне обслуговування і умови.

Відповісти
  • Микола
17.11.21 19:12

Ото справа століття. Привласнили ПДВ.
Мабуть СБУ більше нічого не знаю, тільки що в ПДВ самий АААСССССССССССССС.

Відповісти