Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.11.21
8281 3 Друкувати

Чи може ФОП, який здає в оренду частину нежитлового приміщення, загальна площа якого перевищує 900 кв. метрів, перебувати на єдиному податку?

Відповідно до норм Цивільного кодексу України , власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. Це положення стосується також використання майна, що надається в оренду підприємцем, який застосовує спрощену систему оподаткування.

При цьому не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 кв. метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 кв. метрів – це передбачено п.п. 291.5.3 ПКУ.

Отже, ФОП – платник єдиного податку, який є власником нежитлового приміщення, загальна площа якого перевищує 900 кв. метрів, має право здавати в оренду частину нежитлового приміщення до 900 кв. метрів, за умови, що решта право ФОП – платник ЄП здавати в оренду частину нежитлового приміщення (до 900 кв. метрів), якщо загальна площа даного приміщення перевищує 900 кв. метрів нежитлового приміщення не перебуває в оренді.

За матеріалами ГУ ДПС у Київській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталья
24.11.21 12:48

Что-то последний абзац совсем не дается. Мне одной кажется, что намутили с ним?

Відповісти
  • Татьяна
24.11.21 13:44

Мне тоже не понятен последний абзац,  и в общем консультация

Відповісти
  • Наталья
25.11.21 12:03

Все понятно объяснили. ФОП 3-й гр. или сдает 900кв.м в аренду и платит ЕН, или все помещение, как физическое лицо и платит 18% НЛФЛ и 1,5%ВС.

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам