Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


02.12.21
18408 21 Друкувати

Держбюджет - 2022 прийнято: якою будуть мінімальна зарплата та прожитковий мінімум

Прийнято Закон "Про Державний бюджет України на 2022 рік"

Законом на 2022 рік визначено:

  • доходи Державного бюджету України у сумі 1.322.126.951,5 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету України - у сумі 1.181.110.455,5 тис. гривень та доходи спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 141.016.496 тис. гривень, згідно з додатком № 1 до цього Закону;
  • видатки Державного бюджету України у сумі 1.497.672.973,7 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду Державного бюджету України - у сумі 1.344.125.089,5 тис. гривень та видатки спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 153.547.884,2 тис. гривень;
  • повернення кредитів до Державного бюджету України у сумі 10.280.412,8 тис. гривень, у тому числі повернення кредитів до загального фонду Державного бюджету України - у сумі 9.777.642 тис. гривень та повернення кредитів до спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 502.770,8 тис. гривень;
  • надання кредитів з Державного бюджету України у сумі 23.532.535,9 тис. гривень, у тому числі надання кредитів із загального фонду Державного бюджету України - у сумі 7.022.216 тис. гривень та надання кредитів із спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 16.510.319,9 тис. гривень;
  • граничний обсяг дефіциту Державного бюджету України у сумі 188.798.145,3 тис. гривень, у тому числі граничний обсяг дефіциту загального фонду Державного бюджету України - у сумі 160.259.208 тис. гривень та граничний обсяг дефіциту спеціального фонду Державного бюджету України - у сумі 28.538.937,3 тис. гривень, згідно з додатком № 2 до цього Закону;
  • оборотний залишок коштів Державного бюджету України у розмірі до 2 відсотків видатків загального фонду Державного бюджету України, визначених цією статтею.

Законом визначити на 31 грудня 2022 року граничний обсяг державного боргу в сумі 2.725.325.400,9 тис. гривень.

Законом встановили 2022 році мінімальну заробітну плату:

  • у місячному розмірі: з 1 січня — 6500 гривень, з 1 жовтня — 6700 гривень;
  • у погодинному розмірі: з 1 січня — 39,26 гривні, з 1 жовтня — 40,46 гривні.

Законом встановлено у 2022 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 2393 гривні, з 1 липня - 2508 гривень, з 1 грудня - 2589 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

  • дітей віком до 6 років: з 1 січня — 2100 гривень, з 1 липня — 2201 гривня, з 1 грудня — 2272 гривні;
  • дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня — 2618 гривень, з 1 липня — 2744 гривні, з 1 грудня — 2833 гривні;
  • працездатних осіб: з 1 січня — 2481 гривня, з 1 липня — 2600 гривень, з 1 грудня — 2684 гривні;
  • осіб, які втратили працездатність: з 1 січня — 1934 гривні, з 1 липня — 2027 гривень, з 1 грудня — 2093 гривні.

Законом встановлено , що у 2022 році Національний банк України після підтвердження зовнішнім аудитом та затвердження Радою Національного банку України річної фінансової звітності та формування Національним банком України резервів у порядку та розмірах, визначених Законом України “Про Національний банк України”, перераховує до Державного бюджету України кошти на загальну суму не менш як 13.581.000 тис. гривень.

 

За матеріалами ВРУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
02.12.21 13:25

что бы они  все жили на этот прожиточный уровень - кто голосовал за него, меньше 100 дол.сша в месяц на человека - себе чашку кофе покупают дороже!!!

Відповісти
  • Greenhouse
03.12.21 10:16

Елена, причем здесь прожиточный минимуму... языком говорить это не дело делать. Если вы бы управляли посмотрела как виртуозно вы бы справились со всем этим Г... за 5 лет 
Хочешь зарабатывать больше вперед, а если сидеть на гос службе протирать штаны (как многие это делают от завтрака до обеда и домой... ) это выбор каждого. Уже, думаю все устали, от всех оскорблений и обсуждений. Начните с себя и не мусорите для начала!!!!!!       

Відповісти
  • *
03.12.21 10:53

Greenhouse, на госслужбе себя не обижают. При минимальном окладе премии и надбавки нагоняют выше, чем зарплата в частном секторе за 12-часовый рабочий день. Другое дело, от прожиточного минимума считаются социальные выплаты. А не все здесь халявщики. 

Відповісти
  • Надежда
02.12.21 16:49

Повысили минимальную пенсию на 80 грн ( менее 3 долларов), а стаканчик кофе и маленькая булочка  в придорожной забегаловке США стоит 8 долларов. То есть нам за год  повысили пенсии на 1/3 чашки кофе и 1/3 булочки. Чтобы не подавились от такой щедрой подачки. Сравнить с какой мразью, найти примера в истории не могу.

Відповісти
  • Валентина
02.12.21 13:49

Елена, люди, то в чем виноваты? Голосовали в надежде на лучшее. Как будто бы при предыдущих было лучше.

Відповісти
  • Елена
03.12.21 12:02

Валентина, или как-будто был выбор. Голосовали в основном, не за Зеленского, а против Порошенко

Відповісти
  • інша Світлана
03.12.21 11:23

Валентина,  а вы помните, как в 2016-2017 годах чартеры не успевали вывезти всех желающих в Турцию и Египет? Как после 2014 года в условиях войны и товарооборот стал дышать, и на жизнь "хлеба" хватало. 
Захотелось "зрелищ".  

Відповісти
  • Наталья
02.12.21 14:21

Валентина, по моему Вы неправильно восприняли текст.  Елена, когда писала "голосовал за него" имела ввиду прожиточный уровень, как я понимаю. А не то, что Вы подумали

Відповісти
  • данет
02.12.21 15:41

Наталья,бюджет

Відповісти
  • Мариночка
02.12.21 14:07

Валентина, підтримую, ми ж не Ванги, щоб наперед знати що буде. Я на попередніх виборах за пороха голосувала і що? Покращень не відбулося. Тиск на бізнес ще тоді почався такий нормальний. Штрафи деякі підняли, я вже не кажу про Держпрацю... Війна... і т.д. І не кажіть, що порох і ті хто були тоді при владі нічого не знали.... зробили вигляд...

Відповісти
  • *
03.12.21 10:56

Мариночка, особенно война. Ну да, Порох ее развязап. Турчиновы, бабушки Крыма и Донбасса, русские ихтамнеты тут ни при чем. 

Відповісти
  • Лариса
02.12.21 15:29

Мариночка, ага-ага, хто ж знав)))

Відповісти
  • Анжеліка
02.12.21 15:26

Мариночка, це не політичне  шоу. Не напружуйтесь і не напружуйте фахову аудиторію. 2,5 роки нова влада з новими можливостями, до чого тут Порох? 

Відповісти
  • Мариночка
02.12.21 15:48

Анжеліка, я ні за кого не агетую, всі однакові. Це моя думка. Не напружуйтесь ви) Розслабтесь, бо все добре)

Відповісти
  • данет
02.12.21 15:49

а для не працездатних осиб даже не написали. стыдоба. а ведь это минимальная пенсия. и она меньше 2 тысяч. это и геноцид и голодомор и просто фашистское отношение депутатов и зеленой власти к старикам-бабушкам дедушкам .

Відповісти
  • Лора
03.12.21 08:14

данет, или они тупорылые и не понимают, или им никто не рассказывал, что такое голод! Не дай нам Бог! Мне много о том времени рассказывали мой родители и дедулька с бабулькой, да и о всем, что им пришлось по жизни. И вывод один, что одни люди создают невыносимые условия для жизни другим! 

Відповісти
  • Александр
02.12.21 17:13

данет,
Это либертарианство. То самое которое 100 лет назад довело США до великой депрессии. 

Відповісти
  • Адмін
02.12.21 16:54

данет, додали 

Відповісти
  • данет
02.12.21 20:28

Адмін,спасибо.

Відповісти
  • Ната
03.12.21 12:11

Прошу прощения, а что минималку не с 01.12.21 подняли на 6500
Какое это поднятие? это оставили минималку на уровне 6500. 
или я ошибаюсь?

Відповісти