Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.01.22
2518 14 Друкувати

Оподаткуванні ПДВ операцій з постачання тютюнових виробів з 1 січня 2022 року

ДПС України у листі від 30.12.2021 р. № 28723/7/99-00-21-03-02-07 (далі – Лист № 28723) повідомила про окремі особливості застосування положень ПКУ, які починаючи з 01.01.2022 р. запроваджуються в оподаткуванні ПДВ при здійсненні операцій з постачання тютюнових виробів у зв’язку з набранням чинності Закону України від 30.11.2021 р. № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі – Закон № 1914).

Згідно із змінами, внесеними Законом № 1914 до ПКУ, запроваджуються зміни порядку оподаткування ПДВ для операцій з постачання тютюнових виробів, а саме: встановлюється окремий порядок визначення бази оподаткування на етапі першого постачання таких товарів їх виробниками та на етапі першого постачання таких товарів суб’єктами господарювання, які пов’язані відносинами контролю з такими виробниками, а також запроваджується пільговий режим оподаткування ПДВ (звільнення) на всіх наступних етапах постачання таких товарів.

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ольга
11.01.22 08:42

Кто-нибудь понимает, что с этим делать?

Відповісти
  • Алла
11.01.22 11:03

ну капец, и все? дальше сами додумать должны?

Відповісти
  • Алла
11.01.22 11:04

я правильно понимаю, если я розница , тогда у меня НДС и акциз = 0, или только НДС? а что с акцизом?

Відповісти
  • Михаил
11.01.22 14:37

Алла,по акцизу изменения вступят в силу после изменений в Бюджетный кодекс, по НДС с 1 января при продаже в розницу НДС льгота

Відповісти
  • Алла
11.01.22 17:36

Михаил, спасибо

Відповісти
  • Ольга
11.01.22 13:18

Почему молчат аналитики сайта?? это ведь важные изменения, несущие серьёзные проблемы. 11-е января уже, а информации ноль, только цитаты с этого грёбанного закона

Відповісти
  • Lakki
11.01.22 15:12

Срочно нужно перепрограммировать РРО!!!, а РРОшники все заняты, все на установках Кассовых у ФЛП. Отмахиваются, сами еще толком ничего не знают.

Відповісти
  • Ольга
11.01.22 16:01

Lakki,откуда такая информация? Какие изменения нужно вносить? Я звонила сегодня на горячую линию ДФС, так говорят, что нужно будет делать сводную налоговую накладную в конце месяца

Відповісти
  • Алла
11.01.22 17:39

И что делать если продаем остатки? они тоже - без НДС? 
на 11 число у нас  чеки до сих пор пробиваются по ставке 20% и 5%. Из-за отсутствия нормальной информации - не могу дать команду перепрограммировать РРО. Может можно поподробнее аналитику написать?

Відповісти
  • Ирина
19.01.22 14:45

Алла, остатки табачной продукции, по которой до 01.01.2022 устанавливались и декларировались МРЦ (сигареты без фильтра, с фильтром, сигареты, сигариллы), подпадают под действие п. 197.27 НКУ — все последующие поставки (кроме первой) освобождаются от НДС (льготируются).

Поставки же с 1 января 2022 года остатков табачной продукции, на которую МРЦ не устанавливались до этой даты, облагаются в общем порядке по ставке 20 % от производителя до конечного потребителя. При этом базу обложения НДС определяют исходя из договорной стоимости такой продукции (а не МРЦ). НН по поставке таких остатков составляют в общеустановленном порядке. Выходит,

торговцам нужно вычленить из остатков табачной продукции на 01.01.2022 сигареты без фильтра, с фильтром, сигареты, сигариллы

и применять табачную льготу из п. 197.27 НКУ исключительно к их поставкам. А остатки всей другой табачки облагать НДС по ставке 20 %


https://i.factor.ua/journals/nibu/2022/january/issue-3/article-118820.html

Відповісти
  • Оксана
12.01.22 11:54

Алла, так написали же: "Операції з постачання з 1 січня 2022 року залишків тютюнової продукції (тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, у тому числі ТВЕН, та рідин, що використовуються в електронних сигаретах), виготовленої до 31 грудня 2021 року, крім продукції, на яку до вказаної дати вже поширювались вимоги щодо встановлення та декларування МРЦ (сигарети без фільтра, з фільтром, цигарки, сигарили), на всіх етапах постачання таких залишків від виробника до кінцевого споживача оподатковуються у загальновстановленому порядку за ставкою 20 %, при цьому база оподаткування ПДВ за такими операціями визначається виходячи з договірної вартості такої продукції. Податкова накладна за операцією з постачання таких залишків складається у загальновстановленому порядку." Я так понимаю что остатки продавать с НДС нужно по ставке 20 %. 

Відповісти
  • Алла
12.01.22 16:57

Оксана, Спасибо за коментарий

Відповісти
  • Татьяна
12.01.22 12:22

Мы по остаткам сделали списание  и  НН,  и на приход поставили без НДС (цена прихода с НДС) . Продажа через РРО без НДС с акцизом. Наша 1С не ставит на приход с одинаковыми штрих кодами, поэтому решили сделать через списание.

Відповісти
  • Алла
13.01.22 09:41

Доброе утро всем. А если такая ситуация- покупаем пачки, а продаем как комплект со спичками, тогда льгот по НДС не будет?

Відповісти