Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


26.01.22
21078 20 Друкувати

Гетманцев ініціює зниження штрафів за невикористання РРО, але за певних умов!

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ініціював зменшення штрафів для підприємців за порушення в сфері застосування РРО. 

Понижені штрафи застосовуватимуться до платників, які перебувають на 2,3,4 групі єдиного податку і у яких з 1 січня 2022 року виник обов'язок щодо застосування РРО (ПРРО).

 Понижені штрафи застосовуватимуться до 1 січня 2023 року за:

  • проведення розрахункових операцій на неповну суму;
  • непроведення таких операцій через РРО (ПРРО);
  • невидачу фіскального чеку.

Штрафи обчислюватимуться у % вартості проданих з порушенням товарів, робіт чи послуг:

  • 10% при встановленні РРО/ПРРО до 1 лютого 2022 р.;
  • 50% при встановленні РРО/ПРРО до 1 березня 2022 р.

Штрафи не застосовуються автоматично, а лише після перевірки податкової.

Зниження штрафів впроваджується задля стимулювання встановлення платниками податків РРО/ПРРО та надання часу на ознайомлення зі специфікою їх роботи.   

Пізніше Данило Гетманцев уточнив, що ФОПів, які встановлять РРО до 1 березня, штрафуватимуть за порушення у сфері застосування РРО у розмірі 10% від встановленого розміру штрафів. 

Нагадуємо, зараз діють штрафи  у розмірі 100 % вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше, 150 %  -  за кожне наступне вчинене порушення.  

Зверніть увагу, що попереднє роз'яснення Гетманцев не анулював. Тож поки важко судити, що чекає на підприємців - порушників.

В будь якому разі варто дочекатися появи законопроєкту. Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що відповідний законопроєкт буде внесено у Верховну Раду вже сьогодні. Про появу цього документу ми вас невідкладно проінофрмуємо. 

"Шановні друзі - підприємці сфери торгівлі,- звернувся Гетманцев до підприємців, -  25 січня минуло. Як і передбачалось, дива не відбулося. Систему РРО ніхто не скасував і не скасує попри мантри покидьків і шахраїв. У тих декількох тисяч ФОПів, які ще не встановили РРО є небагато часу - до лютого аби встановити РРО та як і інші сумлінні колеги - ФОПи фактично будуть звільнені від штрафів на 2022 рік. Хто не встигне - вибачте, - це буде ваша відповідальність. А аферистами - нехай займається прокуратура. І надалі відкритий для будь-яких ваших питань та допомоги у вашій роботі."

 

Від редакції сайту Бухгалтер 911:

Шановні читачі! Ми розуміємо, що зараз у вас виникає багато питань щодо використання РРО.  Ми намагаємося надати вам максимальну допомогу та пропонуємо вам навчальний курс «РРО з нуля: все про застосування у 2022 році”! З нього ви дізнаєтесь:

- Чи потрібен він вам взагалі?
- А можна уникнути його застосування?
- Яка різниця між класичним та програмним?
- Як зареєструвати РРО?
- Як оформити виручку в касі суб'єкта? 
- Особливості РРО в інтернет-торгівлі

Ми з вами на зв'язку протягом всього навчання!
І досить боятися цього РРО!

Перша лекція вже доступна цілком БЕЗКОШТОВНО!

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Нина
26.01.22 10:57

Систему РРО ніхто не скасував і не скасує попри мантри покидьків і шахраїв. 
По мнению Гетманцева все ФОПы которые вышли на потест это 
покидькі і шахраї.
А Слуги Народа которые за два года понастраивали себе  дома за миллионы и задекларировали миллионы на счетах.это честные и благородные люди.

Відповісти
  • Александр
26.01.22 15:14

Нина,
20 тыщь баксов в месяц только в одном конвертике за голосование. Там миллиарды гривен у каждой зелёной гниды.

Відповісти
  • Костя
26.01.22 11:19

Нина, Да, именно так и есть! И что вы сделаете?)

Відповісти
  • Надежда
27.01.22 13:47

Костя, Пусть уж скорее женщинам бухгалтерам автоматы выдадут. С врагами определимся сами.

Відповісти
  • Юра
27.01.22 12:04

Костя, вспомню проВОДКИ.

Відповісти
  • Наталія
27.01.22 17:00

Юра,ганьба таким костям,петям,нінам і валєрам  У нас в Украъны. Працюйте прозоро і все буде добре.

Відповісти
  • Наталия
26.01.22 11:24

"Ты виноват уж тем-что хочется мне кушать"- так Крылов написал в своей знаменитой басне. Вот им кушать хочется- а укусить могут только незащищенных. Потому что ФОПы для них- это слуги, А они (вроде должны были быть  слугами для ФОПов)- считают себя господами. Да и советники у них непрофессионалы-Гетманцев, Милованов. Что и неудивительно- ведь необразованные слуги Народа могут выбрать только необразованных советчиков. Если ФОПы сами себя не защитят- то кто их защитит в этой стране? И за оскорбление мирных протестующих мошенниками и аферистами- должно быть наказание, ка к в других странах, отставка. Докажи- а потом обвиняй.

Відповісти
  • Буржуй
26.01.22 13:04

так Гетьманцев обещал отсутствие штрафов до 1 февраля. вообщем Дима Дубилет попал серьезно

Відповісти
  • Юра
27.01.22 06:09

Буржуй, позвольте не согласиться, Дима со творищи построили систему пожизненного получения бабла из воздуха. Не уверен, что найдется инспектор, который сделает предьяву тем, кто платит членский билет Диме. При этом, если данное подозрение сработает, он легко сможет поднять ценник в несколько раз.

Відповісти
  • Надежда
26.01.22 14:07

Ему вместо верёвки и мыла можно предложить шарфик.

Відповісти
  • бурундук
26.01.22 14:11

что вы хотите от зажравшегося *******

Відповісти
  • Юра
27.01.22 06:11

бурундук, тут вопрос в том, кто ему дает денег на покушать.

Відповісти
  • Elena
26.01.22 15:55

Ой благодетель, так с барского плеча и сразу штрафы до 10% упали! 

Відповісти
  • Фунт
26.01.22 16:21

Смотрю на этот зе-геноцид для ФОПов и понимаю, что проффесор геологии Азиров был бы у проффесора фискальных наук Гетманцева мальчиком на побегушках.
Далеко Даниилка пойдёт......
П.С.
Когда уже компетентные органы возьмутся за этого засланного агента?
Хотел дать воду в Крым, хаял украинский язык, был на побегушках у агента ФСБ, разваливает экономику, отмывал и отмывает деньги....
Там уже 15-ть должно светить, а он законы принимает !

Відповісти
  • Юра
27.01.22 03:52

Фунт, Почему ЗАСЛАНОГО?
єто наше!
А вот почему таким образом и за ФОПов ответна мой взгляд на поверхности.
Возьмите фашистскую Германию, там во всех бедах объявили евреев, и их удалили.
Что делают в Украине - во всех бедах объявили ФОПов и начали их удалять под радостные вопли 72% обиженных. 
72% обиженных наверняка знают, что в их бедах виноваты именно ФОПы, кровосиси по версии Азарова.
Но Азаров пришел в палатку к ФОПам, попил чайку, и протест расссссосался. Правда организаторам выкатили предъяву, за пошкоджену плитку.
Эти поступили более креативно, помахали дубинками (какой век из истории не помню) и слуг эвакуировали черными ходами.
Особенно смешно выглядела эвакуация. Я так понимаю теперь, перед тем, как попасть на прием к слуге прийдется проходить осмотр проктолога, и не уверен , что у последнего диплом не купленый.

Відповісти
  • Ирис
26.01.22 19:46

"...І надалі відкритий для будь-яких ваших питань та допомоги у вашій роботі." - так почему же не вышел к ФОПам????? Сы........н

Відповісти
  • ****
27.01.22 11:03

Ирис, тому що "покидьки та шахраї".  А він - "чесна та благородна  людина". І це державний службовець..... Просто жах!!!

Відповісти