Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.02.22
1290 0 Друкувати

Як фізособі заповнювати майнову декларації у разі отримання доходів не в повному обсязі

Який дохід (нарахований чи виплачений) потрібно зазначати ФО в розд. ІІ податкової декларації про майновий стан і доходи, якщо протягом звітного року податковим агентом доходи (в тому числі у вигляді заробітної плати, дивідендів, орендної плати тощо) виплачені не в повному обсязі?

Форма податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція), затверджені наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. № 859 (у редакції наказу Мінфіну від 17.12.2020 р. № 783).

Так, у графі 3 рядка 10 розд. II «Доходи, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу» Декларації вказується сума річного оподатковуваного доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платника податку протягом звітного (податкового) періоду, з урахуванням податків і внесків, які відповідно до Закону України від 08.07.2010 р. № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» утримуються з таких доходів (п.п. 1 п. 2 розд. ІІІ Інструкції).

Згідно з п.п. «в» п. 176.1 ПКУ платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію за встановленою формою у визначені строки у випадках, коли згідно з нормами розд. ІV ПКУ таке подання є обов’язковим.

На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

При цьому особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку (п.п. «в» п. 176.2 ПКУ).

Враховуючи викладене, при заповненні Декларації у розд. II «Доходи, отримані протягом звітного (податкового) року» фізичній особі потрібно зазначати суму нарахованих податковим агентом доходів (в тому числі у вигляді заробітної плати, дивідендів, орендної плати тощо).

За матеріалами Категорія 103.24 «ЗІР»

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам