Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.02.22
2869 7 Друкувати

Помилися в ІПН покупця в ПН, склали РК та правильну ПН. Як це відобразити в декларації?

Відповідно до п. 201.1 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Пунктом 192.1 ПКУ передбачено, зокрема, що у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, складається розрахунок коригування до податкової накладної.

У випадку зазначення «невірного» індивідуального податкового номера (далі – ІПН) при складанні податкової накладної на операцію з постачання товарів/послуг та реєстрації її в ЄРПН платник податку – продавець, з метою виправлення допущеної помилки, має право скласти розрахунок коригування до помилкової податкової накладної (з «невірним» ІПН), який підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг.

Крім того, платник податку зобов’язаний скласти другу податкову накладну на дату виникнення податкових зобов’язань із зазначенням вірного ІПН покупця.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджено наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (далі – Порядок № 21).

До податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку (абз. 2 п. 1 розд. ІІІ Порядку № 21).

Дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (абз. 1 п. 6 розд. ІІІ Порядку № 21).

У складі декларації подаються передбачені Порядком № 21 додатки (за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках) (п.п. 9, 11 розд. ІІІ Порядку № 21).

Зокрема, у додатку 1 (Д1) до декларації зазначаються відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та про податковий кредит з урахуванням його коригування.

Відповідно до п. 50.1 ПКУ у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Оскільки у декларації зазначаються дані, визначені на підставі первинних документів, відображенню у податковій звітності з ПДВ підлягають податкові зобов’язання, визначені на дату складання податкової накладної з «невірним» ІПН.

Розрахунок коригування та друга податкова накладна не впливають на визначене податкове зобов’язання, тому операція, пов’язана з виправленням помилки в ІПН покупця, відображенню безпосередньо у податковій декларації з ПДВ не підлягає.

В той же час якщо платником невірний ІПН, крім податкової накладної, було також зазначено у додатку 1 до податкової декларації з ПДВ, то виправлення такого невірного ІПН відбувається шляхом подання уточнюючого розрахунку до такої податкової декларації із додаванням до нього додатку 1, в якому така помилка виправляється методом «сторно».

За матеріалами Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • дина
21.02.22 10:14

3 последних абзаца- если кто понял- прокомментируйте пож!!- очень актуально  для нас- тк зарег. НН с невернім ІПН на космич. сумму- 16го лют. зарег с вірним ІПН, наш  к/аг відмовляєється реєструвати мінус. РК січнем... ЩО  трактує дана консультація..хто зрозумів прокоментуйте будь ласка..

Відповісти
  • резидент
21.02.22 10:25

дина, я так понимаю вы должны отразить налоговые обязательства в декларации в любом случае. Если в Д1 ошибочный контрагент не прошел (а он мог пройти только если вы не зарегистрировали НН на дату подачи декларации), то ничего в декларации больше не отражайте, УР не подавайте. Но поскольку НН ошибочна - делайте минусовый РК и новую, правильную НН. Все это датой выявления ошибки. Если "неправильный" контрагент не хочет регить РК или зарегит его с опозданием, то можете  потерять реглимит.    

Відповісти
  • дина
21.02.22 11:36

Резидент - спасибо вам огромное
,,  - так и есть -  неправильній к/аг - отказ. минус. РК регить січнем!!согласен лишь на февральскую  дату - відповідно теряем рег. лимит на огроменную сумму.  а  В д1- мы же не отражаем к/аг по обязательствам- так что  само обязательство безлико  отражено  1 раз..

Відповісти
  • Инна
21.02.22 12:22

Вопрос тогда к знатокам, кто как убирает "перевищення". ведь правильная НН сядет в месяце составления как и неправильная, т.е. будут завышены якобы НО. А РК сядет в месяце регистрации итогда будет якобы занижены НО. Понятно, что все объяснимо, но я сдаю УР в этом случае. чтобы убрать 

Відповісти
  • дина
21.02.22 12:30

инна-не правильніе НН и РК - НЕ отражают в декларациях - на что уточненная?

Відповісти
  • Андрей
22.02.22 09:00

дина, насколько я понимаю, в декларации отражаются все фактически зарегистрированные обязательства отчетного периода (в т.ч. и ошибочные). в уточненной же, мы отображаем обязательства прошлых периодов, которые не были задекларированы ранее. 

Відповісти
  • дина
22.02.22 13:01

Андрей- я перечитала консультации последних пару лет - акцент - - не подтвержденные первинним документом , не пов"яз. відповідно з госп. діяльністю - НЕ відображати, ссилка на порядок№21, роздІІІ,п6, абз.1( хотя еще в период 2017го года -- не было жесткой позиции)

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам