Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


06.03.22
21421 20 Друкувати

Працівники та ФОПи, які втратили роботу через війну, отримають 6500 грн матеріальної допомоги

Застраховані особи отримають одноразову матеріальну допомогу у зв’язку із втратою частини заробітної плати (доходу), робота (економічна діяльність) яких тимчасово зупинена внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Відповідне рішення затверджено Постановою від 04 березня 2022 р. № 199.

Допомога надається застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, та фізичним особам — підприємцям, страхувальники яких одночасно відповідають таким ознакам:

  • перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, що затверджується Кабінетом міністрів України за поданням ДСНС;
  • подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 року або річну звітність за 2021 рік;
  • не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування.

За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, програма працюватиме за аналогією з виплатами за вакцинацію — через застосунок Дія. Міністерство цифрової трансформації повідомить деталі, як саме оформити допомогу.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ніна
06.03.22 16:25

Застраховані особи отримають одноразову матеріальну допомогу у зв’язку із втратою частини заробітної плати (доходу), робота (економічна діяльність) яких тимчасово зупинена внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
Это надо расшифровать .кому конкретно положено.кроме супермаркетов и аптек.остальной бизнес приостановил работу и с чего платить зарплату в марте сотрудникам неизвестно.

Відповісти
  • Тетяна
06.03.22 19:57

А ще проблема в тому, що по річній декларації ФОПа (І-ІІ група) поданій 01.03.22, досі не прийшла квитанція №2...

Відповісти
  • Світлана
06.03.22 22:55

,я работа ла ні офійцийно і сійчас сіжу дома і военостану як могу отрімать допомогу з голоду помирать

Відповісти
  • Наталия
07.03.22 10:44

А условие про сдачу годовой отчетности с какой целью придумали, зная, что отчеты "висят" с 24.02.2022? Чтобы меньше было желающих?

Відповісти
  • 756
07.03.22 11:45

Наталия, добро пожаловать в Украину (к чиновникам). Кому война, а кому.... Мне только что позвонил ФОП, попросил оплатить его платежи в ПриватБанке. Мне по кредитной карточке 3,5% в месяц. (это ж снизили, война же!) , у него до 01.06. ни процентов, ни обязательных платежей. Посмотрел у другого - до 01.06. - 0,0001% годовых выставлен. Госбанк между прочим. В очередной раз, как и при короне, самые "обиженные" - бизнесмены. Сейчас понятно, но после войны будет много вопросов к власти.

Відповісти
  • Диана
07.03.22 11:49

А подписку и ежемесячные списания не хотите отменить 911????

Відповісти
  • Елена
07.03.22 12:37

В Дие уже есть форма?

Відповісти
  • Александр
07.03.22 13:04

https://interfax.com.ua/news/general/808765.html - Бізнес в Україні звільняється від низки податків на час дії воєнного стану та рік після нього - Зеленський

Відповісти
  • 89+
07.03.22 14:20

А простой? Сотрудников не уволили. Нет оснований. Предприятие стоит. За что платить зп людям? На предприятии денег нет, у людей денег нет. Что им, не уволенным делать?

Відповісти
  • Світлана
07.03.22 18:04

89+,в табеле ставите "І" и не надо приказ и начислять не надо

Відповісти
  • Татьяна
07.03.22 14:57

Для Тетяни: проверьте квитанцию 2 ч/з электронный кабинет по входящим письмам.

Відповісти
  • Тетяна
08.03.22 12:33

Татьяна, Дякую, на жаль у вхідних листах також немає((

Відповісти
  • Тетяна
07.03.22 15:31

В 2021році перебувала на обліку в центрі зайнятості до 01 вересня, з 05.01.22р. пішла працювати. Як з допомогою? зараз не працюємо.

Відповісти
  • Маріана
07.03.22 19:57

Але як завжди все не дуже продумано.И таких як я багато.Дуже прошу Вас переглянути умови отримання допомогу під час військових дій.Я громадянин Республіки Молдова. Але маю посвідку на постійне місце проживання. Вже 18 років офіційно проживаю на Україні. Офіційно працевлаштована,плачу податки. Але отримати допомогу і 1000 грн за вакцину не можу. Тому,що ще не отримала громадянства.Я в Україні закінчила школу,університет.Заміжня,маю доньку  з Українським громадянством. Під час початку війни залишилась без доходу. Була вимушена покинути Київ і переселитися.Будь ласка,спростіть умови для таких як я

Відповісти
  • Катерина
08.03.22 16:21

Я найманий працівник отримала в березні з/плату за Лютий 2022 р. чи маю право на допомогу , підприємство в даний час  не працює. київська область

Відповісти
  • Валентина
08.03.22 18:01

Чоловік працював водієм рейсового автобуса  міжобласного значення кіровоградська область - київ. Як отримати допомогу, якщо пишуть, що наш регіон не в зоні бойових дій.

Відповісти
  • Алла
09.03.22 09:57

А у меня следующая проблемма: одному сотруднику положена помощь, другому не положена. Это как понимать? В чем причина? и также с двумя ФОП, у одного зарегистрировалось,  а другому не положено. Где можно это узнать?

Відповісти
  • Алла
09.03.22 13:56

Алла, пробуйте еще раз. сделайте обновление Дии. У наших сотрудников была такая же проблема. Видимо приложение не справляется с запросами.

Відповісти
  • Евгения
14.03.22 11:10

А как, вообще, будет оформляться статус работодателя, у которого временно приостановлена работа? Где это можно будет посмотреть?

Відповісти
  • Наталья
22.03.22 18:16

Від сплати єдиного внеску звільняють з 01.04. ФОПів. Приклад з життя: ФОП, що працював в м.Чернігів, в якому діяльність припинилась с початку війни по відомим причинам, має заборгованість по сплаті єдиного внеску. І то його проблеми, що він немає тепер житла, роботи, бізнесу. Звітність, як і у багатьох зависла. Строки подання подовжили, але допомогу дають тільки при наявності квитанції №2, яку отримати неможливо. А тим, хто отримує заробітну плату та не втратив роботу, вже навіть оплату 6500 грн. зробили. Бо звітність за 4 квартал було подано раніше роботодавцем. І що то за допомога на випередження. Вона мала бути по факту зупинки діяльності з березня 2022 року (у деяких випадках з лютого) і не раніше квітня, замість заробітної платні. Зараз наотримуємо, витратимо, а потім виявиться, що помилково. Крім того, є біженці або ті, хто просто виїхав за кордон, які отримали допомогу в іншій державі, але від допомоги в Україні не відмовились. Дуже хочеться роз"яснень. 

Відповісти