Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.03.22
25787 30 Друкувати

Як реєструвати податкові накладні під час воєнного стану?

Наразі виникла така ситуація, що під час реєстрації в ЄРПН податкової накладної за формою J/F1201012 користувачі отримують квитанції з наступним текстом: “Документ не може бути прийнятий – закінчення дії форми – лютий 2022 р. Порушено пункт 3 порядку заповнення податкової накладної: а саме: „Документ складено за формою, не чинною на дату реєстрації в ЄРПН”.

У разі реєстрації в ЄРПН податкової накладної за оновленою формою J/F1201013 користувачі отримують квитанції з таким текстом: “Форма відсутня в Довіднику звітних документів”.

ДПС України повідомляє, що у зв’язку із запровадженням відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 №64/2022 на всій території України воєнного стану та з метою забезпечення можливості платникам податків декларувати свої податкові зобов’язання з податку на додану вартість, оновлена форма податкової накладної/розрахунку коригування, з урахуванням змін, внесених наказу Міністерства фінансів України від 17.01.2022 № 15, буде доступна платникам податків після завершення воєнного стану, про що платників податків буде проінформовано додатково.

Платники податків з метою забезпечення декларування податкових зобов’язань з податку на додану вартість, що підлягають сплаті до бюджету за звітний період лютий 2022 року у податковій звітності з податку на додану вартість за такий звітний період податкові зобов’язання та податковий кредит декларують з урахуванням наступних особливостей:

–         податкові зобов’язання та податковий кредит, які станом на 24 лютого підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податковими накладними та розрахунками коригування до них відображаються у відповідних розділах податкової звітності у загальному порядку;

–         податкові зобов’язання та податковий кредит, які станом на 24 лютого та до кінця дії воєнного стану на всій території України не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та розрахунками коригування до них, відображаються в податковій звітності з податку на додану вартість на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів (документи РРО, акти приймання – передачі, акти виконаних робіт/наданих послуг, тощо), складених (отриманих) платником податку за операціями з постачання та придбання товарів/послуг відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансовузвітність в Україні”.

Після завершення дії воєнного стану платники зобов’язані забезпечити реєстрацію в ЄРПН всіх податкових накладних та розрахунків коригування, реєстрація яких відтермінована на час дії військового стану, а всі податкові зобов’язання та податковий кредит, задекларовані платниками під час дії такого воєнного стану на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, підлягають обов’язковому уточненню (приведенню у відповідність) з урахуванням даних податкових накладних та розрахунків коригування, зареєстрованих в ЄРПН.

За матеріалами art-zvit.com.ua

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тетяна
10.03.22 07:47

Слава Україні!
Наразі, на мою думку, необхідно організувати систему обміну між підприємствами податковими накладними з податкових зобов'язань в інший спосіб: фото,ексель формат ПН засобами електроної пошти, Вайбер та інші можливі. Тому що первинні документи теж наразі неможливо отримати. 

Відповісти
  • Надежда
10.03.22 12:25

 Самый простой вариант: вести учёт НДС не по одному из первых событий, а только по банку/кассе. Банковская выписка  и никакой регистрации вообще и никогда. Послать НН с кодами , крестиками и прочей мутью в сторону российского корабля. 

Відповісти
  • Виталина
10.03.22 08:10

Мы окупированы. Первичку получить нет никакой возможности. Нужно рассмотреть вариант регистрации НН и РК по старой форме. Вы можете представить объем не зарегистрированных НН за 90 дней???

Відповісти
  • наталія
11.03.22 17:40

Виталина,взагалі не розумію в чому проблема подовжити дію старої форми. Наша податкова навіть в такий час не може зібрати себе до купи

Відповісти
  • Светлана
10.03.22 08:45

Що буде з реєстраційним лімітом, якщо подати декларацію з незареєстрованими ПН? Чи не доведеться потім ще раз поповнювати рахунок ПДВ, щоб пройшла реєстрація цих ПН?

Відповісти
  • Виталина
10.03.22 08:47

Регистрационный лимит спишется по итогам поданной декларации, а входящий НДС на лимит не отразится, получится в итоге чтоб потом все это зарегистрировать нужно будет перечислять сумасшедшие суммы для увеличения регистрационного лимита.

Відповісти
  • Аля
10.03.22 08:52

Зачем предлагать такой бредовый вариант, если можно было просто регистрировать НН по старой форме и всё было бы отлично. Кто может, зарегистрировал и сдал Декларацию, кто не может, сделает потом. А данным решением они лишают всех возможности работать и пополнять бюджет, я уже не говорю о хаосе, который они этим решением устраивают.

Відповісти
  • Виталина
10.03.22 09:18

Аля,Полностью с вами согласна!!!

Відповісти
  • Светлана
10.03.22 09:14

Аля, оставили старую форму, но не работает регистрация НН. Вчера попробовала через кабинет зарегистрировать - висит до сих пор.

Відповісти
  • Светлана
10.03.22 08:56

Отправила на регистацию нал.нак. и она не регистрируется, что делать?

Відповісти
  • Светлана
10.03.22 09:17

Светлана, ждать....

Відповісти
  • Ия
10.03.22 08:58

Получается, что лучше вообще в деке не показывать незарег обязательства? Или вообще деку не подавать… 
Если все равно потом подавать уточненку например.
Видно на то и расчёт, что придётся платить в двойном размере из-за лимита. 

Відповісти
  • Наталия
11.03.22 19:31

Ия,Я тоже склоняюсь к решению : не подавать декларацию. А потом все зарегистрировать н.н. и подать все правильно сразу . все равно нет штрафа :)

Відповісти
  • Олександр
10.03.22 09:15

Мені здається, що ви робите проблему на рівному місці. В дод. 1 показуєте Пн по ПЗ незареєстровані (в табл. відсутні у реєстрі). Після подачі декларації, ліміт спишеться, але при реєстрації цих Пн ліміт буде не потрібен. Все по аналогії з заблокованими ПН.

Відповісти
  • Виталина
10.03.22 09:27

Олександр, Если за 3 месяца подавать декларации и будет списываться лимит по обязательствам (кредита я своего не вижу, нет ни первички, не зарегистрированных НН не будет), лимит уйдет в минус.

Відповісти
  • Светлана
10.03.22 09:26

Олександр, по аналогії з заблокованими реєстраційний ліміт повинен бути для їх реєстрації.

Відповісти
  • Светлана
10.03.22 09:24

Олександр, як це ви уявляєте - "буде не потрібен". Поясніть будь-ласка. Може чогось не розуміємо.

Відповісти
  • Ирина
10.03.22 09:39

я так понимаю ДПС сама еще не знает, как включать налоговые обязательства в декларацию по НДС за февраль, по незарегистрированным НН после 24.02.2022

Відповісти
  • Аня
10.03.22 11:45

А как поступить с РК в минус, за февраль, покупатели их не успели отправить на регистрацию. Их тоже можно учесть в февральской деке?

Відповісти
  • Ирина
10.03.22 12:11

Александр, у меня налоговая заблокирована. Подали весь пакет еще 22.02. Сейчас все висит. Если я в деке отражу незарегистрированную налоговую будет перевищення и весь лимит пропадет. Потом, после войны, разблокируют налоговую, а лимита для ее регистрации нет. И что платить деньги? Где их взять? Это все имеет смысл если налоговики перестанут перевищення  считать. А так понимаю они сейчас ничего не могут. Раз даже форму продлить не получается. Имею в виду  в техническом плане, а не приказы издавать.

Відповісти
  • Елена
10.03.22 18:23

Ирина, у меня похожая ситуация. Налоговая заблокирована, но она есть в реестре, вы можете ее видеть в эл. кабинете, только статус у нее "рестрацію зупинено". И ее обязательно надо показывать в декларации. Да, лимит спишут, но когда эту накладную разблокируют второй раз лимит не будут трогать. Другой вопрос, если сейчас показать все свои незарег. обязательства, (имею ввиду те накладные что не прошли по системе) лимит тоже снимут,100%. Такие накладные думаю лучше вообще не показывать. А потом подать уточненку. 

Відповісти
  • Тетяна
10.03.22 12:24

У меня нет никакой возможности ни регистрировать НН, ни увидеть первичные документы. Решила, что разбираться с НО и НК, а также с декларациями буду после нашей победы. Офис не работает с 24.02.22. Центр Киева. Люди спасают свои жизни. Всё бухдоки и программы на рабочем компе в офисе. Связи с ним нет. Жду победу. Слава Украине
 

Відповісти
  • Злой бух
10.03.22 14:42

Тетяна,так само, в Києві, первинні документи запросити не можу... Подивимось далі.

Відповісти
  • Світлана
10.03.22 15:32

«Як реєструвати податкові накладні під час воєнного стану?» Фактична відповідь ДПС - НІЯК! Вище написане роз’яснення можна розцінювати, як ворожіння на кавовій гущі! Може отак, а може якось ото так, а може ще якось. Має бути або чітко визначений механізм реєстрації на даний час, або не морочте котячі дзвіночки!

Відповісти
  • Яна
10.03.22 16:04

По-моему, после победы, когда запустится система, в течении 90 дней будем регистрировать НН и деки. Другой вопрос, что не у всех будет возможность и первички не будет, вот как здесь быть никто ответ 
не дает пока? Как по мне не об этом надо сейчас думать!

Відповісти
  • Татьяна
11.03.22 09:01

Я буду декларацию подавать после войны. Зарегистрирую спокойно НН за февраль-сдам деку за февраль, потом НН за март-сдам деку за март. Не парите горячку сейчас, потом будете больше заргребать, и запаритесь лимит пополнять.

Відповісти
  • Наталия
11.03.22 19:37

Татьяна,Соглсна на 10000000% Вы абсолютно правы

Відповісти
  • Ксенія
11.03.22 15:05

Татьяна, підтримую првністю !!!!

Відповісти
  • Любовь
11.03.22 10:44

Как вы регистрируете, кабинет не работает?

Відповісти