Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.04.22
11334 1 Друкувати

Як працювати з РРО/ПРРО у воєнний час

Автор: Мірошниченко Віталіна, податковий експерт.

Є певні особливості щодо застосування РРО/ПРРО на період війни. Як працювати, якщо немає інтернету чи закінчилась стрічка для друку фіскальних чеків? Чи треба перереєстровувати РРО/ПРРО, якщо ви змінили місце роботи? Як працювати з КУРО? Чи подавати звіт ЗВР-1? Як вести товарний облік та чи зможуть податківці штрафувати за РРО/ПРРО-порушення? Чи потрібні токени для ПРРО? Детальні відповіді — прямо зараз.

Чи відстрочили РРО/ПРРО для ФОП-єдиноподатників?

Скасування чи хоча б відтермінування РРО/ПРРО для ФОП на час дії воєнного стану не впровадили. Як воно було (нормативне регулювання) станом на 24.02.2022, так воно є і зараз. Тому навіть на період воєнного стану повною мірою залишається обов’язок використовувати РРО/ПРРО (що попередньо зареєстрований у податківців) у тих випадках, коли цього вимагає Закон про РРО1.

1 Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» 06.07.1995 № 265/95-ВР.

Втім законодавець все ж таки не залишив без уваги обставини, в яких ми зараз перебуваємо. Детальніше про що читайте далі.

Штрафне послаблення для майже всіх

В п. 12 розд. ІІ Закону про РРО прописали, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону про РРО не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

Декілька зауважень з цього приводу.

1. Це звільнення стосується всіх суб’єктів господарювання — як ФОП, так і юросіб.

2. Немає обмеження якоюсь територією — наприклад, де ведуться/велися бойові дії. Тобто стосується всієї території України.

3. Стосується всіх вимог Закону про РРО. Тобто не лише власне застосування РРО/ПРРО. Вимог щодо ведення обліку товарних запасів ФОП теж стосується.

4. Звільнення сформульовано доволі невдало. Сказано, що на період воєнного стану санкції не застосовуються. А що потім? Можуть пізніше бути застосовані санкції за порушення, вчинені під час воєнного стану?

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
50
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, журналів «Оплата Праці», «Бухгалтер 911», «Податки & бухоблік» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
  • Владимир
05.04.22 11:07

Какой пункт Закона о доверительных услугах разрешает (освобождает) хранить усовершенствованную подпись/печать не на аппаратном устройстве?

Відповісти
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам