Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.06.22
25463 23 Друкувати

Відновлюємо реєстраційний ліміт і реєструємо воєнні податкові накладні

Автор: Децюра Сергій, податковий експерт.

Платники ПДВ, які за лютий — травень подавали декларації з ПДВ без реєстрації у ЄРПН складених ними ПН/РК зменшували свій реєстраційний ліміт через виникнення показника ∑Перевищ. Скоріш за все у них виник від’ємний реєстраційний ліміт. Через це тепер, після запуску ЄРПН, ці платники не можуть зареєструвати ПН/РК. Про те як вийти з цієї ситуації поговоримо далі.

Проблеми ліміту

Коли проблем немає.Хоча ЄРПН декілька місяців не працював (відповідно не відбувалася реєстрація ПН/РК), це не означало, що після відновлення реєстрації ПН/РК у платників ПДВ не буде проблем з реєстраційним лімітом.

Таких проблем не буде тільки у платників ПДВ, які до відновлення реєстрації ПН/РК у ЄРПН:

1) не подавали взагалі декларацій з ПДВ, тобто декларацій за лютий — квітень 2022;

2) подавали декларації з ПДВ за цей період, але в них тільки декларували податковий кредит (ПК) на основі первинних документів.

Оскільки в цих випадках на розмір реєстраційного ліміту платника ПДВ не відбувається жодного впливу.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Лора
10.06.22 03:18

Боюсь уже всіх коментарів...
Бо на початку, як і писав автор статті, говорилося що буде відбуватись реєстрація воєнних ПН за рахунок 2 рег.ліміту ( по перевищенню). Тепер танці з бубном.
Отже, молодець той, хто на все забив і вичікував - не звітував, не подавав...

Відповісти
  • Лара
10.06.22 08:24

Лора,молодець, але кошти до бюджету не пішли, а ми так хотіли допомогти, вірили, декларували , платили і.....просто нема слів.
навіть в такий час держава продовжує обманювати людей, людей які їм повірили

Відповісти
  • Олег
10.06.22 08:41

веду штук 15 фірм платників пдв , у всіх при відємному регліміті все реєструється. Крім однієї , у неї не сплачені задекларовані були зобовязання за лютий. Сплатили і все пішло також

Відповісти
  • Любов
11.07.22 18:43

Олег, а мені 22 копійки не хватило (їх програма заокруглила) і - відмова.

Відповісти
  • Екатерина
10.06.22 09:17

Олег, я також веду 11 фірм, все задекларовано та сплачено, дві не реєструють

Відповісти
  • Олена
10.06.22 08:47

Тут коригування на -0,06 грн не пропускає,а УР з обнуленням НО ))) автор сам не сміявся,коли писав??? Як дістають ці всі кіпішування,чого ви все ведетесь на всю херню. Вчора цілий день контрагенти-покупці буквальносі сльозами просили зарегіть ПН за лютий-квітень,казала не поспішайте хай самі розберуться,со своїми роз ясненняи. Ні жалко людей,отправила. Все висить.Зараз все обнулять і скажуть:соррі ні соррі не скажуть,а скажуть негайно все переробить за 2хв."а не то.."Добре у кого 10 накладних

Відповісти
  • Екатерина
10.06.22 09:18

Олена, обнулення пропускає

Відповісти
  • Елена
10.06.22 09:25

Как говориться - "Не сделал и переделывать не пришлось"

Відповісти
  • Лора
10.06.22 11:31

Елена, отут згодна. Хотілось як краще. Все своєчасно, в перервах між тривогами і походами в підвал ( у нас перші 1,5 місяці гаряче було). А тепер поїхало -" а может нет, а может да, а может это все слова..."
Думала, війна виправить не тільки наше розуміння, а й ставлення держслужбовців то тих, хто своїми зусиллями щось намагається робити. Ан ні, кому війна, а кому - матір рідна...

Відповісти
  • Тетяна
10.06.22 09:34

Прекрасная статья, правда, месяца на три запоздала. Поэтому совершенно бесполезна лично для меня, т.к. я как социально ответственный и патриотично настроенный  бухгалтер честно декларировала незарегистрированный НО и НК по первичке, вовремя сдавала деки и платила ПДВ в бюджет. За что и расплачиваюсь теперь огромным минусом на НДС-счете, нерегистрируемыми накладными за май из-за этого минуса, недовольством покупателей за неполученного НК. Кстати, совет со сдачей деки только с НК - это из области фантазий. Через несколько минут после сдачи звонят ДПСники и верещат как потерпевшие.

Відповісти
  • Наталія
10.06.22 13:16

Тетяна, За май пришлось срочно декларировать превышение, и в счет него начать регистрацию мая. Все как всегда: непричастные будут награждены, участвовавшие - наказаны)

Відповісти
  • Лора
10.06.22 11:32

Тетяна, +1000

Відповісти
  • Світлана
10.06.22 11:14

Тетяна, а я не подавала Деки за ці періоди, але розраховувала суму ПДВ, яку потрібно було б сплатити і платила ПДВ помісячно на електронний рахунок. Таким чином і собі головний біль знімала з подальшим уточненням, як ось зараз, і допомагали державі своєчасною сплатою податків.

Відповісти
  • Любовь
10.06.22 11:58

Світлана,zтеж так зробила. Але телефонують і кажуть здати деки за лютий, березень.

Відповісти
  • Тетяна
10.06.22 11:18

Для тезки Тетяни. В декларації потрібно убрати тільки ПЗ і залишити суму до сплати, якщо така була. Тоді приймають.

Відповісти
  • Незнайка
10.06.22 11:38

Тетяна, будь ласка поясніть? Якщо знімаю ПЗ, сума до сплати зменшиться якраз на ПЗ. 

Відповісти
  • Олена, Київ
10.06.22 12:10

То що потрібно робити? Подавали декларації з Д1 , виникла сума перевищення та ліміт "-".. Лютневі податкові реєструє, травневі відхиляє...Можливості кидати великі кошти на рахунок ПДВ немає..Як робити???

Відповісти
  • Людмила
10.06.22 13:29

Олена, Київ, у меня НО за февр-апрель регистрировались вначале за счет лимита, а потом через 10-20мин. лимит восстанавливался и эта сумма регистрации уменьшала сумму перевищення. а НО за май регистрируются исключительно за счет лимита, мы ведь еще  не декларировали май. а у вас май не регистрируется, так как лимит в минусе.

Відповісти
  • НАДІЯ
10.06.22 12:40

А в мене була переплата на рах. ПДВ  в лютому ,і ми здавали ДЕКЛ.,але всерівно  податкові за лютий не зареєструвались??

Відповісти
  • Людмила
10.06.22 13:32

НАДІЯ, переплата на спецсчете важна при расчете с бюджетом за отчетный период, а для регистрации н/н важен лимит

Відповісти
  • Світлана
10.06.22 14:40

Я вчора швидко подала деку за травень в надії , що зможу зареєструвати ПН в рахунок перевищеня. Але ні. Цього не відбулось!!! ДФС не приймає в зв'язку з недостатнім розміром 1-ліміту. Хоча якщо рахувати 2-ліміт  - то його повинно було вистачить. 

Відповісти
  • Маргарита
10.06.22 17:19

Дотянула пополнением сумму рег. лимита до суммы максимальной незарегистрированной налоговой за февраль. А дальше за счет уменьшения перевищення постепенно зарегистрировала февраль, март и апрель (все деки сданы и налог уплачен)

Відповісти
  • Вікторія
16.06.22 11:43

Ми стали платником ПДВ з 03.02.2022 р., до 15.02.2022 включно ПН були зареєстровані.Лютий ввійшов у декларацію за березень (так як неповний місяць, а дека подається за перший повний). Декларації за березень, квітень, травень подані та оплачені. Відповідно виникла сума перевищення у березні та квітні (за ці місяці накладні зареєстрували). А лютий з 16 по 28 не дає зареєструвати - бо перевищення виникло у березні, хоч по факту в нас лютий відностиься до березневої деки. Тепер сума перевищення є, а регліміту на лютий немає, потрібно поповнити. ПК немає, ми бюджетна, дохід не стабільний, 20 тис зайвих кинути - накладно. Як бути?

Відповісти