Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.06.22
2399 5 Друкувати

Чи можна звільнити за прогул працівника, який через бойові дії виїхав в інше місто?

У випадку, коли працівник залишив робоче місце та виїхав з місця проживання у зв’язку із бойовими діями – відсутні підстави для звільнення працівника з роботи за прогул, але і зберігати за таким працівником середній заробіток немає підстав.

Такий переїзд є поважною причиною для відсутності на роботі. І звільняти такого працівника за прогул немає підстав.

Роботодавець має право зафіксувати неявку на роботу (в табелі обліку робочого часу, актом) і вимагати від працівника пояснень відсутності на робочомумісці.

Звільнити працівника без його заяви через його невихід на роботу у зв’язку з бойовими діями, роботодавець не має права.

Слід врахувати, що особа продовжується вважатись такою, що має основне місце роботи в Україні, адже до моменту отримання від неї заяви про звільнення – підстав для звільнення немає.

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра
13.06.22 04:39

а как быть, исли бухгалтер выехал с отчётностью.

Відповісти
  • Надежда
13.06.22 12:07

В каком анекдоте  Вы нашли иди от -куку , которая выехала за рубеж с кипой отчётов?   Почти всё можно восстановить. Отчётность, налоговые накладные  просмотреть/скачать с кабинета платныка или Медка. Восстановить банковские выписки. Сервер она ведь не забрала или вся бух программа вмещалась у неё на личном ноуте?
Можно созвониться , войти через удалённый доступ. Короче, Склифосовский, отмазка не канает. 
 

Відповісти
  • Mariya A.
13.06.22 14:26

Шановна редакція! Мені здається, що настав час підіймати таке питання, як неможливість виконання роботи робітниками та/або підприємством в цілому в зв'язку із військовими діями, санкціями, тощо... Це стосовно тієї примарної компенсації працівникам, яку ніби хтось  колись отримає...
Другий квартал вже добігає кінця.
Як показувати в звітності не звільнених робітників, яким не нараховували зарплату? Якщо показувати з ознакою "без збереження з/п", то це, на мій погляд поставить хрест на цій майбутній компенсації. Здавати порожній звіт, порожні додатки, порожні рядки з ПІБ і нулями? Не здавати зовсім?..

Відповісти
  • Антонина
13.06.22 15:34

Mariya A.,  "Це стосовно тієї примарної компенсації працівникам, яку ніби хтось  колись отримає..." - подскажите, я пропустила, каким документом кто что обещал?

Відповісти
  • Mariya A.
13.06.22 19:04

Антонина,
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#Text

Стаття 13. Призупинення дії трудового договору

1. Призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.

Дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи.

Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.

2. Призупинення дії трудового договору роботодавець та працівник за можливості мають повідомити один одного у будь-який доступний спосіб.

3. Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України.

Відповісти