Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.06.22
20316 29 Друкувати

Краще пізно, ніж ніколи? Проблему із строками реєстрації ПН за травень буде вирішено

У законодавстві виникла колізія між нормами п.п. 69.1 та п.п. 69.11 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ щодо строків реєстрації ПН/РК за в лютий – травень 2022 року.

П. 69.1 встановлено строк реєстрації ПН/РК за період з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом № 2260 до 15 липня 2022 року. Оскільки цей закон набрав чинності 27 травня, то виникли його неоднозначні тлумачення щодо ПН саме за травень 2022 р.  

Минулого тижня податкова служба висловила своє бачення цієї норми, встановивши особливі строки реєстрації для ПН за травень 2022 р. Про це ви можете прочитате у нашому матеріалі Строки реєстрації ПН за лютий-травень 2022 року: як це бачить ДПС. Це роз'яснення шокувало бухгалтерську спільноту тому, що платникам залишили зовсім мало часу для реєстрації ПН/РК за першу половину травня. 

Але Голова податкового Комітету Данило Гетманцев не погодився з таким баченням фіскалів та зазначив, що ПН за травень слід реєструвати до 15 липня 2022 р. 

А вже наступного дня Міністерство фінансів надало роз'яснення, в якому підтвердило, що платники ПДВ зобов’язані до 15 липня 2022 року зареєструвати в ЄРПН  ПН/РК, складені за операціями з постачання товарів/послуг, здійсненими протягом лютого-травня 2022 року. Подробиці у нашому матеріалі Реєстрація ПН/РК, складених за період 1 – 31 травня 2022 року, та штрафні санкції

У Раді вирішили усунути ці правові колізії новим Законом "Про внесення змін до пункту 69 Підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України щодо уточнення порядку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних". Відповідний законопроєкт вже зареєстровано  у ВРУ за № 7458.  

Так, Законом пропонується визначити, що платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки, повинні:

  • зареєструвати ПН/РК за лютий-травень 2022 року до 15 липня 2022 року;
  • подати податкову звітність до 20 липня 2022 року;
  • сплати податки та збори у строк не пізніше 31 липня 2022 року.

У разі виконання ціх положень, платники будут звільнені від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до 15 липня 2022 року включно.

Крім того, законопроєктом пропонується визначити, що обов'язок щодо приведення у відповідність податкового кредиту, сформованого на підставі первинник документів, не розповсюджується на податковий кредит, отриманий від постачальників, які згодом перейшли на єдиний податок за ставкою 2%. Такий податковий кредит потрібно буде приводити у відповідність протягом 30 днів з моменту гранічного терміну реєстрації цих ПН.

Також пропонується врегулювати можливість зменьшення податкових зобов'язань для постачальників з платниками, які перейшли на єдиний податок за ставкою 2% та тимчасово втратили змогу реєструвати РК до ПН. Такі постачальники отримають право зменьшувати свої податкові зобов'язання на підставі первинних документів. 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Катюша
13.06.22 01:54

Как узнать, что поставщик вернулся с 2% в плательщики НДС?Может он вернулся, но не регистрирует НН.Обзванивать поставщиков каждый месяц и верить на слово?Или реестр плательщиков НДС откроют?

Відповісти
  • Юра
13.06.22 04:34

И как они МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ смогут доказать при закрытии реестров. Ну не может без реестра, и все. Докажите обратное. Порадовали фискалы, их видно уже достали тупые законотворцы, и он в такой садистский способ показало им свое ФЕ. 
Хотелось бы ещё прочитать , головная боль является утратой можливости или нет.

Відповісти
  • Елена
13.06.22 12:13

Юра, по-моему, на счет фэ, вы фискалам льстите))) они просто увидели возможность выполнить план и заработать пару плюшек)))

Відповісти
  • Юра
14.06.22 05:41

Елена, каждый марадерит как может

Відповісти
  • Ольга
13.06.22 12:09

"Також пропонується врегулювати можливість зменьшення податкових зобов'язань для постачальників з платниками, які перейшли на єдиний податок за ставкою 2% та тимчасово втратили змогу реєструвати РК до ПН. Такі постачальники отримають право зменьшувати свої податкові зобов'язання на підставі первинних документів"-що це означає? Якщо мова про тих, хто перейшов на 2% і не може реєструвати ПН, то це проблема їх Покупців по зменшенню ПЗ на ПК від таких постачальників. А в статті написано навпаки.
 

Відповісти
  • Бух
13.06.22 13:46

Ольга, мова скоріш за все йде тільки про РК, бо й насправді покупець на зменшення не зарежструє, поки не стане знову платником ПДВ

Відповісти
  • Ольга
13.06.22 12:11

Чому на уточнення чи подачу звітності за лютий-травень+червень дається всього 5 днів, 2 з яких -вихідні, коли звітність не приймається? Невже не можна дати хоча б трохи більше часу, є ж ще і інша робота!

Відповісти
  • светлана
13.06.22 13:02

Та хіба не можна взагалі скасувати  ПДВ на час війни ,така  проблема хто працює ,хто ні ,хто взагалі зник  ,як ми можемо за когось  планувати ,та прийняли 2%  та хай ті що хоть якось живріють платять  і казна буде більше наповнеа чим оце ловимо вчорашній день.Переможемо  все запустимо і буде добре всім.

Відповісти
  • Львица
13.06.22 14:20

Ну что сказать, уже 13.06.22 а они пишут:  "Так, Законом пропонується визначити... "

Відповісти
  • Наталія
13.06.22 14:31

Колеги, хочу скоригувати Деку за лютий , прибрати одного контрагента на 120 тис. ПДВ , щоб з'явилася можливість реєструвати податкові , а потім 14.07 знову його повернути . Але податкові зобов'язання за лютий тепер будуть мінусові. Приймуть чи ні , хто знає , щоб не робити дурну роботу?

Відповісти
  • Ольга
13.06.22 14:37

Наталія, я виводила в нуль: і ПЗ і ПК, потім все одно по зареєстрованих уточнювати

Відповісти
  • Наталія
13.06.22 14:40

Ольга,зрозуміло . Але  в нуль мені  замало , я в мінус зайду за  лютий

Відповісти
  • Екатерина
13.06.22 14:55

Наталія, в ноль это вы все ПК и ПЗ снимаете, минуса не может быть

Відповісти
  • Наталія
13.06.22 15:02

Екатерина,так я не  хочу  ПК снимать ,  мне  ж это ничего не даст 

Відповісти
  • Екатерина
13.06.22 15:08

Наталія, я сняла чтобы не мучатся потом с отрицательным значением

Відповісти
  • Наталія
13.06.22 15:14

Екатерина,так а чего мучиться? Сейчас отрицательное, но до 15.07.надо ж все-равно восстановить . Я  не буду  больше ничего менять до июля, ни мартовскую  , ни апрельскую  Деку трогать.  Потом, в  июле , опять  добавлю  эти свои  120 тыс. в НО , и все 

Відповісти
  • Екатерина
13.06.22 15:19

Наталія, мне чтоб минус убрать, нужно было все НО снимать

Відповісти
  • Наталія
13.06.22 15:04

Сейчас отправила РК, посмотрю, что будет

Відповісти
  • Наталія
13.06.22 15:09

Коллеги! Принято РК ,  минус на счету  уменьшился на  120 тыс.  

Відповісти
  • Лиана
14.06.22 09:25

Спасибо, Наталия! Держите в курсе). Проблемы аналогичные

Відповісти
  • Лиана
14.06.22 09:26

Вы РК отправляли? Не уточняющую декларацию?

Відповісти
  • Наталія
14.06.22 09:34

Лиана,да, вы правы конечно,  Уточняющую. Это у меня уже  мозги плавятся

Відповісти
  • Світлана
14.06.22 10:29

Підкажіть будь -ласка, реєструвати чи ні податкові травневі з 27 по 31???? бо це питання  якось зависло... а вони поки опублікують своє спростування "колізії" так завтра останній день...

Відповісти
  • Злий бух.
14.06.22 17:25

Світлана, до дня бухгалтера можна розслабитися, травневі ПН до 15 липня.

Відповісти
  • Alisiya
14.06.22 11:08

Про мінусові РК на покупців, що перейшли на 2% вони написали. А як же інші мінусові РК ,  виходить їх не можна було включати по первинних документах згідно розяснень податкової?

Відповісти
  • Світлана
14.06.22 11:08

Шановна Редакціє, може Ви підкажете, що робити?

Відповісти
  • Ирина
14.06.22 13:47

шановна редакція, прокоментуйте будь ласка що робити з умовним ПДВ п. 198,5 НКУ та за пропорційним ПДВ п. 199,1 НКУ. За загальним правилом умовний ПДВ виникає тільки по факту реєстрації ПН постачальником , бо таким чином виникає право на податковий кредит. А якщо зараз дозволено брати кредит на підставі  первинних документів... то і умовний ПДВ теж треба нараховувати незважаючи на відсутність реєстраціії від постачальника?   але ж  цим законом 2260 не вносилися зміни в п. 198,5 та 199,1... 

Відповісти
  • Злий бух.
14.06.22 17:30

Ирина, не шукайте собі коми і крапки чи інші помилки в ПКУ. Їх там море ... Проста логіка: маєш кредит - нарахуй зобов"язання. 
До речі, а де ви знайшли, що п.198.5 та 199.1 застосовувався після реєстрації ПН. Там такого ніколи не було написано. Прочитайте уважніше. Це тільки ДПС у своїх консультаціях пішла по логіці, оскільки виникала ситуація, що ПК ще немає, а ПЗ вже треба нарахувати. 

Відповісти
  • Ирина
14.06.22 20:13

Злий бух.,  то есть если взяли кредит по первичному документу, то  надо начислять условный НДС? и наоборот, если кредит не брали по первичному документу, то и условных обязательств нет. ? верно  я Вас поняла?  

Відповісти