Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.06.22
10088 16 Друкувати

Рада повернула мита та оподаткування ПДВ на імпортні товари та розмитнення авто

Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт № 7418 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування".

Документ підтримали одразу в двох читаннях. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.  

Законом відновлено справляння мита та ПДВ на операції з імпорту автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, транспортних засобів для перевезення вантажів з 1 липня 2022 р. 

Також відновлюється оподаткування ПДВ товарів, що ввозяться платниками єдиного податку першої, другої та третьої групи.

Відповідні зміни внесено до п. 9 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ.

Крім того, звільнено від «пенсійного» збору купівлю легкових автомобілів, оснащених виключно електричними двигунами. Такі зміни вносено в Закон України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування».

За матеріалами Ярослав Железняк

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Лора Злой Бух
21.06.22 13:04

Понятно, что отменили... Эту тему много раз закидывали ещё с апреля. Но, видно не все из нужных людей решили на то время свои вопросы. А теперь: "Я все! Отменяйте!" ))))
Других мыслей у меня нет по этому поводу. Важно правильно преподнести народу, чтобы "проглотил" и озлобился "на барыг, мешающих ввозу гуманитарки и бензина и на войне  зарабатывающих".....

Відповісти
  • Виктор
21.06.22 13:09

О. Кінець війні.

Відповісти
  • Лара
21.06.22 13:14

Макларены все привезены - можно отменять

Відповісти
  • Хуліо Толку
21.06.22 13:18

Наповнювати бюджет за рахунок підняття оподаткування у воєнний час, це як називається? Логистика при імпорті підвищилась в рази, всі порти закриті,  вимушені завозити через Європейькі порти, що тут казати. Неприємно..

Відповісти
  • Nikolay
21.06.22 13:43

якби не пільги, то ввезли б не 163тис.авто, а 1,63тис. Відповідно, втрати від недоотриманих податків розраховані не правильно. Але законодавці - інопланетяни - їм не зрозуміла логіка простих людей.

Відповісти
  • Лора Злой Бух
22.06.22 16:14

Nikolay, так вже сталося, що була на терміналі і на власні очі бачила які авто завозять. Так от, в ті дні були авто середньої вартості до 2,5 тис.дол., багато автівок завозилось жінками (!). На той час вже було знищено під Києвом, під Черніговом багато автівок, люди їх залишили і виїзджалі на чому змогли. Питання, чому люди, що втратили авто не можуть ввезти собі інше якщо якісь кошти мають? А от чому і хто ввозив автовозами (!!!) під час ВС новенькі  преміальні "битки", це питання! Це 100% не на заміну втраченої. Але ремонт і потім продаж з величезною націнкою, бо нова, це достатньо прибутковий бізнес. Просто пісня про недоотримані податки та несплачені мита якось трохи набридла. Мені так здається, коли той закон, про відміну мита і податків, вводили в дію свої інтереси врахували, але забули, що в нашій країні не тільки чоловіки мають водійські посвідчення, а й їх дружини також. І якось для них несподівано виявилось, що люди також захочуть і зможуть скористатися такою пільгою. Потім стали волати про можливу відміну закону, бо втрачаємо надходження до бюджету, 2,5 місяці волали-волали і відмінили.... Якби дійсно інтереси держави тут  враховувались, то відмінили ще в квітні. 
Но, нічого. Тепер навезли безмитно все "не нижче Євро2", звільнили Європу від битків, старих дизелів, а тепер піклуємось про українське довкілля - безмитно ввозимо електрокари)))))), тим паче такі черги на АЗС і проблема з паливом поки не вирішена.

Відповісти
  • Оксана
21.06.22 13:54

Чи означає ця зміна, що ті хто перейшов на 2% і не сплачували ПДВ тимчасово, ЗНОВУ Почнуть платити ПДВ??

Відповісти
  • Ирис
21.06.22 14:14

Оксана, а как же

Відповісти
  • Ирис
21.06.22 14:14

Браво!!! 

Відповісти
  • Оксана
21.06.22 14:30

Кто и где "Документ підтримали одразу в двох читаннях", на закон рада нет ничего?

Відповісти
  • Львица
21.06.22 14:30

Почему у нас в стране в принятиях законов бросаются в крайности?
Почему нельзя было так: было у человека 2 авто, и оба растрелянные рашистами - разрешите человеку ввести без мЫта купить два авто более-менее в тех же характеристиках и ценовых категорях. 
Люди и так потеряли имущество - дайте возможность хотя бы тем, кто может себе купить не навариваясь на этом.
Нет! У нас же - всем без мЫта - начали ввозить миллионные авто, теперь платите все - даже те, кто пострадал..
Где мозги у нашего Гетманцева? Две головы и обе не работают...

Відповісти
  • Ольга
27.06.22 13:26

Львица,  нет у него две жопы

Відповісти
  • Вікторія
22.06.22 11:52

Львица, т.е если у меня была развалюшка 91 года, то я могу купить только развалюшку по 0 растаможке. А у кого было 2 бентли, может купить 2 новых бентли.
Ну да, социальная справедливость так и прет.
Мне до войны вообще машина была не нужна. Но 4 марта выяснилось, что выехать мы можем только на своей машине, так как водитель явно не помещается.

Відповісти
  • Львица
04.07.22 12:29

Вікторія, да именно так. А если у вас не было, но хотите купить - с разтоможкой тогда. Тут речь не идет что вам понадобилась машина, речь о том, дать возможность с наименьшими затратами людям компенсировать их потери. Люди не виноваты, что их авто было уничтожено войной

Відповісти
  • ИринаКиев
21.06.22 22:46

на митницях просто убійство на розмитнення,  багатокілометрові черги

Відповісти
  • Ева
22.06.22 15:33

Я правильно понимаю, что и импортеры продуктов питания (критический импорт), которые сейчас на 2% тоже будут платить ПДВ на таможне?

Відповісти