Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.07.22
6096 19 Друкувати

Депутати пропонують звільняти податківців за неправомірні рішення

Питання відсутності дієвої відповідальності працівників податкових органів було і досі залишається актуальним. Здійснюючи господарську діяльність, платники податків неминуче стикаються з перевірками та іншими способами податкового контролю. Проте, не завжди дії посадових осіб контролюючих органів здійснюються в межах правового поля.

Зазвичай у акті будь-якої перевірки зазначаються порушення вимог податкового законодавства через доведені плани донарахувань або свідоме викривлене трактування інспекторами норми законодавства, чим створюється тиск на платника з наступним оскарження таких рішень до суду.

На сьогодні переважна більшість таких донарахувань податків і зборів, що оскаржується до суду, в апеляційній інстанції скасовується.

Незважаючи на наявність у ПКУ встановленої відповідальності посадових (службових) осіб ДПС за прийняття неправомірних рішень (можливий штраф до 1 мінімальної зарплати), практика свідчить про продовження прийняття неправомірних податкових повідомлень рішень, які є елементами тиску на бізнес.

Для вирішення цього питання необхідно посилювати персональну відповідальність посадових осіб контролюючих органів. З цією метою у Верховній Раді зареєстровано проєкт закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо посилення відповідальності посадових осіб контролюючих органів, прискорення бюджетного відшкодування податку на додану вартість та запровадження додаткових механізмів компенсації вартості відчуженого майна у період воєнного стану2 (реєстр. № 7591).  

Законопроєктом пропонується:

- посилити персональну відповідальність податкового інспектора та його безпосереднього керівника за систематичне (три та більше разів протягом останніх дванадцяти місяців) скасування за рішенням суду неправомірних податкових повідомлень-рішень, які прийняті такими особами, шляхом звільнення таких осіб з роботи в контролюючому органі без права роботи протягом трьох років у будь-якому контролюючому органі;

- скоротити термін проведення камеральних податкових перевірок податкових декларацій з ПДВ за звітні податкові періоди червень, липень 2022 року до 30 днів та завершити їх проведення не пізніше 20 вересня 2022 року;

- скоротити у період воєнного стану термін проведення документальних позапланових перевірок при бюджетному відшкодуванні ПДВ (у разі необхідності їх проведення) з 60 днів до 30 днів;

- встановити, що у період воєнного стану документальні позапланові перевірки проводяться лише з підстав припинення суб’єктів господарювання та бюджетного відшкодування ПДВ;

- визначати вартість примусово відчуженого майна (за вимогою власника майна) у сумі його первісної вартості, зазначеної в первинних документах, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні";

- доповнити механізм отримання компенсації за примусово відчужене майно для колишніх власників шляхом зменшення податкових зобов'язань із загальнодержавних податків і зборів або шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики на суму вартості відчуженого майна;

- заборонити вивозити примусово відчужене майно за межі митної території України.

Крім того, враховуючи важливість в умовах правового режиму воєнного стану доступу платників податків до електронного кабінету та електронних сервісів ДПС, законопроєктом пропонується відновити звичайний графік роботи електронного кабінету відповідно до вимог ПКУ (24 години кожного календарного дня), крім часу, необхідного для його технічного обслуговування.

Прийняття проєкту сприятиме зменшенню неправомірних рішень контролюючих органів, прискоренню отримання бюджетного відшкодування ПДВ, розширенню механізмів компенсації вартості відчуженого у період воєнного стану майна та підвищенню фінансової стійкості підприємств.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ніна
27.07.22 08:37

Про більшість депутатів можна сказати те ж саме .
Питання відсутності дієвої відповідальності депутатів  було і досі залишається актуальним.
 

Відповісти
  • Світлана
27.07.22 08:39

Просто відмінити ПДВ і більша частина податківців зможе працювати в реальному секторі економіки :) але не на часі :)

Відповісти
  • Александр
28.07.22 02:21

Світлана,
Не смогут. Террористов и клептократов из реальной экономики быстро выгоняют. Никто не позволит им там бесчинствовать.

Відповісти
  • Икс
27.07.22 08:47

Предлагаю поправки : если доказана неправомерность принятых решений - то увольнять с правом занимания любой должности пожизненно с соответственной гос. структуре  или уголовная по вымогательству /коррупции.
В текущей ситуации они не просто мешают, а останавливают бизнес. Этим чудо контролерам нас.ать на войну и карантин, и то что часть бизнеса уничтожена, часть выехала и персонал профессиональный тяжело подобрать.

Відповісти
  • Ева
27.07.22 09:06

Неее!!! Уволить - это слишком мягко. Мы же понимаем, что увольняться будут "по собственному желанию", и пойдут работать в другую налоговую.
Раз вы сами заикнулись про персоналную ответственность, то пусть налоговик из СВОЕГО кармана заплатит предприятию ту сумму штрафа, которую он настрочил предприятию в акте.

Відповісти
  • Александр
28.07.22 02:28

Ева,
Штраф это *5 или *10 суммы недоимки, но это для случайно её сделавших по ПКУ. Для падатковцев и прочих держбанд надо умножать на 100, т.к. это 100% умышленное злодеяние. 

Відповісти
  • Татьяна
27.07.22 09:12

Ева, на усі 100% згодна 

Відповісти
  • Лара
27.07.22 11:25

А вони не хочуть прописати персональну відповідальність за збитки від прийнятих ними законів? Я вже мовчу про збитки держави, від "бухгалтерських" лікарняних

Відповісти
  • Алексей
27.07.22 12:30

Будуть ходити в майках з написом МАЄМО ПРАВО НА ПОМИЛКУ ! Безголові і тупі ...........  

Відповісти
  • Тетяна
27.07.22 12:43

Бла-бла-бла.....

Відповісти
  • Наталья
27.07.22 13:14

Ну неправомірно двічі, на третій перевили в інший відділ, тимчасово поки мене рік, а потім можна ще двічі спокійно порушувати

Відповісти
  • nfif
27.07.22 13:15

наче бачу,))))) і ще для них штрафи прописати!!! а краще конфіскацію !!!
так насмішили новиною... хоч якийсь позитивчик)

Відповісти
  • Роман
27.07.22 13:21

Це якийсь цирк і фарс. Вони "безпридельщиків" хочуть притягнути до відповідальності)))) да ладно. Вони з високої гори бвчили на ПКУ та Суд вцілому на бізнес. Вони самі собі суд - якщо податківець вважає що правочин нікчемний значить нікчемний і пофіг, що то вирішувати таке прерогатива суду. Податкова сказала, що ти винний значить винний - який там суд. Податківець блокує вам ПН тому, що на його погляд ви ризикові, йому пофіг на призумцію невинності, і що йому, а не вам потрібно доводити реальність/фіктивність операції. Якщо в ПКУ прописано проводити перевірки за 3 роки, то податківцю пофіг і він буде проводити за 5 якщо потрібно. 

Відповісти
  • Людмила
27.07.22 13:57

Ліквідувати цих нероб та хабарників! Як вид! Ліквідувати ПДВ! Зробити два податки 3% з обороту та 30% з заробітної плати за рахунок роботодавця (зараз 41.5%) та надати право контролю БАНКАМ! Вони і так контролюють перерахування податків! І два звіта на рік по цим податкам! І  все! ВСЕ ГЕНІАЛЬНЕ ПРОСТО! А яка економія для бюджету!

Відповісти
  • Наталка
27.07.22 15:54

Людмила, це дуже просто. В цій схемі неможливо буде ухилятися від сплати податків. Так, податківці доводять до сказу (навіть більше!), згодна. Але, дуже багато бізнесу податків не платить взагалі. А наш уряд - то це все бізнес і лобісти бізнесу. Тож, такого не буде.
   Я памятаю часи, коли ПДВ це було безкоштовне доповнення. Ну, виписав податкову накладну руками, склав декларацію. А зараз в кожному підприємстві є окрема людина, яка займається безпосередньо (або тільки цим!). Такої кількості питань і проблем, як з ПДВ не має з жодним податком.
   А ще з жахом чекаю електронної ТТН... тоді буде ще така ж, або і більша проблема

Відповісти
  • Marishka
27.07.22 21:58

Наталка,тоже помню те времена, когда декларация по НДС была на 4 страницы, без всяких расшифровок по контрагентам и страна прекрасно жила.

Відповісти
  • ната83
27.07.22 16:39

Аби вас всіх і податківців і  великорозумних депутатів,писунів всякого бреду,да трошки повикидать і з ДПС і ВР. дихать народу стане легче:))

Відповісти
  • Наталия
27.07.22 19:02

Якщо хтось не в курсі-у нас відсутня відповідальність всюди:КАБМІН, ДПС, Президент, ВРУ, лікарі і т.д.і т.п. Це система-брати у всіх,не відповідати ні за що...починати треба з голови...якщо порушує закон головний,то чого ж іншим того не робити?

Відповісти