Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.12.22
7248 18 Друкувати

Блокувальний квест триває: ДПС буде по-новому приймати рішення про розблокування

Пристрасті навколо податкових накладних не вщухають. Не встигли платники отримати новий порядок блокування ПН/РК, як Мінфін вирішив оновити порядок розблокування.

Порядок доповнено новою, революційною, нормою. У разі прийняття зазначеного проєкту, процес приймання рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК буде проходити так: 

Протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання від платника пояснень та копій документів для розблокування податкових накладних, ДПС:

► або приймає рішення про реєстрацію ПН/РК;

► або приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК у разі надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку за встановлною формою.

► або направляє платнику повідомлення з пропозицією надати додаткові пояснення та копії документів. 

Зазначене повідомлення ДПС надсилає за затвердженою формою з переліком документів, яких не вистачає для приймання рішення щодо подальшої долі ПН/РК. На відповідь у платника буде 5 робочих днів. У разі неотримання від платника відповіді, ДПС приймає рішення на підставі попередньо поданих пояснень та копій документів на 7 робочий день після надсилання платнику повідомлення. 

Сподіваємося, що податківці не поспішатимуть з прийняттям рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, а надсилатимуть платникам повідомлення про надання додаткових пояснень та документів, таким чином надав платникам другий шанс підтвердити реальність здійснення операції.

Рішення про відмову в реєстрації ПН/РК, приймається у разі: 

ненадання додаткових письмових пояснень та копій документів при отриманні Повідомлення;

- та/або ненадання письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК;

- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу просимо надавати протягом 30 робочих днів у письмовій та/або електронній формі за адресою: Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2 або 04071, м. Київ, вул. Межигірська, 11, e-mail: mhaliuk@minfin.gov.ua.

Далі ви можете ознайомитися з формою повідомлення, яке надсилатимуть податківці для отримання додаткових пояснень та документів:

За матеріалами Міністерство Фінансів України
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Инга
29.12.22 07:52

Твари! за деньги разблокируют все!!!!!так у нас в налоговой!!!принесшь деньги , комиссия твоя, хоть ты галимый обнальщик,!!!!!!!!!!!!

Відповісти
  • Львица
29.12.22 11:50

Инга, за деньги - вообще не блокируют

Відповісти
  • Елена
29.12.22 08:26

Видимість роботи це, а не по-новому...

Відповісти
  • Львица
29.12.22 10:58

Так должно біло быть изначально! Что значит "по новому"?
На каком основании им вообще убрали сроки для ответа при подаче на разблокировке? Я могу понять что им продлили сроки, вместо 5 дней пусть 10... Но им вообще отменили сроки и для разблокировки и для таблицы.
У них типа война, а бухгалтера на Канарах...

Відповісти
  • діна
29.12.22 11:54

н а п е р с  т о ч н и к и  працюють..

Відповісти
  • Елена
29.12.22 12:24

перші десять повідомлень тупо відмовили - ненадання пояснень , наступні вісім повідомлень - розблокували, усі поясненння були складени однаково - проізвол та знущання над бізнесом , руки опускаються ,працювати бухгалтером нема ніякого бажання...

Відповісти
  • Татьяна
29.12.22 12:49

А хтось зміг пропіхнути таблицю ПДВ без домовленості з податковою? 

Відповісти
  • Светлана
29.12.22 14:36

Татьяна, так

Відповісти
  • Олена
29.12.22 15:26

Светлана,можете коротенько написати,що ви писали в поясненні і які документи подавали

Відповісти
  • Ірина
29.12.22 13:19

Татьяна, да, по двум предприятиям.

Відповісти
  • Ангелина
29.12.22 13:57

Жах. не приймають таблицю № 1 код послуги 22.23, зазначений Графи «Код згідно з УКТЗЕД/ Державним класифікатором продукції та послуг товарів/послуг (постачання/надання)» не відповідає актуальним кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуги згідно з ДКПП.  Хоча підприємство має експертний висновок Торгово промислової палати який підтверджує даний вид послуг. а в податковій немає.. Просто немає слів...

Відповісти
  • Тетяна
30.12.22 10:22

Ангелина, Ми так з 25,11 маялися. Я дозвонилася до київської комісії. Відповідь така: у результаті вашої роботи - послуг по виготовленню виробів з пластмас чи то металу є конкретна продукція. Ви повинні у таблиці зазначати не вид послуги, що = КВЕДу, а код УКТ ЗЕД конкретної ланки продукції з пластмас. Все приймуть. 

Відповісти
  • Надежда
30.12.22 08:36

Ангелина, 22.23- код виробів пластмасових.
Шукайте код саме на послуги або роботи, виробництво.

Відповісти
  • Светлана
29.12.22 14:35

Ангелина, вибирайте підпорядковані коди з більшою кількістю знаків

Відповісти
  • Тетяна
30.12.22 10:22

Светлана, це нічого не дасть. Ми так з 25,11 маялися. Я дозвонилася до київської комісії. Відповідь така: у результаті вашої роботи - послуг по виготовленню виробів з пластмас чи то металу є конкретна продукція. Ви повинні у таблиці зазначати не вид послуги, що = КВЕДу, а код УКТ ЗЕД конкретної ланки продукції з пластмас. Все приймуть. 

Відповісти
  • Анна
29.12.22 16:36

По новому це відмінити бредову блокировку, а все інше  перевод коштів платників податків  на створення вигляду роботи по вирішення проблеми

Відповісти
  • майя
30.12.22 00:48

  бачу ,зараз - "звездний час" адвокатів+ експертів- усі пропонують свої послуги = (95%-98%- розблокувань  ніби то на їх дпопомогою.АЛЕ-увага! наші податкові накладні - НЕ потрібно взагалі зупиняти - навіщо все це  діється?навіщо знущатись та  зНИЩУВАТИ  нас   - кому це вигідно??

Відповісти