Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


02.05.23
2572 24 Друкувати

Гетманцев розповів про боротьбу з тіньовою економікою

Нещодавно відбулося засідання тимчасової слідчої комісії ВР "щодо тютюну". На ньому озвучувались обсяги тіньових коштів, що обертаються на ринку. Це десятки мільярдів гривень, і, зважаючи на претензії народних депутатів, "табачники" є міцним неофіційним спонсором правоохоронного сектору України. OBOZREVATEL зустрівся з головою Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики, секретарем Нацради відновлення України від наслідків війни Данилом Гетманцевим: говорили про детінізацію ринку, інформаційні війни та про боротьбу з корупцією.

– Даниле Олександровичу, чому доводиться створювати ТСК по окремих галузях? Адже у нас чимало ринків, і по кожній з них потрібна слідча комісія? А ще давайте по митниці, податковій, по Мінфіну… Щось, як кажуть бухгалтери, не бʼється…

– Безперечно, якби правоохоронні органи в державі працювали як слід, жодної потреби у створенні ТСК з економічної безпеки не було б. Тобто сам факт її створення та шокуюча ефективність ТСК свідчать не тільки про занепад вітчизняної правоохоронної системи, але й про ураження її пухлиною корупції на всіх рівнях. Чому ми створили ТСК з економічної безпеки? Наша команда поставила собі за мету скоротити обсяги тіньової економіки. Під час війни це не просто питання політичних амбіцій – це питання виживання нації. На рівні податкової нам вдалося позакривати так звані схеми ПДВ, скрутки, зайнятися легальними виробниками підакцизних товарів тощо. В результаті податкова торік наростила доходи до державного бюджету рік до року, наголошую, в рік війни. Зокрема, ми маємо приріст ПДВ рік до року, а також маємо приріст загальних платежів до бюджету більш ніж на 80 млрд грн, попри скорочення економіки на 30%.

Тепер у нас завдання другого рівня: позакривати схеми, до яких не дотягуються руки податківців. Сьогодні говорили про тютюновий ринок. Розглядали на ТСК цілу низку системних проблем, що існували десятиріччями. Конкретний приклад: у Києві виготовляють цигарки ТТ. Кримінальна справа була порушена ще у 2020 році. Однак досі немає підозр. Жодної. Влітку минулого року в них було вирізане обладнання, однак сьогодні – обладнання повернуте... Фірма працює… Це що таке? Це що за "робота" така?

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Александр
02.05.23 07:45

Вірніше булоб назвати - про боротьбу з економікою.

Відповісти
  • Елена
02.05.23 14:55

Александр, пусть лучше расскажет, как мамаша Гетманцева по сей день сдает в аренду недвижимость в Крыму и платит налоги в РФ!!! Почему об этом он молчит? С собственной мамашей бороться не может, а тут он с теневой экономикой страны борется...

Відповісти
  • Елена
02.05.23 15:01

https://zn.ua/ECONOMICS/zhurnalisty-nashli-u-hetmantseva-dejstvujushchij-biznes-v-krymu-i-mamu-millionershu.html
МАМАШКА-МИЛЛИОНЕРША , платит налоги в РФ (как и двоюродная бабка 90летняя) 

Відповісти
  • Мария
02.05.23 09:47

Александр,а еще вернее с теми, кто остался и не попал пока под "борьбу с экономикой". Ключевое слово пока. Но раз главный мытарь сказал, значит сделает. 

Відповісти
  • Наталія
02.05.23 08:51

у 2016 році тіньовий ринок тютюну оцінювався у 2%, у 2019 - 6%. А потім гетманцев почав з цим боротися, і у 2022 року тіньовий ринок вже оцінювався в 22%.  Однозначно рятівник економіки!!!1

Відповісти
  • Наталія
02.05.23 08:53

а відповідь на останне питання гидко читати, цинічна сволота 

Відповісти
  • Валентина
02.05.23 09:06

Як стригти вівцю , щоб вона цього не помітила -  девіз цього борця 

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
02.05.23 09:20

М-да уж! "Такое СП "Львов-Трейдинг" на Рава-Русской в январе продавало в среднем по 35 пачек сигарет на чек, на Шегини - 31 пачка. ООО "Дьюти Фри Трейдинг" на Дьяково продавало в среднем по 4 пачки на чек, "ДФ Трейдинг Групп" в Орловке - по 7 пачек на чек. Вы верите, что каждый уезжающий из страны приобретет по 35 пачек сигарет с собой?" – приклад якийсь дивний... Чому?:
Якщо я в Україні купую в магазині за один раз 10-15 пачок, це не свідчить про те, що КОЖНИЙ покупець купує стільки ж. 
Якщо я в Україні купую в магазині за один раз 10-15 пачок, це не свідчить про те, що я КОЖНИЙ день купую по 10-15 пачок. 
Якщо є дані про придбання в дьюті-фрі сигарет по одному чеку від 4 до 35 пачок, то не можна стверджувати, що КОЖНИЙ, хто виїжджає, купує по 35 пачок. 
Якщо стверджувати, що КОЖНИЙ, хто виїжджає, купує по 35 пачок, тоді ті дьюті-фрі, які проводять за чеком менше 35 пачок (у цитаті є 4, 7, 31 пачка) – проводять їх без застосування РРО і для цього ще потрібні дані про кількість виїжджаючих за день і про фактичну кількість виявлених продажів сигарет без застосування РРО.
Тепер із приводу ціни 1 пачки цигарок (1 пачка в Україні коштує приблизно 2 євро, у дьюті-фрі, напевно, дешевше) та в Європі (1 пачка може коштувати до 8 євро). 
Багато хто (не кожен, як мовиться в цитаті) беруть цигарки із собою закордон просто з метою "економії", через різницю в ціні, хтось для себе, хтось для родичів та друзів, а хтось, можливо, для продажу ТАМ. 
Коли я їхав за кордон – брав із собою 10 пачок, якщо з кимось ще – 20 пачок: жодної з цих пачок не брав з метою реалізації потім в Україні та ухилення від сплати акцизу. 
Дане повідомлення ніким не оплачено, не має на меті когось дискредитувати, а просто показує те, що в одній цитаті спікера може бути НЕправдива інформація. Я можу зробити висновки, що: або автор висловлювання НЕ вивчав у ВНЗ дискретну математику, або вивчав її погано, що теж можливо; або знає її добре, але тоді висловлювання – маніпулятивне.

Відповісти
  • Елена
02.05.23 15:01

Сомневающийся Sкептиk, https://zn.ua/ECONOMICS/zhurnalisty-nashli-u-hetmantseva-dejstvujushchij-biznes-v-krymu-i-mamu-millionershu.html

Відповісти
  • Тамара
02.05.23 09:28

я б узяла Гетьманцева до себе бухгалтером з окладом, згідно штатного розкладу. (м. Запоріжжя) , хай поробе приктиком і побачить та відчує на собі все те , що натворив. А потім хай дає інтерв*ю , як на справді . Сука продажна

Відповісти
  • Елена
02.05.23 18:47

Тамара, медленно-медленно едет грузовик с прозрачным верхом по всей Украине, а внутри одарённые. Я даже представить не могу свою реакцию - плюну, обматерю, отвернусь.

Відповісти
  • Lora
02.05.23 09:32

Він смішний. Всі ж знають як забезпечується приріст ПДВ рік до року, просто блокуються податкові.
Цим інтерв'ю Гетманцев нагадав роспропаганду, яка розказує, що в Україні нацисти. А в нього, по ходу, скрутки ПДВ))

Відповісти
  • Лісапед
02.05.23 10:08

Ці руки нічого не крали.   

Відповісти
  • Angry accountant
02.05.23 10:25

"Мене підтримує президент, і я фактично виконую винятково його завдання"...Лякає ця фраза! Отже, блокування ПН на 600грн (виробник, гофрокоробки), це масштабні завдання зверху? 

Відповісти
  • Пушкин
02.05.23 10:39

Полуглупец , полуневежда , полуподлец , но есть надежда , что будет полным наконец

Відповісти
  • Лара
02.05.23 12:10

Пушкин, куда уж полнее?

Відповісти
  • Наталія
02.05.23 12:08

"Мене підтримує президент, і я фактично виконую винятково його завдання"  - эта фраза убивает наповал, цинизм зашкаливает. и эта ложь в уши населения страны, которая теряет на фронте свой генофонд - ложь о бизнесе, который не хочет платить налоги, о едином налоге, на который натравил он уже всех собак ..... расследования журналистов показали всю его преступную деятельность в бизнесе маменьки и что.... - президент поддерживает эту подлую істоту.

Відповісти
  • лісапед
02.05.23 14:22

Наталія, Це ж сучасний Берія, Як його розстріляли , то поширили серед людей думку, що Сталін хороший, війну виграв,  нічого не знав,  а Берія - злочинець. 

Відповісти
  • Яна
02.05.23 13:06

Наталія,а ви вважаєте, що Гетьманцев все сам робе, а цар у нас добрий?! смішно ))) Звичайно ж, усі в курсі, і президент в першу чергу відповідає за свою команду!!!

Відповісти
  • Наталія
02.05.23 14:52

Яна, а це у нас нова мантра: "цар хороший, то злі бояре". Лється з телевізору, соцмереж. Коли один знайомий сказав "в нього руки не доходять" була щиро вражена. Скільки можна вестися на цей тупий розвод?

Відповісти
  • Елена
02.05.23 14:59

Наталія, тем более уже петиция набрала подписи и попала к президенту... и что? А ни чего.... воз и ныне там....

Відповісти
  • бурундук
02.05.23 16:36

Один из тех людей, кому хочется пожелать----береги себя, труженник . Потому что то , что тебе желают ВСЕ практически бухгалтера-не оставляет тебе шансов.

Відповісти
  • Алексей
02.05.23 17:11

Исходя из вопросов - ответов гетьманцев - герой ! 

Відповісти
  • Тетяна
04.05.23 15:09

"А чи вдасться збити… Мене підтримує президент, і я фактично виконую винятково його завдання, хоча, можливо, комусь, навіть і з його оточення, це не подобається." Все ясно. Человек- коллаборант,вор, преступник и гнида чувствует себя спокойно и уверенно! Творит и делает , что хочет!

Відповісти