Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


26.05.14
2131 11 Друкувати

Компенсация зарплаты уволенным работникам: начислять ЕСВ или нет?

   Сума компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати, що нараховується після звільнення працівника, є базою нарахування єдиного внеску.
   
   Нагадаємо, що базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для роботодавців є суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
   
   Для осіб, які, зокрема, отримують заробітну плату за виконану роботу, строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.
   
   Зазначений порядок нарахування внеску поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час.
   
   Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5.
   
   Згідно з п.п. 2.2.8 п. 2.2 розділу ІІ цієї Інструкції до фонду додаткової заробітної плати входять, зокрема, суми компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати відносяться фонду додаткової заробітної плати.

За матеріалами ГУ Міндоходів у Тернопільській області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • ИринкаБух
27.05.14 08:47

Ну да, Миндоходов молодцы. Есть куча писем ПФУ, что не является базой для ЕСВ компенсация по неиспользованному отпуску уволенному работнику плюс есть отдельный перечень выплат, с каких не удерживается ЕСВ. Вот туда относится компенсация за несвоевременную выплату з/пл. У меня та же ситуация, после проверки управления труда начислила компенсации по отпуску и по несвоевременной вывлате з/п уже уволенным работникам. Заполнила отчёт ЕСВ в Медке, пишет ошибку, но я всё равно отправила. Позвонили с ПФ и сказали убрать начисления по уволенным работникам однозначно. Я всё убрала и сдала. Вот.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ??????
27.05.14 08:54

ИринкаБух Спасибо за пошаговую консультацию

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Михаил
27.05.14 09:03

угу. это всё неправильно, есть п.5 Перечня 1170

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Діма
27.05.14 09:05

п.5 Перечня 1170 і компенсації втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати - це різні речі

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Михаил
27.05.14 09:15

не ну если имеется ввиду вовремя невыплаченаая при увольнении то однозначно есв будет т к это плата за отработанное время, тогда какая же это компенсация?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
27.05.14 09:34

А кто до этого может докопатся?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
27.05.14 09:34

Охрана труда, если сотрудник не заявит?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Helen_Marlen
27.05.14 09:43

Мораль проста: надо делать все во время. Увольняется сотрудник, в последний день начислить и выплатить компенсацию за неиспользованный отпуск, пока он еще на рабочем месте.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
27.05.14 12:34

Мораль такова что когда сотрудник швыряет заяву и нет денег на расчетному счету, Или отдел кадров заяву приносит через неделю после увольнения потерялось видите ли.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • АленаА
28.05.14 16:23

Если нет денег - начислите и удержите ЕСВ. Выплатите как появятся.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
28.05.14 22:27

заповнив звіт в Медку з утриманим ЄСВ з компенсації за затримку виплати з/п звільненим, програма видала ПОПЕРЕДЖЕННЯ, і прийшля квитанція №2 про НЕПРИЙНЯТТЯ звіту, оскільки в Таблиці 5 відстутні дані про дату прийому вже звільнених працівників підприємства

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27529 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд