Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.06.24
9672 1 Друкувати

Військовий облік жінок

Автор: Ушакова Лілія, експерт з кадрових і податкових питань.

Новини, що стосуються військового обліку жінок, завжди викликають бурхливі обговорення в суспільстві. З’явившись, вони обростають чутками та різного роду домислами. В результаті отримуємо на виході якесь страшне страхіття. Саме тому пропонуємо вам сьогодні розглянути питання військового обліку жінок та відокремити зерна правди від полови домислів.

Хто зобов’язаний, а хто може?

Обов’язковому військовому обліку військовозобов’язаних підлягають жінки віком від 18 до 60 років, які:

1) придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і

2) закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність.

Зверніть увагу, що наведені дві умови повинні виконуватися одночасно! Це прямо зазначено в ч. 11 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 № 2232-XII (далі — Закон № 2232).

Всі інші жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міноборони, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
  • Юлия
28.06.24 08:38

Щось частіше в інтернеті мова про жінок та військовий облік, ой не просто так здалеку заходять...

Відповісти
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам