Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


19.12.24
7346 16 Друкувати

ДПС оприлюднила перелік "білого" бізнесу

ДПС України відповідно до вимог ПКУ оприлюднила Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (далі – Перелік).

До Переліку включено 8255 платників податків, з них:

- 4488 юридичних осіб на загальній системі оподаткування;

- 2359 юридичних осіб – платників єдиного податку IІІ групи;

- 1088 юридичних осіб – платників єдиного податку IV групи;

- 169 резидентів Дія Сіті;

- 151 фізичних осіб – підприємців.

До реалізації проєкту долучено 576 комплаєнс-менеджерів.

Платниками, включеними до Переліку, станом на 01.12.2024 сплачено 257,1 млрд грн податків до зведеного бюджету, або 16,6 % від загального обсягу податкових платежів.

Нагадуємо, що для платників, які відповідатимуть визначеним Податковим кодексом України вимогам та критеріям високого рівня добровільного дотримання податкового законодавства, діятимуть особливі процедури податкового адміністрування.

По-перше, це мораторій на проведення переважної частини документальних позапланових, планових та фактичних перевірок. По-друге, скорочення строків камеральних та документальних перевірок з питань бюджетного відшкодування. По-третє, істотне скорочення строків надання індивідуальних податкових консультацій.

Кожен із платників – учасників Переліку отримає особистого комплаєнс-менеджера, який поінформує про вимоги законодавства, допоможе розробити стратегії виконання податкових зобовʼязань та усунення потенційних ризиків порушення податкового законодавства. За потреби комплаєнс-менеджер надасть податкову консультацію.

ДПС створила спеціальний ресурс – субсайт ДПС України «Територія високого рівня податкової довіри», на якому розміщено всю інформацію щодо запроваджених новацій. Платники податків можуть дізнатися, як стати учасником проєкту «Територія високого рівня податкової довіри», яким вимогам треба відповідати, які можна отримати переваги, перевірити власні показники, проаналізувати показники галузі, до якої відноситься субʼєкт господарювання.

За матеріалами ДПСУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • [конфіденційна інформація]
19.12.24 17:57

Перевірив комунальників - жодного, з банків: Приват - так, Ощад, Укргаз - ні

Відповісти
  • ХХХХ
20.12.24 08:30

[конфіденційна інформація], комунальники здебільшого державні підприємства, які ледь виживають. Які в вашій уяві статті для сплати податків у великих розмірах у комунальників виникають?
Наче ж 100500 разів роз*яснювали хто потрапив у перелік, тож справді цікаво зрозуміти вашу логіку :)

Відповісти
  • [конфіденційна інформація]
20.12.24 10:23

ХХХХ, а навіщо Вам розуміти мою логіку?
Я тестувальник, робота така – розглядати саме нестандартні ситуації. )))

Відповісти
  • YYYY
20.12.24 09:14

Наче "100500 разів роз*яснювали", що високий рівень дотримання податкового законодавства - це не про високий рівень сплати податків.
Високий рівень сплати - це про економічне бронювання.
Отже, 99,5%, за такою логікою, під бронювання не підпадають.

Відповісти
  • ХХХХ
20.12.24 10:05

YYYY, Хіна-Зіна, боже-боже (С)
ну ви б за посиланням перйшли, перш ніч писати коментар?)
  критерії для юриків, щоб потрапити у список.: 

Рівень сплати податку на прибуток повинен дорівнювати або перевищувати середній по галузі за останні 4 квартали

Рівень сплати ПДВ має бути рівним або вищим від середнього по галузі за останні 12 звітних періодів

Рівень заробітної плати повинен бути не меншим за середню заробітну плату по галузі в регіоні, помножену на коефіцієнт 1.1 за останні 4 квартали, за умови наявності мінімум п'яти працівників

Відповісти
  • 100501
20.12.24 09:04

Знаходячись у державній власності "ледь виживають", приватизовані теж "ледь виживають".
Ви шукайте краще логіку держави, коли вона проводить чергову приватизацію або націоналізацію (збиткове [розкрадене] віддає, а прибуткове [ще не розкрадене] забирає).
Колись державні підприємства були зразковими, а зараз в будь-яких руках та умовах збиткові.
Я і не розраховувала побачити їх у тому списку.
"Дія від зворотного" - про таке чули? В цьому "логіка".

Відповісти
  • ХХХХ
20.12.24 10:07

100501, ясно 😊

Відповісти
  • Ашот
19.12.24 18:06

Вот это кто-то пристроился или своих пристроил. Ведь если бизнес сам со всем справляется, то у него нету необходимости в комплаенс-менеджере. То есть этот "менеджер" будет получать деньги из бюджета фактически ни за что.

Відповісти
  • ХХХХ
20.12.24 08:33

Ашот, бізнес сам со всєм справлялся би якби у руля  були не  такі "фахові" творці реальності, ну і треба ж комусь телефонувати і просити сплатити кілька мійьонів (а то й десятків) податків авансом.
Бо чогось про цю сторону роботи "білих" якось не прийнято говорити, типу це норма і телефонують з такими проханнями до кожного підприємтсва в країні.

Відповісти
  • Зоя
19.12.24 18:10

Ашот, з наглядовими радами теж саме: роботи мало, а грошей як ла*на.

Відповісти
  • Елена
20.12.24 09:39

Единственная нормальная таблица за последние годы. Я о читаемости. Нашла кучу клиентов - неплательщиков. Средняя зарплата по 49.41 -8200, а нам втирали, что 16.

Відповісти
  • Инна
20.12.24 09:55

Елена, я теж поржала, бред повний тут така статистика і цифри  просто мінімум теж по кведу 49.41 ... вимагають 20000))) 

Відповісти
  • Елена
20.12.24 09:55

У нас весь бизнес белій - депутаті черніе

Відповісти
  • Зоя
20.12.24 10:49

Елена, чёрные - аграрии, строители, сантехники и другие люди физического труда. А депутати серобуромалиновые как хамелеоны.

Відповісти
  • Ольга
20.12.24 11:50

Зоя, мало того, что как хамелеоны цвет меняют, так ещё и линяют периодически (и в прямом и в переносном смысле), сбрасывая старую шкуру и переобуваясь. Реально рептилии и пресмыкающиеся, ну или их зонды - я-ля серые. Зверинец 👽

Відповісти
  • Тетяна
20.12.24 12:55

ПО табличці бухгалтери (КВЕД 69.20) в Луганській області отримують середню ЗП більше 15 тис. 🙈 ЯК!?!!? Друге місце - м. Київ, а третє - Донецька область!!! Щось у мене не складається!

Відповісти