Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.02.12
1731 22 Друкувати

Центр занятости будет меньше штрафовать

   На сьогодні законами України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» закріплено обов’язок роботодавців подавати до центрів зайнятості звіт про кожного прийнятого працівника протягом 10 днів від дня прийому.
   
   У разі неподання цього звіту роботодавець несе відповідальність у порядку Кодексу України про адміністративні правопорушення. В той же час, відомості про зайнятість тієї чи іншої особи, кількість працівників у окремого роботодавця центри зайнятості можуть отримувати шляхом обміну даних з Пенсійним фондом України та з інших джерел.
   
   Крім того, на сьогоднішній день збір таких даних здійснює також Державна служба статистики України (у рамках щоквартального звіту № 1-ПВ «Звіт з праці»).
   
   Таким чином, роботодавці змушені подавати аналогічні дані у різні органи.
   
   З метою зменшення навантаження на роботодавця та зниження його витрат народними обранцями О.Б.Шевчуком та Я.М.Сухим 23.02.2012 в парламенті зареєстровано відповідний законопроект.
   
   Даним проектом пропонується виключити з переліку даних, що подаються роботодавцями до служби зайнятості, звітів про фактичне вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, за неподання якого з роботодавця стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.
   
   Також передбачено суттєве зменшення штрафу за неподання, порушення строків подання даних про планове вивільнення з розміру річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника до чотирикратного розміру мінімальної заробітної плати за неподання, несвоєчасне подання або подання недостовірної звітності.
   
   Як вбачається з пояснювальної записки до даного законопроекту, прийняття цього Закону дозволить зменшити обсяги адміністративних даних, які подаються роботодавцями до державної служби зайнятості, і при цьому не призведе до ускладнення роботи державної служби зайнятості та не вплине на її можливості належним чином виконувати функції, передбачені законодавством.
За матеріалами Соціальнимй захист громадян
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Надежда
27.02.12 21:27

чему тут удивляться, штрафы уже составляют основную статью дохода бюджета. тоже мне отчет в фонд занятости. А потом ставят галочку себе, якобы нашли место безработному. Дармоеды

Відповісти
  • Золушка
27.02.12 21:28

Как говорится "Лезла по лестнице , впала з драбини". Начали статью про отчет 5-ПН , а закончили про 4-ПН . Так подаем 5-ПН или нет?

Відповісти
  • бухг.
27.02.12 21:43

Толкового ответа, как и всегда , мы от "народних обранців" не получили .

Відповісти
  • наталья
27.02.12 21:56

Як би ж вони були народними обранцями!? Сам собі режисер, якби вони себе штрафували за поправки до законів, бюджет і без виробництва був повний, а тут сидиш як телепень і думаєш де взяти гроші сплатити ПФУ 1700, бо 50 грн недоплатила, а загалом сплачено на 6 місяців наперед, циферку у п/дор перекрутила і заробила "з/п" за місяць.

Відповісти
  • Галка
27.02.12 22:03

Законопроект только подали, когда будет рассматриваться = неизвестно, будет ли принят???

Відповісти
  • Аноним
27.02.12 22:41

А ещё перед 5-ПН нужно подать о вакансиях!

Відповісти
  • Золушка
27.02.12 22:53

Да я про 5-ПН спрашиваю чисто риторически . Мне просто сама статья " понравилась". Такое впечатление , что говорящий , либо часть текста проглотил , либо по рассеянности потерял нить разговора. А 3-ПН ( "вакансии") не подавали и не собираемся (тем более , что за нее не наказывают ) . Ну нет у нас вакансий ! А нового человека приняли потому , что он нам ооочень понравился ! Так понравился , что мы специально для него рабочее место создали!

Відповісти
  • *************
27.02.12 23:11

Ничего не подавали и ничего не будем дальше подавать!!! НЕНАВИЖУ ИХ ВСЕХ ДАРМОЕДОВ НА ШЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!

Відповісти
  • Вика
27.02.12 23:42

Нормальная статья. По одной тематике.

Відповісти
  • Незнайка
27.02.12 23:59

Золушка. А нам сказали, все-равно "вакансии" сдавать. Мол, даже если вы сами нашли себе работника, в какой-то момент "созрела" вакансия-вот и покажите ее перед подачей отчета о принятых работниках. Иначе-штраф 170грн.

Відповісти
  • Знайка
28.02.12 00:20

Незнайка, пусть не выдумывают. Недавно 3-ПН разрешили подавать в необязательном порядке, только если сами изъявляете желание.)))

Відповісти
  • Надоело
28.02.12 02:01

Уже года 2 ношу отчет о принятых, а про вакансии никто ничего не говорит.

Відповісти
  • К-Знайка
28.02.12 02:08

А Ві не припомните документик, которым 3ПН необязательном подавать??? Уж оччень хочется всунуть его в морды этих дармоедов

Відповісти
  • Аноним
28.02.12 03:04

Говорится об отчетах, которые сопроводжают процесс сокращения работников. Инициатор сокращения - владелец. Понятно, кому нужен этот законопроект.

Відповісти
  • Аноним
28.02.12 05:08

Ну да, все законы под себя пишут

Відповісти
  • ххх
28.02.12 07:05

я тоже год не сдавала,все думала... потом позвонила в ХХХХХ рне -сказали что сдавайте,не бойтесь,штрафов не будет-только сдайте;.задним числом втырили в журнал регистраций и сказали спасибо!

Відповісти
  • Прынцесса, но не на бобах
28.02.12 07:12

У нас с 2011 (когда за 5-ПН стали штрафовать) стали и 3-ПН (безопасную) требовать. Правда бланки в первый раз свои дали и показали, КАК именно заполнять, теперь из инета качаем и носим оба бланка при приёме работников.

Відповісти
  • Аллуся
28.02.12 23:42

ДУРДОМ

Відповісти
  • бухгалтер
29.02.12 00:35

Ребята, это же всего-навсего законоПРОЕКТ. Сколько их таких не принято... А проекты эти рождаются дабы поставить галочку, что определённый комитет работал и попытался, во всяком случае, хоть что-то сделать для блага народа... Всё кругом ложь, цинизм, отмазки... противно...

Відповісти
  • бух
29.02.12 05:13

Завтра - ВЕСНА. Было б неплохо, что в первый день весны все депутаты плыли по днепру в гробах. Плохие депутаты - в плохих гробах, а хорошие - в хороших.

Відповісти
  • Прынцесса, но не на бобах
29.02.12 05:16

бух И толку? Они ж не потонут по причине того, что всем известно из чего они состоят (или кем являются). :))))

Відповісти
  • N@T@
01.03.12 00:24

Поддерживаю, бух:))) Как бы это пожелание им всем доставить?

Відповісти