Чат 911

Отримуйте
новини поштою!

21.09.15 09:00
1637 37 Друкувати

Закон о повышении соцстандартов опубликовано в Голосе Украины (обновлено)

   Закон "Про внесення змін до Закону України" Про Державний бюджет України на 2015 рік "(щодо підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати) опублікований в парламентському виданні Голос України в суботу, 19 вересня.
   
   Закон передбачає, що з 1 вересня 2015 за рахунок перевиконання дохідної частини загального фонду державного бюджету на 24,6 млрд грн підвищується прожитковий мінімум і мінімальна заробітна плата з відповідним збільшенням витрат на оплату праці, пенсійне забезпечення, допомоги сім'ям з дітьми та одноразові допомоги, стипендії аспірантів і докторантів, а також здійснити підвищення з 1 вересня 2015 року на 13% мінімальних ординарних академічних стипендій, соціальних стипендій учням професійно-технічних і студентам вищих навчальних закладів та вирішення інших першочергових питань.
   
    Зверніть увагу! Закон опубліковано без додатків, тому не можна вважати його таким який вступив в силу. Отже очикуємо на публікацію всього закону в офіційних джерелах.
   
За матеріалами Buhgalter.com.ua
Рубрика:
Коментарі
  • 20
21.09.15 11:50

Пока ж частично, без приложений.

Відповісти
  • Oleg7
21.09.15 12:38

Неужели уважаемый сайт не в состоянии понять, что Закон вступает в силу после его официального опубликования ВСЕГО ТЕКСТА, включая ПРИЛОЖЕНИЯ (при их наличии). Этот Закон опубликован в субботу НЕ ПОЛНОСТЬЮ А потому он еще не вступил в силу!!!

Відповісти
  • Oleg7
21.09.15 12:42

Если кому интересен текст http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T150704.html

Відповісти
  • Евгений
21.09.15 12:53

Oleg7, Додатки распределяют деньги бюджетные, т.е. минималка подымается с 01.09. но деньги на это бюджетники получат после изменений в госбюджет и внсения изменений в их сметы, таким образом для не бюджетников закон уже действует!

Відповісти
  • Юлечка
21.09.15 13:07

Скажите, а есв с аванса надо теперь доплатить или можно в зп просто доплатить?

Відповісти
  • Діана
21.09.15 13:17

А що робити з звільненими до 20 вересня і з виплатою відпускних???

Відповісти
  • Oleg7
21.09.15 13:26

Евгений, Ознакомьтесь с Конституцией Украины: Стаття 57. Кожному гарантується право знати свої права і обов'язки. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними. Справочно. Закон принимается как единый документ. Если бы не было надобности в приложениях к закону - их бы не принимали в ВРУ вовсе. Но именно потому, что ВРУ должна принимать Закон о Госбюджете ВМЕСТЕ с обязательной информацией по доходам и расходам - они являются неотъемлемой частью Закона о Госбюджете на соответствующий год. Принятый закон (еще раз обращаю внимание - как единый документ) должен быть именно в таком виде быть полностью опубликованным - со всеми приложениями, формами и т.д. В Законе № 704-VIII прямо прописано "Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування." Вступает в силу после его полного опубликования, а не отдельных частей/статей или норм :)

Відповісти
  • Евгений
21.09.15 13:40

Согласен! Бум, ждать дальше!

Відповісти
  • Укроп
21.09.15 13:44

Діані. Зробити перерахунок і сповістити робітників.

Відповісти
  • Элла
21.09.15 13:45

Лга- Закон считает, что Закон не вступил в силу!

Відповісти
  • Татьяна
21.09.15 13:56

всегда смотрите первоисточник http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/80-19 там пока никаких изменений с 17.07.2015 не внесено

Відповісти
  • Евгений
21.09.15 14:01

Татьяна, портал рады никогда не был официальным источником!

Відповісти
  • Oleg7
21.09.15 14:16

P.S. Из ст. 94 Конституции: Закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування. То есть, закон вступает в силу не ранее, чем закон опубликован полностью!

Відповісти
  • Ирина
21.09.15 14:28

Подскажите пожалуйста, 1) участвуюют ли ночные при исчислении фиксированной индексации, если они каждый месяц разные, (хотя постоянные) в зависимости от кол-ва часов. 2) Как посчитать сумму увеличения зар.платы сотрудникам, которые на тарифе, если у них норма каждый месяц разная. Условно будем думать, что минималка уже повысили. Как можно сравнивать сентябрь с предыдущим августом, если нормы разные, или взять только сентябрь как бы было по-старому и по-новому? Или применить среднегодовую норму? Если кто разобрался, подскажите пожалуйста !!!!!

Відповісти
  • Ирина, Харьков
21.09.15 14:51

Какое там "перевиконання бюджету"! Просто включили печатный станок и после выборов увидим бешеную инфляцию!

Відповісти
  • NATALIYA
21.09.15 15:10

штатное менять с 1218 на 1378, или не меньше индескации? как правильно, не могу найти консультацию

Відповісти
  • дід Піхто
21.09.15 15:12

Наразі чому уряд не може надрукувати тих гивень у типографії скільки треба ?

Відповісти
  • Альф
21.09.15 15:22

Ирине, не переймайтеся, нічні, коли вони вводяться, тоді вважаються постійними виплатами, а потім на них не звертайте увагу. Тільки коли йде підвищення доходів, то рахуйте згідно з табелю обліку, як буду, отак і буде, - це моя думка. І більшого, нажаль, ви не знайдете.

Відповісти
  • Мэрлин
21.09.15 15:39

Боже, какое перевыполнение бюджета! Экономика в ж-пе.Безработица процветает.Племянница сдала экзамены на повышенную стипендию с 800 грн по 1600,00грн, но в универе сказали что денег в бюджете нет и что будут получать они 1000,00 грн! Для кого эти сказки венского леса? У детей забрали бабушкам добавили.

Відповісти
  • Бу
21.09.15 16:15

Было письмо Минюста Украины, в котором сказано, что даже если Закон опубликован без приложений все равно это считается его официальной публикацией, а Закон считается вступившим силу. Так что не разводите здесь никому не нужную тягомотину господа...

Відповісти
  • Oleg7
21.09.15 16:29

Бу, давай свое письмо Минюста! Только без развода, Бу :) А вот, известное мне: МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ЛИСТ від 20.08.2010 р. N 9872-0-26-10-34 Міністерство юстиції розглянуло запит про дату набрання чинності законами України від 20 травня 2010 року N 2278-VI "Про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 рік", від 8 липня 2010 року N 2461-VI "Про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", тексти яких опубліковано в окремих офіційних друкованих виданнях не у повному обсязі, і повідомляє. Частиною п'ятою статті 94 Конституції України визначено, що закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування. При цьому статтею 57 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними. На думку Міністерства юстиції, закони та інші нормативно-правові акти можна вважати доведеними до відома населення лише у тому випадку, коли їх зміст опубліковано в офіційному друкованому виданні у повному обсязі. ...

Відповісти
  • Евгений
21.09.15 17:03

Oleg7 http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/704-19 и на портале рады считаю что он действует :(

Відповісти
  • Oleg7
21.09.15 17:08

Евгений, мнение отдельных органов власти, в том числе, ВРУ, норм Конституции поменять не может. Собственно, я не отговариваю от применения новых соцстандартов, а лишь говорю, что дата вступления в силу этого Закона согласно КОНСТИТУЦИИ зависит от даты его опубликования в полном объеме. Не ранее.

Відповісти
  • Бу
21.09.15 17:39

Oleg7 вот смотри, кстати, гораздо свежее твоего, тем более от нынешних: МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ЛИСТ від 30.09.2014 р. N 8546-0-4-14/10.2 Міністерство юстиції за результатами спільного опрацювання з Міністерством фінансів України та редакцією газети "Урядовий кур'єр" запиту про дату набрання чинності Законом України від 31.07.2014 р. N 1622-VII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", адресованого Секретаріату Кабінету Міністрів України, та з урахуванням позиції Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України, викладеної листом від 26 вересня 2014 року N 07/8-411, повідомляє. Частиною п'ятою ст. 94 Конституції України визначено, що закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування. При цьому статтею 57 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є нечинними. На сьогоднішній день загальний порядок оприлюднення законів України встановлений у статті 139 Закону України від 10.02.2010 р. N 1861-VI "Про Регламент Верховної Ради України", якою передбачено, що підписані Президентом України закони публікуються в газеті "Голос України" та в бюлетені "Відомості Верховної Ради України". Публікація законів у цих друкованих засобах масової інформації вважається офіційною. Закон України від 31.07.2014 р. N 1622-VІІ включений до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів 5 серпня 2014 р. з присвоєнням реєстраційного коду 73422/2014 і опублікований в газетах "Голос України" від 02.08.2014 р. N 146 (текст закону опублікований без додатків до нього), "Урядовий кур'єр" від 09.08.2014 р. N 144 (текст Закону опублікований без додатків до нього), в бюлетенях "Офіційний вісник України" від 15.08.2014 р. N 63, ст. 1733 (Закон опублікований разом з усіма додатками), "Відомості Верховної Ради України" від 29.08.2014 р. N 35, ст. 1180 (Закон опублікований разом з усіма додатками). Згідно з пунктом 2 цього Закону він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Відповідно до зазначеного та згідно з інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті Верховної Ради України, Закон України від 31.07.2014 р. N 1622-VII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" набув чинності 3 серпня 2014 року. Заступник Міністра І. Бондарчук Да, и нормы Конституции толковать тебе права никто не давал и не даст )))... Учи матчасть! Как-то так...

Відповісти
  • Oleg7
21.09.15 17:49

Бу, спасибо за инфо про письмо. + Правда, в этом письме Минюст никакого своего мнения не высказал вовсе, а лишь проинформировал, что на сайте Рады.... это мы и сами видим. С сайтом Рады спорить не впервые. В любом случае, прямые нормы Конституции никакие сайты Рады поменять не могут.

Відповісти
  • бух-рррррррррррр
21.09.15 18:44

дід Піхто Напечатать имеют право ТОЛЬКО НА СУММУ УВЕЛИЧЕНИЯ ПОСТУПЛЕНИЯ ДОЛЛАРОВ В УКРАИНУ!!!! Ставку определяет ЦБ (Центробанк) являющийся не подконтрольным Украине и действующий по законодательству США. ЦБ является коммерческой структурой США - НЕ ГОСУДАРСТВЕННОЙ. Вот такая фигня ...

Відповісти
  • Бу
21.09.15 19:26

Oleg7, да читайте Вы внимательно письмо (вывод)! "ВІДПОВІДНО ДО ЗАЗНАЧЕНОГО ТА згідно з інформацією, розміщеною..."

Відповісти
  • Ой
21.09.15 20:07

Так всёже с какого числа поднимать ЗП. С 1го или 20-го.

Відповісти
  • Євген
21.09.15 22:39

Ой, минималку полюбому подымать с 1-го, тут вопрос в том когда это можно сделать официально!

Відповісти
  • Oleg7
22.09.15 08:55

Бу, позиция Минюста была озвучена четко и ясно: На думку Міністерства юстиції, закони та інші нормативно-правові акти можна вважати доведеними до відома населення лише у тому випадку, коли їх зміст опубліковано в офіційному друкованому виданні у повному обсязі. Полный текст письма я специально не приводил, посчитав этого достаточным. А в приведенном Вами письме лишь констатитьвано, что в некоторых изданиях закон опубликован полностью, в некоторых частично. Затем лишь информация, что на сайте Рады стоит дата - и НИКАКОГО СВОЕГО ВЫВОДА - лишь информация про дату на сайте Рады. В данном случае облегчить ситуацию может Офіційний вісник України, если они успеют опубликовать этот Закон полностью до конца месяца (осталось два номера - за 25-е и за 29-е числа). Если этого не будет - у предприятий будет право ориентироваться на 1218 (если это будет необходимо), а не на 1378, - и будут правы. Это основы, и если Конституцию госорганы не хотят соблюдать, то кто будет смотреть за другими правами... ФОП-ЕН врядли будут спорить из-за одного месяца (минимальный ЕСВ за месяц)

Відповісти
  • Олег
22.09.15 09:40

1. Хотіли би підняти з 1 вересня прийняли б закон у серпні. 2. Коли нарахувати підвищення у вересні то люди його отримають у вересні і зрозуміють, що їм дали мізер і пошлють на виборах всіх на юх. 3. Нарахування підвищення буде у жовтні який розмір його стане зрозуміло тільки після отримання остаточного розрахунку зарплати за жовтень. 4. Крім того будуть чекати звіту за 9 місяців і правити ті злощасні додатки тому і не опублікували. 5. Коротше як так дати шоб нічого не дати.

Відповісти
  • Фрэд
22.09.15 09:57

Мэрлин, Вы в каком лесу воспитывались? явно не в Булонском.

Відповісти
  • Зина
22.09.15 12:26

Oleg7, считаю, что вы абсолютно правы, письма - это просто письма (которые обязательно надо брать во внимание), но статус у письма ниже, чем у закона, А по поводу сайта ВР был случай (несколько месяцев назад) - совсем не помню какого документа касалось, но опубликовали его на сайте ВР, появилось опубликование в Голосе Украины (или Офіційний вісник України), все его увидели, а потом появился спорный вопрос, так ДО КОНЦА ДНЯ удалили и с сайта ВР (поменяли статус) и номера газет, где было опубликовано, вот и выходит, сейчас пишут одно, а потом напишут другое. Конечно, в нашем случае опубликуют до конца месяца все необходимые додатки, но может действительно кто-то сможет таким образом отстоять не повышение, по крайней мере хотя-бы попытаться. Если нет средств на повышение в этом месяце, может получиться обойтись информацией от Oleg7, чтобы отбиться ...

Відповісти
  • Зина
22.09.15 12:37

Я, конечно, подняла оклады с 1 сентября, без различных законов и опубликований, было видно и так, что все этим закончится. Просто надо помнить, что предприятие может самостоятельно принять решение об увеличении оклада, без ожидания принятия закона. Мы обсудили данный вопрос, взвесили все возможности (будет принято повышение или нет), решили, что это неизбежно (слишком много громких заявлений было в СМИ), и чтобы задним числом не переделывать все (опять же, напомню, что предприятие самостоятельно может повышать оклад без официальных различных изменений), но, сейчас любые повышения очень тяжело даются, "еле-еле душа в теле"...

Відповісти
  • Oleg7
23.09.15 17:19

Схоже, що з мінімальною зарплатою за вересень, таки буде злий жарт... За інформацією Офіційного вісника України, http://ovu.com.ua/news/1686-normativno-pravovi-akti-yaki-gotuyutsya-do-opublik опублікування Закону України від 17.09.2015 № 704-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік"" планується лише в №76 від 02.10.2015р.

Відповісти
  • Алиса
24.09.15 10:10

Для Зины: оклады вы вправе установить в любом размере (не ниже минималки), а как же другие начисления, привязанные к МЗП? Например, начисление б/листа, если страх. стаж менее 6 м-цев? Налогообложение "вкусной" ЗПЛ (в пределах максимальной ЗПЛ)? и др.

Відповісти