Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


27.01.13
1336 15 Друкувати

Минфин об отражении в бухгалтерском учете авансовых взносов по налогу на прибыль

   

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 24.01.2013 р. N 31-08410-06-52297
   


   Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим,
   обласним державним адміністраціям, виконавчому органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації),
   Севастопольській міській державній адміністрації, Міністерству фінансів Автономної Республіки Крим,
   головним фінансовим управлінням та департаментам фінансів обласних державних адміністрацій і виконавчому органу київської
   міської ради (Київської міської державної адміністрації), фінансовому управлінню Севастопольської міської державної адміністрації
   
   
   

Щодо відображення у бухгалтерському обліку авансових внесків з податку на прибуток


   
   Міністерство фінансів України щодо відображення у бухгалтерському обліку авансових внесків з податку на прибуток платниками податку, які подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 Податкового кодексу України, повідомляє.
   
   Відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 N 291, облік податків, які нараховуються та сплачуються відповідно до чинного законодавства (податок на прибуток, податок на додану вартість, інші податки), ведеться на рахунку 64 "Розрахунки за податками й платежами".
   
   На окремих субрахунках синтетичного рахунка 64 "Розрахунки за податками й платежами" сальдо на кінець місяця може бути не лише кредитовим, але й дебетовим. Такі показники не згортаються, а сальдо синтетичного рахунка визначається розгорнуто за дебетом і кредитом як сума відповідного сальдо на субрахунках.
   
   Згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 2 "Баланс", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 N 87, у статті "Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом" наводиться дебіторська заборгованість фінансових і податкових органів, а також переплата за податками, зборами та іншими платежами до бюджету.
   
   Відповідно, авансові внески з податку на прибуток відображаються за кредитом рахунка 31 "Рахунки в банках" та дебетом аналітичного рахунка з обліку розрахунків з податку на прибуток рахунка 64 "Розрахунки за податками й платежами". Протягом року дебетове сальдо аналітичного рахунка з обліку розрахунків з податку на прибуток відображається у балансі підприємства у статті "Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом".
   
   У кінці року зобов'язання з податку на прибуток підприємством відображається за кредитом аналітичного рахунка з обліку розрахунків з податку на прибуток рахунка 64 "Розрахунки за податками й платежами" і дебетом рахунка 98 "Податок на прибуток". Кредитове сальдо на відповідному аналітичному рахунку підлягає перерахуванню до бюджету.
   
   
   
   Перший заступник Міністра
   А. Мярковський

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Гость
27.01.13 20:23

Это "новое" - хорошо забытое старое. "Первооткрыватели № хреновы!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бухи-Бухи
27.01.13 21:18

Для пользователя форума с ником оляля Вас неверно информировали (знатоки, мля...) о новой форме декларации по прибыли, ждать обновления Арт ЗВИТ не нужно... Нужно просто скачать шаблон новой формы декларации по этой ссылке http://files.masterkey.ua/Templates/J0100112.zip Распаковать архив и установить шаблоны через меню файл...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ника
27.01.13 22:36

Сволочи! Выбивают из предприятий оборотные средства.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ИринаМ
28.01.13 00:43

Сволочи не то слово.......

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ИринаМ
28.01.13 00:47

http://files.masterkey.ua/Templates/J0100112.zip Распаковать архив и установить шаблоны через меню файл. ============================================================ а где в арт-звите "меню---файл"? может "файл-----импорт звитив" или как его туда засунуть?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ИринаМ
28.01.13 00:52

может Файл---встановити шаблони

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ИринаМ
28.01.13 00:54

ИринаМ 28.01.2013 11:52:00 может Файл---встановити шаблони ================================= и это действительно так

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Елена
28.01.13 02:41

И что нового?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Оксана
28.01.13 02:55

СмесЬно, аж грустно!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Kate
28.01.13 07:33

Бухи-Бухи, спасибо за информацию!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бухи-Бухи
28.01.13 08:56

Kate Пож-ста...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Дмитро
28.01.13 22:42

А як Вам прикол- податкова понаписувала листів всім платникам авансового внеску -вказавши скільки платити в січні-лютому2013, при цьому суму вказали з копійками. Та ще рахунки для сплати цих внесків відкрили 25.01 - а термін сплати незаконно встановили 18.01. Зараз телефонують - кажуть у вас податковий борг 0,11 гривень і сума авансу не на тому рахунку - швидко листи готуйте на перекідку та сплачуйте податковий борг з штрафами. А саме головне повинні були сьогодні довідку про відсутність заборгованості надати для тендера-кажуть не дамо є борги. В черговий раз підтверджується що ананас з даунбаса створив державний апарат проФФесіоналів які роблять все через анал, при цьому роблять все тільки для своєї вигоди та вигоди цього ананаса. Ганьба!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Алиса
29.01.13 02:32

Согласна с Дмитро,я попала в такую ситуацию и с обычными счетами.В подольской налоговой убрали с чет по прибыли для инших-куда платили все ООО,теперь все отправляют налог на счета частных предприятий-а это разные вещи.Нас тоже заставили перекинуть налог и уплатить штраф.Это очередное изобретение "Изощренного ума" налоговой.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • полу-бух
29.01.13 11:24

Доброй ночи всем. А как вы все смотрите на идею отражать обязательтсва по авансовому взносу на год вперед. Ведь теоретически эта сумма известан на дату составления отчтености (если конечно не предполагать, что будут "плановые убытки" в качестве средства от избавления авансовой участи)???

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • поБЕДА
30.01.13 06:14

А что делать гос. предприятиям, они обязаны платить дивиденды от чистой прибыли , но ее не узнаем до конца года - сюрприз будет и переплата в миллионы без возможности возврата...... сперва соберем все вершки, а потом разберем корешки...... что делать?

Відповісти