Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.02.13
3165 31 Друкувати

Планируете зарегистрировать соглашение или колдоговор? Ознакомьтесь с новыми условиями!

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   За діючим законодавством України галузеві (міжгалузеві) і територіальні угоди та колективні договори підлягаються повідомній реєстрації, яка до цього часу проводилася з урахуванням норм відповідного Положення про порядок повідомної реєстрації (затверджено постановою КМУ N 225 від 05.04.94 р.). На заміну цьому документу урядом було розроблено новий Порядок, на деяких нововведеннях якого ми б хотіли зупинитися:
   
   - для реєстрації галузевої (міжгалузевої) і територіальної угоди її сторони додатково будуть подавати копії свідоцтв про підтвердження репрезентативності (простіше кажучи – правомочності представляти) суб'єктів сторони профспілок та сторони роботодавців, які брали участь у колективних переговорах з питань укладення відповідної угоди;
   
   - повідомна реєстрація буде проводитися у двотижневий термін з дня одержання угоди (договору), тоді як в даний час на реєстрацію відведено 14 робочих днів;
   
   - інформація щодо проведення реєстрації має бути опублікована реєструючим органом (Мінсоцполітики, держадміністрації, виконавчі комітети рад) у ЗМІ та на своєму офіційному веб-сайті. Зауважимо, що зараз такі відомості публікуються в офіційному друкованому виданні відповідного реєструючого органу.
   
   Нагадаємо, що повідомна реєстрація проводиться з метою засвідчення автентичності примірників і копії поданих угод (договорів) для забезпечення можливості врахування їх умов під час розгляду трудових спорів.
   
   ----------------------
   
   Постанова Кабінету Міністрів України "Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів" (N 115 від 13.02.2013 р.)
   
   Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Аноним
27.02.13 20:10

а если нет кол.договора? штрафы есть?

Відповісти
  • Аноним
27.02.13 21:32

А слабо просто заключить и все????? А не спрашивать про штрафы и искать проблемы???!!!!

Відповісти
  • Жу-Жа
27.02.13 21:41

А в столице ни на одном предриятии колдоговоров нет! А в областях головы срывают! Уметь надо!

Відповісти
  • П
27.02.13 21:55

Для того, чтобы сделать этот кол. договор нужен юрист, а на маленьких предприятиях его нет. Вот поэтому и спрашивают, что будет за отсутствие такого договора. Хотя этот договор очень удобная штука для оптимизации расходов.

Відповісти
  • бух
27.02.13 22:31

В мене була перевірка праці місяць тому в приписі записали зареєструвати кол.договір у місячний термін, у разі не виконання штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів

Відповісти
  • бух
27.02.13 22:31

ми маленьке підприємство

Відповісти
  • 123456
27.02.13 22:37

я в прошлом году составила колдоговор, исходя из типовых, в управлении соцтруда чуть подправили и зарегистрировали без проблем, НО ТОЛКУ я в этом не вижу

Відповісти
  • бух-бух
27.02.13 22:58

Зарегестрировали кол/договор, но к нему пришлось ещё относить поправки. Через год опять понесу обновлённый. Они не хотят на больший срок регистрировать из-за постоянных "покращень"... А для школ, садиков и др.гос/учр. кол/договор обязателен.

Відповісти
  • если
27.02.13 23:36

Что такое договор? Это соглашение между двумя и более сторонами, в данном случае, колдоговор заключается между профсоюзом и работодателем, у нас на маленьком предприятии и под дулом пистолета никого не заставишь написать заявление о вступлении в профсоюз.О каком колдоговоре идет речь?!!!!!

Відповісти
  • ОК!
27.02.13 23:54

А куда нужно нести этот бред регистрировать ?

Відповісти
  • Умница
28.02.13 00:17

Подскажите пожалуйста где мне регистрировать кол. договор?

Відповісти
  • ****
28.02.13 00:31

Відповідальність за Ст. 41 1 КУоАП, Ст. 41 2 КУоАП може застосовуватись інспектором праці лише за умови подання однієї із сторін по укладанню колективного договору. Відсутність такого подання унеможливлює застосування адмінвідповідальності

Відповісти
  • ****
28.02.13 00:39

(Взято с форума) В действующем законодательстве отсутствует норма, предусматривающая ответственность за отсутствие коллективного договора. http://dtkt.com.ua/school/rus/2004/21/21sc11.html Коллективный договор http://www.vs.com.ua/index.php?pageid=3589 Коллективный договор http://advocatesanswers.in.ua/index.php/2012-03-11-14-51-21/699-2011-09-22-07-21-33 Отсутствие коллективного договора – не наказуемо http://www.hrliga.com/index.php?module=news&op=view&id=7384 Коллективные переговоры и ответственность за нарушение коллективного договора http://www.prostopravo.com.ua/trudoustroystvo/stati/kollektivnyy_dogovor_ponyatie_storony_poryadok_zaklyucheniya_i_otvetstvennost Коллективный договор: понятие, стороны, порядок заключения и ответственность http://fpu.com.ua/viewtopic.php?p=9279 Кому и зачем нужен коллективный договор? http://pravocenter.com/konsultacii/667-otvetstvennost-za-otsutstvie-kollektivnogo.html http://www.buhgalter.factor.ua/bu.php?year=2005&num=42&file=p22_01.htm Заключение коллективного договора не обязательно; санкций за его отсутствие — нет http://www.dtkt.com.ua/show/3cid1430.html Коллективный договор . http://www.dtkt.com.ua/show/1.cid13747.html Колдоговор — заключать или нет

Відповісти
  • Натали
28.02.13 00:43

Чи обов’язково укладати колективний договір? Відповідно до частини сьомої статті 65 Господарського кодексу України на всіх підприємствах, які використовують найману працю, між власником або уповноваженим ним органом і трудовим колективом або уповноваженим ним органом повинен укладатися колективний договір, яким регулюються виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією підприємства. Вимоги до змісту і порядок укладання колективних договорів визначаються законодавством про колективні договори, а саме — Законом України «Про колективні договори і угоди» від 1 липня 1993 р. № 3356-ХІІ (далі — Закон № 3356). Цей Закон визначає правові засади розроблення, укладення та виконання колективних договорів. Згідно зі статтею 2 Закону № 3356 колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях (далі — підприємства) незалежно від форм власності та господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи. Крім того, колективний договір може укладатися у структурних підрозділах підприємства в межах компетенції цих підрозділів. Частина восьма статті 9 Закону № 3356 передбачає, що на новоствореному підприємстві колективний договір укладається за ініціативою однієї зі сторін у тримісячний строк після реєстрації підприємства, якщо законодавством передбачено реєстрацію, або після рішення про заснування підприємства, якщо його реєстрацію не передбачено. Отже, укладення колективного договору є обов’язковим у разі використання на підприємстві найманої праці незалежно від кількості працівників та за наявності ініціативи хоча б однієї зі сторін. Якщо жодна зі сторін не виявила ініціативи, то ніхто не може примусити сторони укласти такий договір, адже обов’язковою умовою укладення будь-якого договору є вільне волевиявлення сторін (ст. 4 Конвенції № 98 МОП, частина третя ст. 203 Цивільного кодексу України). Застереження. На практиці трапляються випадки, коли представники місцевих органів державної влади вважають, що якщо ініціативи щодо укладення колективного договору не виявив орган, котрий представляє інтереси трудового колективу, її в обов’язковому порядку має виявити інша сторона (тобто власник або уповноважений ним орган). Іноді в державних органах (зокрема, в Пенсійному та інших фондах) підприємству відмовляють у взятті на облік, якщо воно не надасть оригінал та копію колективного договору. Тому варто зазначити, що законодавством не передбачено відповідальності підприємства чи його посадових осіб за неукладення колективного договору або за невиявлення ініціативи щодо його укладення, окрім випадків, коли такі особи ухиляються від участі в переговорах щодо укладення, зміни чи доповнення колективного договору, або навмисно порушили семиденний строк з дня початку переговорів, або не забезпечили роботи відповідної комісії у визначені сторонами строки. Згідно зі статтею 17 Закону № 3356 у таких випадках на цих осіб накладається штраф до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вони несуть також дисциплінарну відповідальність аж до звільнення з посади. От себя добавлю, после проверки угрожали, что передадут дело в прокуратуру из-за отсутствия колдоговора и не проявления инициативы со стороны администрации к его заключению. Объяснила, что ничего у них не получится и отстали вот уже 6 мес.

Відповісти
  • Ingvita
28.02.13 00:46

Для Умница - колективні договори реєструються в Управлінні праці та соціального захисту населення при районних державних адміністраціях, їх в нарді називають "собез". Там є спеціальний відділ, який займається тільки колективними договорами.

Відповісти
  • яяяя
28.02.13 01:01

кол договор регистрируется в управлении труда и социальной защиты населения района где зарегистрировано предприятние (по юр адресу). нечего страшного нету, занесли через 10раб дней - пришли забрали, внесли правки, опять принесли...они все расскажут!!!

Відповісти
  • Аноним
28.02.13 01:08

Наказать за отсутствие кол. договора могут только в том случае, если одна из сторон (администрация или труд. коллектив) хочет заключить, а другая нет. А если обе стороны считают, что он не нужен и есть протокол заседания трудового коллектива по этому вопросу, в котором зафиксировано, что обе стороны не желают его заключать в данный момент, когда необходимость возникнет, тогда и заключим - нарушением это не считается. У нас была проверка инспекции по труду, показали протокол заседания труд. коллектива, замечаний не было.

Відповісти
  • Аноним
28.02.13 01:10

Так же отписывались и управлению труда и соц. защиты, на данный момент необходимости в заключении нет, когда появится - заключим в установленном порядке.

Відповісти
  • бух73
28.02.13 01:12

у нас також два роки назад була перевірка, довелося зробити та зареєструвати колдоговір, така фігня, навіщо він нам потрібен, ми тов

Відповісти
  • Инна
28.02.13 02:29

як це навіщо а штрафовать вас за шо

Відповісти
  • Лена, ЗП
28.02.13 03:17

мы кол.договор заключили, но не регистрировали. требование по заключению, так сказать, выполнили, оштрафовать за это не смогут. а вот за нерегистрацию... понесем после того, как туда пошлют

Відповісти
  • тала
28.02.13 04:15

ДЛЯ яяяяя У нас была проверка инспекции по труду, показали протокол заседания труд. коллектива, замечаний не было. А можно дать "козу" протокола заседания труд.коллектива? Плиз...

Відповісти
  • безымянная безымянному
28.02.13 04:51

28.02.2013 08:32:08 А слабо просто заключить и все????? А не спрашивать про штрафы и искать проблемы???!!!! Эмоций-то столько...Было бы не слабо - не спрашивала бы. Я тут и так одна за всех. Какие юристы? Не смешите, недавно директор сказал, чтоб вызвала электрика, потому что в туалете выключатель через раз срабатывает. Он-то свое в ответ выслушал и за электрика, и за туалет. Вешают на бухгалтеров все, за что платить неохота. Ну столько же бесполезной ереси, что работатешь по принципу - нет штрафа - нет работы, есть штраф, сначала узнаешь какой, а потом стоит ли тратить на эту работу время. Нужно либо зарплату платить, либо штрафы за невыполненную работу, так чтоб задаром не бывает. Вот и считает комерция, что ему дешевле, как правило, мелкие фирмы выбирают штрафы, потому что зарплату надо платить здесь и сейчас, а штраф нарисуют потом, а может и пронесет. Мне-то глубоко фиолетово, я свои права и так смогу защитить, как по закону так и через лес. А вам лично хочу заметить, и вам подобным, что по сути ответить не так уж и сложно, не нравятся вопросы - не отвечайте, хамить не обязательно. Спасибо хорошим людям за подробные ответы по сути, возьму на вооружение.

Відповісти
  • Саша
24.02.17 16:52

безымянная безымянному, "...Я тут и так одна за всех. ..." - как это знакомо!!! :( уже достало!!! как платить бухгалтеру, или поднять з/плату.... - так фиг... из гамна - хоят конфетку! хитрожопые все - кроме бухгалтера!!!

Відповісти
  • Нона
01.03.13 04:03

Сбросьте пожайлуста как правильно составить протокол заседания трудового коллектива по вопросу, в котором зафиксировано, что обе стороны не желают его заключить в данный момент!!!! Спасибо.

Відповісти
  • Л.А.
01.03.13 04:38

безымянная +100..........

Відповісти
  • Наталья
01.03.13 04:45

ПРОТОКОЛ № 1 Загальних зборів трудового колективу Товариства з обмеженою відповідальністю « » від 15.12.2012 Голова зборів Секретар зборі Працює всього _____ чол, Присутні на зборах ____ чол. Порядок денний: 1. Розгляд питання про колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ТОВ « » 2. Розгляд питання про вибір представника трудовго колективу. Постановили: 1.Не приймати колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом ТОВ « ». Затвердити Положення внутрішнього трудового розпорядку. 2.Вибрати представником трудового колективу .Уповноважити представника трудового колективу підписати Положення внутрішнього трудового розпорядку. Голосували : За ________ чол. Проти ____-_____ чол. Утримались ____-_____ чол. Голова зборів : М. П. Секретар зборів :

Відповісти
  • Діді
03.03.13 12:44

Питання не тільки у штрафах із-за відсутності КД. Справа також і у податкових витратах. Бо якщо наприклад у розділ "Оплата праці та соціальні гарантії " КД прописати всі надбавки, доплати та інші виплати працівнику, з чого складається його місячний ФОП, то все потрапить до податкових витрат, а якщо ні - за рахунок прибутку

Відповісти
  • tomassa
04.03.13 00:22

Хочу сказать всем спасибо за комментарии... Много полезного и нового для себя узнала... Тоже была проверка и одно время напрягали с колдоговором, а потом отстали... но вот не знала, что есть такая норма по поводу инициативы хотя бы одной из сторон... СПАСИБО!!!

Відповісти