Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


25.03.13
6418 1 Друкувати

В каком районе должен уплачиваться сбор в размере 1% с приобретенной недвижимости- по местонахождению недвижимого имущества или по местонахождению юридического лица - плательщика сбора?

   У якому районі повинен сплачуватись збір у розмірі 1% з придбання нерухомості, якщо покупцем є юридична особа, - за місцезнаходженням нерухомого майна чи за місцезнаходженням юридичної особи – платника збору ?
   
   Відповідно до пункту 9 статті 1 Закону України „Про збір на обо”язкове державне пенсійне страхування” платниками збору з операцій купівлі – продажу нерухомого майна є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які купують нерухоме майно.
   
   Постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 №1740, якою затверджено „ Порядок сплати збору на обов”язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій” ( зі змінами) (далі- Порядок) визначено ,що суми збору на обов”язкове державне пенсійне страхування, які сплачуються платниками з операцій з купівлі продажу безготівкової валюти, торгівлі ювелірними виробами із золота ( крім обручок), платини і дорогоцінного каміння та з відчуження легкових автомобілів, з операцій купівлі – продажу нерухомого майна, з надання послуг стільникового рухомого зв”язку ( додаткові збори на виплату пенсій), зараховуються в установленому порядку до спеціального фонду Державного бюджету і використовуються згідно із Законом України про Державний бюджет України .
   
   Згідно з підпунктом 15.3 пункту 15 Порядку, нотаріальне посвідчення або реєстрація на біржі договорів куплі- продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов”язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі продажу нерухомого майна на рахунок з обліку коштів спеціального фонду Державного бюджету, відкритий в управлінні Державного казначейства.
   
   Зазначеним Порядком місце сплати збору з операцій купівлі – продажу нерухомого майна не визначено.
   
   При цьому, відповідно до Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 № 20/5 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України від 03.03.2004 № 283/8882, посвідчення угод про відчуження нерухомого майна провадиться за місцем розташування вказаного майна обо за місцезнаходженням однієї зі сторін правочину.
   
   Враховуючи вищезазначене, сплата збору з операцій купівлі- продажу нерухомого майна може здійснюватись як за місцезнаходженням платника збору, так і за місцезнаходженням нерухомого майна.

За матеріалами Управління Пенсійного фонду України в м. Конотопі
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Apple
26.03.13 05:45

хм... а мы платили по месту регистрации нотариуса, предварительно проконсультировавшись в ПФ....

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27568 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд