Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


13.05.13
1840 23 Друкувати

Какую отметку проставлять в табеле при оплате по условиям трудового договора

   Час перебування працівника у відрядженні відмічають зазвичай у табелі як «ВД» або «07» на підставі наказу керівника про направлення у відрядження. Мінсоцполітики вважає, що незалежно від того, як саме оплачуватимуть дні відрядження (за умовами трудового договору чи за середнім заробітком), у табелі слід проставляти відмітку про відрядження.
   
   Лист Мінсоцполітики від 26.04.2013 р. № 478/13/84-13

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Арина
14.05.13 07:41

Садись, два.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Арина
14.05.13 07:45

И по-существу: при оплате по условиям ТД подписывается ежемесячно акт и в табеле этот сотрудник вообще не возникает. Ведь у него в ТД указан объем работы, который он должен сделать. Если он выполнен, то подписываем акт.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аноним
14.05.13 07:58

Арина это вы про гпд) а это трудовой) с з/п по мес + многоо благ ))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тамара
14.05.13 08:00

Может кто подскажет, какое наказание, кроме админ штрафа,если не ставить отметку про командировку в табель, а просто 8 (оплата дней командировки проводиться как обычный рабочий день)?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ОГО
14.05.13 08:02

перепутали грешное с праведным Арина - трудовой договор и гражданско-правовой договор

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тонита
14.05.13 08:04

А по моему, ответ не на тот вопрос...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тонита
14.05.13 08:06

Для Тамара - у меня одни командировки- ставлю ВД и 8.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тамара
14.05.13 08:21

Спасибо, за ответ Тонина, вот бы мне еще знать, строго накажут меня за то , что не выделяю дни командировки в табеле, так уже год длиться, как перешла на отдельную расчетную программу по з/п7

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ЛВ КР
14.05.13 09:49

У меня все табеля в ЕХЕL считаются все труд. параметры по формулам, но буквенные данные не могут суммироваться, поэтому дни командировки затеняю цветом и в отдельной колонке забиваю формулу для сумирования затенненых ячеек, в итоге все четко и ясно с учетом командировочных дней по каждому работнику и по предприятию в целом.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух-иЯ
14.05.13 10:50

Тамара. Вообще-то дни командировки надо рассчитывть по средней за 2 предыдущих месяца

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ЛВ КР
14.05.13 11:00

бух-иЯ.............Командировочные расчитываются по средему или по окладу (тарифу), в зависимости от величины среднедневного заработка, какя больше, ту и берут для расчета

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • 5146
14.05.13 11:50

Я не парюсь и по среднему за день камандировки не высчитываю да и командировачные выдаю а в табеле ставлю 8 и всё так как водитель поехал в соседний город и вернулся в течении 4-5 часов и снова по предпрятию гоняет и что меня может настичь?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух-иЯ
14.05.13 11:54

ЛВ КР. Что-то о том, что надо выбирать какая больше, нигде не встречала. Не ткнете, где в этом можно убедиться?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ратьяна
14.05.13 12:48

Тамаре - при проверке - любой, например встречка по подтверждению факта выполнения работ, будут проблемы - нас проверяла КРУ ( фининспекция по новому) затребовала подтверждение что мы фактически могли выполнить данную работу - наличие основных средств, наличие командировочк, наличие табелей учёта раб.времени.... дали... отстали. Инспекция по труду, налоговая - все эти структууры табеля смотрят чуть ли не в первую очередь

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ратьяна
14.05.13 12:49

а у меня работа в основном по командировкам , каждый месяц - поэтому я среднюю зарплату не считаю - но веду старый табель и ставлю буковку "к" - всё равно что ставить лишь бы понятно было кто чем занимался в теч. месяца

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тамара
14.05.13 13:03

Среднюю зарплату не считаю за дни командировки, потому что так пожелало руководство, правда там и считать нечего, каждый месяц один и тот же оклад, так что средняя равна окладу за один день. А вот проверка табеля налоговой,.. тут понять не могу, я нарушила только оформление табеля, за что меня наказывать? Командировки все прошли на 3721, расходы отображены в учете. документы, приказы все есть. Сейчас просто под 8 поставлю черной ручкой букву К. Спасибо всем большое за помощь.:)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тамара
14.05.13 13:09

ЩОДО ОБЧИСЛЕННЯ ЗАРПЛАТИ ЗА ПЕРІОД ВІДРЯДЖЕННЯ Лист Міністерства соціальної політики України від 5 березня 2012 р. N 204/13/184-12 <...> Службове відрядження - це поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства). Керівник підприємства або його заступник направляє працівників у відрядження наказом (розпорядженням) із зазначенням: пункту призначення, найменування підприємства, куди відряджається працівник, строку й мети відрядження. Весь період перебування у відрядженні є робочим часом працівника, за який відповідно до статті 121 Кодек су законів про працю України має виплачуватись заробітна плата згідно з умовами трудового або колективного договору і розмір такої оплати праці не може бути нижчим від середнього заробітку. Тобто у випадку направлення працівника у відрядження необхідно порівняти суму середньоденного заробітку і денного заробітку працівника відповідно до умов трудового договору і у випадку, коли заробітна плата вища від його середнього заробітку, заплатити за час відрядження заробітну плату, а якщо вищий середній заробіток, то виплачується середня заробітна плата. До денного заробітку працівника, який має порівнюватись із середньоденним заробітком, включаються всі елементи заробітної плати, які працівник отримає згідно з умовами трудового, колективного договору у місяці, в якому його направляють у відрядження: оклад, доплати, надбавки, премії, індексація тощо. Середньоденний заробіток визначається з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100 (далі - Порядок). Згідно з пунктом 3 Порядку при обчисленні середньої заробітної плати за два місяці включаються: основна заробітна плата, доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер, індексації тощо. Пунктом 4 Порядку передбачені виплати, які не враховуються при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження, в т. ч. і за час відрядження, зокрема не враховуються виплати за час, протягом якого зберігається середній заробіток працівника (за час виконання державних і громадських обов'язків, щорічної і додаткової відпусток, відрядження тощо) та допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю. Директор Департаменту О. Товстенко "Баланс" N 57, від 16 липня 2012 р.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух-иЯ
14.05.13 14:26

Тамара, за Письмо спасибо. А насчет средней - она не всегда будет равна окладу, т.к. кол-во рабочих дней в месяцах разное.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тамара
14.05.13 16:10

"бух-иЯ" я по поводу разного количества отработанных дней согласна.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • 5146
15.05.13 11:21

Риторика, ну вот ни считаю я среднию зп, и что??? налоговик придёт до насчитает?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Лина
16.05.13 08:40

5146 Именно так. А следом недоплата НДФЛ и пенсионный + штрафы, на это же все и расчитано.

Відповісти