Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.07.13
3429 26 Друкувати

Информацию о бухгалтере следует подать в орган Миндоходов в 10-дневный срок

   ДПІ у Деснянському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
   
   Пунктом 66.4 статті 66 Податкового кодексу України визначено, що платники податків — юридичні особи та їх відокремлені підрозділи зобов’язані подати органу Міндоходів відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, її відокремлених підрозділів, у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків, шляхом подання заяви у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
   
   Порядок обліку платників податків в органах Міндоходів України затверджений наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588.
   
   Так, вказаним Порядком передбачено, що платник податків, який не перебував на обліку, подає до органу Міндоходів заяву за ф. №1-ОПП, в якій серед інших реквізитів вказує інформацію стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи.
   
   У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з Порядком, платники податків, які не включаються до Єдиного державного реєстру, зобов’язані протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до органу Міндоходів уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за ф. №1-ОПП подається з позначкою «Зміни».
За матеріалами Головбух24
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Натка
05.07.13 07:56

Вот интересное разьяснение, тут не уточнено, просто бухгалтер или главный бухгалтер. В 1-ОПП ведь прописываються только гдавбух и директор? Простой бухгалтер ведь нигде не фигурировал. Или что-то изменилось, Мин.доходов сам уже законы пишет?

Відповісти
  • Аноним
05.07.13 08:08

очередной раз изобретают велосипед ...после такой консультации одни вопросы ???????????????

Відповісти
  • Светлана
05.07.13 08:14

вказує інформацію стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку - значит, подается информация о главном бухгалтере

Відповісти
  • тоже бух...
05.07.13 08:39

всех бухов сдать в 10-дневный срок ....

Відповісти
  • Аноним
05.07.13 09:01

Ничего не изменилось......

Відповісти
  • украинка
05.07.13 09:04

Дорогие бухгалтера, этот вопрос важный, так как налоговую декларацию могут признать недействительной согласно ст.48 НКУ. Штатное расписание, должностные обязанности , учетная политика предприятия (организация бухгалтерского учета) и электронная -цифровая подпись лиц, подписывающих налоговую декларацию - это взаимосвязанная информацию. ЗУ "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" : (http://kodeksy.com.uapro_buhgalters_kij_oblik_ta_finansovu_zvitnist.htm) 3. Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе власник або уповноважений орган , який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів. 4. Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації: -введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером; -користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи; -ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою; -самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства. Ця форма організації бухгалтерського обліку не може застосовуватися на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися, та в бюджетних установах. 7.Головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства : -забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності; -організує контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій; -бере участь в оформленні матеріалів, пов'язаних з нестачею та відшкодуванням втрат від нестачі, крадіжки і псування активів підприємства; -забезпечує перевірку стану бухгалтерського обліку у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах підприємства. Налоговый Кодекс Украины: 48.5. Податкова декларація повинна бути підписана: 48.5.1. керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до органу державної податкової служби. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником; Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність в електронному документі електронного цифрового підпису платника податку. 48.5.2. фізичною особою - платником податків або його законним представником; 48.5.3. особою, відповідальною за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації згідно із договором про спільну діяльність або угодою про розподіл продукції. 48.6. Якщо податкова декларація подається податковими агентами - юридичними особами, вона повинна бути підписана керівником такого агента та особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації такого агента, а якщо податковим агентом є платник податків - фізична особа - таким платником податків. 48.7. Податкова звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених пунктом 46.4 статті 46 цього Кодексу.

Відповісти
  • Зоя
05.07.13 09:09

Добрый день всем!А если изменений не было, тоже надо подавать?

Відповісти
  • Мари
05.07.13 09:18

Для Зои. Да нет, не надо. Просто лишний раз напомнили. Там проблемы не только в принятии/непринятии отчетности. Согласно НКУ неподача информации об изменении директора/главбуха, нарушение, подлежащее штрафу, а 10 - дней, срок небольшой.

Відповісти
  • кофе
05.07.13 10:42

согласно устава руководитель несет ответственность за организацию бух учета и если он привлекает аутсорсинг то необязательно извещать налоговою

Відповісти
  • Аноним
05.07.13 11:28

Спасибо,Мари!Всем всем удачи и хороших выходных!

Відповісти
  • вера
05.07.13 13:37

А где дураков-изобретателей таких "покращень" регистрируют? Хоть раз бы прочесть такие списки

Відповісти
  • Мари
05.07.13 13:40

450 шт , список - на сайте ВР

Відповісти
  • Татьяна
05.07.13 13:55

Интересно,а если у главного буха была утеря паспорта или еще что-то в этом роде ,пришлось восстанавливать, но личные данные без изменений,так что-тоже нужно подавать 1-ОПП?

Відповісти
  • рая
05.07.13 14:03

Зміни подаються на того бухгалтера який має право підпису податкової звітності , якщо ви поміняли цю людину. А коли змінили директора то теж необхідно подати 1-ОПП

Відповісти
  • Возмущена....
05.07.13 15:02

вера и Мари, в точку!!!! Списки- 450шт. в ВР. Именно ШТУК, так правильнее.

Відповісти
  • Возмущена....
05.07.13 15:05

Не по теме, місцезнаходження юр.особи всі форумчани підтверджують ?

Відповісти
  • Бухгалтер
05.07.13 15:25

Если был на должности главного бухгалтера,но по собственному желанию перевелся в простые бухгалтера ( на предприятии нет бухслужбы),электронные подписи только две (предприятия и директора) с целью экономии, нужно ли подавать данные в налоговую по форме 1-ОПП?

Відповісти
  • 111
05.07.13 15:26

Возмущена... да. А для ндсников обязательно

Відповісти
  • 111
05.07.13 15:27

Бухгалтер какая разница. если есть бух = на нем бух работа+отв. и назыв он только бухгалтер с эл. подписью

Відповісти
  • Dominion
05.07.13 16:40

информация подаётся на "посадову особу", если есть просто бухгалтер (без организации бухгалтерской службы, т.е. без подчинённых) - от вполне может быть должностным лицом и на него придётся подавать 1ОПП

Відповісти
  • Саша
05.07.13 20:33

Из вышесказанного следует---директора делать заодно и главбухом---и штраф ОДИН.и головняка меньше!А у нас так и есть---а я "совмещаю" и финансового и главбуха и многих других...и на карман дешевле и пользы больше дляя предприятия,а главное ЭКОНОМИЯ НАШЕГО ЦЕННОГО ВРЕМЕНИ.

Відповісти
  • Лина
08.07.13 10:14

А если я с декретного отпуска вышла, тоже нужно уточнять, я ведь вроде как и не увольнялась,и данные раньше подавались.

Відповісти
  • Мари
08.07.13 11:57

Лина, а в период декретного кто на отчетах подписи ставил? Если до декретного - подписи Ваши, в период декретного - другие, должна была подаваться 1-ОПП, а сейчас снова., Если в период декретного продолжалась Ваша подпись - то это нарушение в том периоде, самый "веселый" сценарий - принятие всей налоговой отчетности за этот период "до видома", со всеми вытекающими последствиями.

Відповісти
  • Оксана
11.07.13 14:44

У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з Порядком, платники податків, які не включаються до Єдиного державного реєстру, зобов’язані протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до органу Міндоходів уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява за ф. №1-ОПП подається з позначкою «Зміни». Ведь четко сказано заявление подают плательщики, которые НЕ ВКЛЮЧАЮТСЯ в реестр. Поэтому (на мой взгляд не нужно подавать никаких сведений дополнительно в ГНИ). По карйней мере, я такого пункта не нашла в инструкции

Відповісти
  • Виктория
23.07.13 10:36

Добрый день! А если будет штатное расписание и должность главного бухгалтера но без права подписи, что нужно подавать?

Відповісти
  • Оксана
30.07.13 14:27

Хороший вопрос Виктория, у нас токая же ситуация. гл. бух без права подписи.

Відповісти