Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.07.13
2059 24 Друкувати

Кто на предприятии отвечает за ведение бухучета

   Лист Мін’юсту від 01.03.2013 №А-2077/8.2
   
   Мін’юст, роз’яснюючи особливості ведення бухгалтерського обліку, наголосив, що бухоблік на підприємстві ведеться безперервно з дня реєстрації підприємства до його ліквідації.
   
   При цьому організація бухобліку на підприємстві покладається на його власника (власників) або уповноважений орган (посадову особу) відповідно до законодавства та установчих документів.
   
   Зокрема, відповідальність за організацію бухобліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе той власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.
   
   Керівник підприємства зобов’язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухобліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухобліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів.
   
   Для забезпечення ведення бухобліку підприємство самостійно обирає форми його організації:
   
   •введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;
   
   •користування послугами спеціаліста з бухобліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;
   
   •ведення на договірних засадах бухобліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою;
   
   •самостійне ведення бухобліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства (не допустиме на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися, та в бюджетних установах).
За матеріалами Головбух24
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Лорик
24.07.13 07:31

В Мин'юсті, часом, немає півставки посади "писаря листів"? Я б такі змістовні "листи" писала пачками...

Відповісти
  • Маруся-Дуся
24.07.13 08:01

Ну, уж если минюст начал переписывать "масло масленное"... я в шоке.. ...предлагаю объединить минфин с минюстом - образовать юстфин или финюст...

Відповісти
  • Бухгалтер
24.07.13 08:25

Это похоже на то, как выясняли, как же человек ходит- и запутались в собственных ногах!Уважаемые законоразъяснители, лето на дворе, надежда на маленький отпуск... И тут на тебе, куча разъяснений из учебника по бухучету)Может отдохнем?

Відповісти
  • Андаин
24.07.13 08:35

"Ну, уж если минюст начал переписывать "масло масленное"... я в шоке.." Вообще-то как раз минюст чаще всего уличался в тупой копипасте норм. Или вообще комичные случаи, когда он выражал мнение по какому-то вопросу, тупо переписывая его (мнение) слово в слово из учебником по юриспруденции.

Відповісти
  • Маруся-Дуся
24.07.13 08:41

Наверное, в министерствах засели династии... при хорошей ЗП непыльная работа...

Відповісти
  • Михаил
24.07.13 08:59

Или вообще комичные случаи, когда он выражал мнение по какому-то вопросу, тупо переписывая его (мнение) слово в слово из учебником по юриспруденции.\\ а зачем придумывать велосипед?))

Відповісти
  • Людмила
24.07.13 09:16

користування послугами спеціаліста з бухобліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи - не можемо зясувати хто ставить підпис за бухгалтера і за виконавця Якщо хтось знає допоможіть

Відповісти
  • Анжи
24.07.13 09:31

За исполнителя - кто делал, за бухгалтера - директор. Просто исполнители только в статистике бывают.

Відповісти
  • Хочу на баррикады
24.07.13 09:47

подскажите. стали поательщиками НДС в какой строке в фин. отчете малого предпр отразить с-до сч. 644, 641?

Відповісти
  • Мда
24.07.13 09:48

диби_Ы, но живут за счет нас с вами

Відповісти
  • Анжи
24.07.13 10:02

Строка 1135 или 1620 (про НДС)

Відповісти
  • Iehbr
24.07.13 10:03

Лучше пускай из учебников повторяют чем за своим геологом записывать станут, тот 10 лет командовал падатковой и до сих пор не отличает налог на доход от прибыли хотя само и слепило всю эту налогову сысьтему..

Відповісти
  • Хочу на баррикады
24.07.13 10:22

СПАСИБО

Відповісти
  • АРФА
24.07.13 10:51

Людмила! Если у Вас договор с предпринимателем о ведении бух. учета, то этот предприниматель не является должностным лицом, и ответственен только перед Вами в рамках, указанных в договоре. Для держававы, в этом случае, ответственен за ведение бух. учета директор, который и подписывает отчеты и прочие документы.

Відповісти
  • 24 июля
24.07.13 11:11

АРФА т.е. это не договор на бухуслуги получается, т.к. нет подписей и соот. нет отв , а дог. на оформ. бумаг, т.е. секретурские услуги.

Відповісти
  • АРФА
24.07.13 11:20

На услуги ведения бух. учета с ответственностью, оговоренной в договоре. Можете оговорить, что исполнитель возмещает Вам все штрафные санкции налоговой в двойном размере, но получить их можно будет либо при его порядочности, либо через судебного исполнителя. Не нравится - нанимайте бухгалтера! Все в Ваших руках.

Відповісти
  • ванка
24.07.13 21:51

пае

Відповісти
  • Радостная
25.07.13 11:34

Повторение- мать учения !!! Что еще можно сказать - "вони працюють для пАкращення"....

Відповісти
  • Грустная
25.07.13 20:59

Жаль пАкращення от слова КРАСТЬ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Відповісти