Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.08.13
3817 23 Друкувати

Суд отменил штрафные санкции за представление расчета по форме № 1ДФ с недостоверными сведениями и с ошибками

   Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 21.05.2013 №826/479/13-а
   
   Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін постанову суду першої інстанції, якою було скасовані штрафні санкції, застосовані до підприємства згідно зі статтею 119 Податкового кодексу України за подання податкового розрахунку ф. №1ДФ з недостовірними відомостями та з помилками.
   
   За результатами розгляду справи було з’ясовано, що підприємством було подано уточнюючі податкові розрахунки за ф. №1ДФ. За І квартал 2011 року уточнення стосувалось коду ознаки доходу; за II квартал 2011 року вказано не відображену раніше в звітності видану безвідсоткову позику працівнику (яка не оподатковується) та відкориговано неправильно зазначену суму виплати доходу фізичній особі; щодо III кварталу 2011 року зазначено не відображену раніше суму відшкодування працівнику частини вартості дитячої путівки Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
   
   При цьому суд зазначив, що відповідно до визначення «арифметичної помилки», що надано у листі Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності від 20.03.2001 №06-10/167, під якою розуміються помилки чи описки, допущені платником під час заповнення декларації, зокрема під час виконання арифметичних дій, передбачених при обчисленні об’єкта оподаткування з метою визначення податкових зобов’язань.
   
   У листі ДПА України від 06.07.2001 №9018/7/23-3317 визначено поняття «методологічна помилка», під яким слід розуміти помилку, допущену платником податків під час складання декларації, яка полягає у неправильному застосуванні або незастосуванні ставок оподаткування чи коефіцієнтів при визначенні податкового зобов’язання з того чи іншого податку, збору (обов’язкового платежу).
   
   Суд дійшов до висновку, що вищезазначені уточнення не можна віднести ні до арифметичних, ні до методологічних помилок, оскільки вони не відповідають жодній із наведених ознак. Крім того, уточнюючі розрахунки було подано до дати проведення камеральної перевірки, а тому податковим органом безпідставно було зроблено висновок про порушення підприємством вимог щодо подання податкової звітності (форма № 1-ДФ) з порушенням встановлених строків, не у повному обсязі, з недостовірними відомостями та помилками.
За матеріалами Головбух24
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • доброжелатель
02.08.13 04:28

Решение прикольное. Но незаконное. Кстати при чем тут письма десятилетней давности?

Відповісти
  • Новичок
02.08.13 07:06

Крім того, уточнюючі розрахунки було подано до дати проведення камеральної перевірки--? Кому известна дата ?

Відповісти
  • Аноним
02.08.13 07:17

первый раз вижу, что налоговики выносят ппр в сторону госустановы.

Відповісти
  • Vlastena
02.08.13 07:29

Если бы ВСЕ предприятия обжаловали произвол ГНС за штраф по уточненкам в сумме 510 грн. - то ВАСУ давно бы прекратил практику ГНС взимать деньги не за что!

Відповісти
  • Маша
02.08.13 07:49

Не вижу смысла сдавать уточненки по 1 ДФ, все равно штраф, если уточнять бцдете Вам за каждую уточненку выпишут, а при проверке один за весь период.

Відповісти
  • бух
02.08.13 08:09

Это не первый апелляционный суд который принимает решение в пользу плательщика. Читала что донецкий суд тоже принял такое решение. Ссылаясь на ст вроде 50 НКУ

Відповісти
  • Маруся-Дуся
02.08.13 08:10

Маше +100% ...чего самим нарываться...придут - всё-равно к чему-нибудь прикопаются, будь вы даже семи пядей во лбу...

Відповісти
  • Андаин
02.08.13 09:23

"если уточнять бцдете Вам за каждую уточненку выпишут, а при проверке один за весь период." Не будет никакого один за весь период, считать будут правильно - один штраф за один расчет.

Відповісти
  • Маша
02.08.13 09:30

"Не будет никакого один за весь период, считать будут правильно - один штраф за один расчет.". Да еще + 25% штрафа за незарегистрированные обязательства поНДФЛ.

Відповісти
  • Лана
02.08.13 10:02

Самая большая ж.... в этом 1-ДФ, то что нужно спецодежду и СИЗ показывать. Налогом не облагается, но столько мороки... С другой стороны, даже если ошиблись, пусть сами найдут. Особенно, если выдаются каждый день респираторы 50-ти человекам да еще и по разным ценам... Вынос мозга...

Відповісти
  • asd
02.08.13 10:10

не нагнетайте атмосферу!!...в 1 кв. 2012 сдала уточненку по 1 ДФ за 1 кв.2011...доплатила ндфл + пеня.....до сих пор ни кто не побеспокоил.....

Відповісти
  • Del
02.08.13 10:38

Уточнять или не уточнять ? Вот в чем вопрос?

Відповісти
  • asd
02.08.13 11:31

если "три копейки" - то пусть сами выискивают....если сумма ндфл существенная (относительно) - то стоит таки сдать и доплатить....

Відповісти
  • ЛаЛа
02.08.13 12:48

asd, вот именно, что в 1 квартале прошлого года не штрафовали. Я во втором квартале прошлого года уточнёнку сдала - тоже не штрафовали. Это новшество конца прошлого и этого года. Предприятие которое неправильно задекларировало моего предпринимателя, оштрафовали на 510грн. Правда, ошибочно задекларированная сумма была 83 тыс грн.

Відповісти
  • Жираф
02.08.13 16:21

Соглашусь с Машей. Приходят с определенным "планом" на штрафные санкции, поэтому смысл самим на штраф нарываться, если это потом будет в том числе.

Відповісти
  • GTD...
02.08.13 20:44

"Vlastena 02.08.2013 08:29:53 Если бы ВСЕ предприятия обжаловали произвол ГНС за штраф по уточненкам в сумме 510 грн. - то ВАСУ давно бы прекратил практику ГНС взимать деньги не за что!" -иногда дешевле заплатить этот штраф, чем платить юристам,адвокатам и т.д. Это могут себе позволить крупные предприятия -судиться с ГНС

Відповісти
  • Argent
02.08.13 22:37

С Жирафом и Машей согл

Відповісти
  • ГалинаО
06.08.13 12:31

Если на момент плановой проверки подана уточненка по 1 ДФ - штрафа 510 грн. нет - прошли 2 плановіе проверки по ПКУ. Аргументі наши: на момент проверки ми сами все исправили. Принято без обсуждений. Винница

Відповісти
  • ИринаМ
07.08.13 13:05

ошибки нада исправлять, потому как одна ошибка тянет за собой много ошибок....

Відповісти
  • ИринаМ
07.08.13 13:07

это неразрешимый вопрос : как хватает совести штрафовать пердприятие на 510 грн. если оно(пред-е) само обнаружило и исправило ошибку?

Відповісти
  • ВыВарКа
19.09.13 08:52

Полез в реестр судовых ришень-оказалось, эти КАЗЛЫ писали кассацию, дело дошло до ВАСУ. Итог- Ухвала від 26.06.13р.-відмовити в касаційному впровадженні. Фенита ля комедия!

Відповісти