Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


04.08.13
858 10 Друкувати

Следует ли включать в базу обложения единым налогом у юридического лица суммы пособия в связи с беременностью и родами, полученные от ФСС и выплаченные соответствующей работнице?

   Чи слід включати до бази оподаткування єдиним податком у юридичної особи суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, що отримані від ФСС та виплачені відповідній працівниці?
   
   Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ПКУ доходом платника єдиного податку – юридичної особи є, зокрема, будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
   
   При цьому певні види надходжень грошових коштів не включаються до оподатковуваного доходу. Так, згідно з пп. 4 п. 292.11 ПКУ до складу доходу не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.
   
   Відповідно до ст. 21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам (в тому числі, виплати у зв’язку з вагітністю та пологами) здійснюється районними, міжрайонними, міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на підставі поданої страхувальником заяви-розрахунку, форма якої затверджена постановою ФСС з ТВП від 22.12.2010 р. № 26.
   
   При цьому страхувальник-роботодавець відкриває окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у банках. Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку, можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам.
   
   Таким чином, суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, отримані від ФСС з ТВП, є коштами цільового призначення, які згідно з пп. 4 п. 292.11 ПКУ до складу оподатковуваного доходу юридичної особи – платника єдиного податку не включаються.
   
   На завершення консультації нагадаємо, що починаючи з 01.07.2013 р. суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами обкладаються єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за ставками 2 % (утримання за рахунок працівника) та 33,2 % (нарахування за рахунок страхувальника). Зазначені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI внесені Законом від 14.05.2013 р. № 231-VII, про що ПФУ повідомив у листі від 27.06.2013 р. № 16652/03-20.
   
   В Єдиній базі податкових знань наведено роз’яснення про те, що сума допомоги по вагітності та пологах, яка нарахована до набрання чинності Законом № 231-VII та виплачена після 01.07.2013 р., не є базою нарахування єдиного внеску.
   
   Податком на доходи фізичних осіб, як і раніше, зазначені суми не обкладаються (пп. 165.1.1 ПКУ).
   
   Олег Коваль
   Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
   
   Дата підготовки 24.07.2013

За матеріалами ЛИГА:ЗАКОН
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Аноним
05.08.13 06:33

и кто собирался бы включать это пособие в доход? хотя...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аноним
05.08.13 07:20

нет дохода - нет и расходов и как следствие есв на пособие только из прибыли.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аноним
05.08.13 08:15

мдааа.... люди кажется утратили способность думать....

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Михаил
05.08.13 08:55

кризис жанра

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Svet
05.08.13 09:19

и как следствие есв на пособие только из прибыли. - Согласна. Мало того, что на фирму налагается 33%. Беременных совсем не выгодно держать:-(( Куда смотрит президент?!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Михаил
05.08.13 09:22

Куда смотрит президент?!!\\ на море

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Догадливая
05.08.13 09:47

"нет дохода - нет и расходов и как следствие есв на пособие только из прибыли" - какие доходы и расходы, речь идет о единщиках, точно - пора на море!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аноним
05.08.13 09:54

Догадливая тут говорится о том, что у единщиков 20 тыс грн. беременной не облагается 5 % ен. а на 33% есв для ен прямая оплата из личных средств учредителя. вы б на это пошли? вряд ли. для ен этот закон еще хуже ,чем для общ. системы. А для общ в расход поставить этот есв под большим сомнением (см выше) но можно -- только одно *за* цитата из нку *в затраты все налоги*, но есв не налог.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Михаил
05.08.13 10:12

А для общ в расход поставить этот есв под большим сомнением (см выше) но можно -- только одно *за* цитата из нку *в затраты все налоги*, но есв не налог.\\ почему под сомнением, согласно п. 143.1 это налоговые расходы однозначно

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Серж
05.08.13 15:31

Еще не вечер, подправят НК и будут облагаться ПДФО, а там и единый подтянется...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27571 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд