Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.08.13
2236 32 Друкувати

Минфин внес многочисленные изменения в П (С) БУ и формы отчетности

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Анна Степанець
   
   Мінфін вніс численні зміни в майже усі Положення (стандартів) бухобліку. Також відкориговано План рахунків.
   
   В цілому можна зробити висновок, що зміни мають на меті привести норми П(С)БО у відповідність між собою та із сучасними реаліями. Зокрема, дещо змінюється понятійний апарат, який використовується в стандартах. Як приклад: тепер справедлива вартість - це сума, за якою можна продати актив або оплатити зобов’язання за звичайних умов на певну дату (раніше - сума, за якою може бути здійснений обмін активу, або оплата зобов'язання в результаті операції між обізнаними, зацікавленими та незалежними сторонами).
   
   Звичайно, такі масштабні коригування вимагають більш детального розгляду, але є деякі практичні моменти, що стосуються змін у форми звітності, на які одразу ж хочеться звернути увагу:
   
   1) у формах Фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва нарешті з’явиться "офіційне" місце для вказування номера телефону. До того ж із шапки форми N 1-м вилучаються рядки, в яких треба було вказати, за якими стандартами складається звіт – національними чи міжнародними;
   
   2) у формі N 6 "Додаток до приміток до річної фінансової звітності "Інформація за сегментами" вилучать 2 рядки: 053 "надзвичайні доходи" та 153 "надзвичайні витрати". До речі, ці поняття виключають з усіх П(С)БО;
   
   3) у примітках до фінзвітності тепер передбачено форму для розкриття інформації щодо податкових різниць;
   
   4) у формі Балансу (Звіту про фінансовий стан) вказується, що одиниця виміру "тис. грн. без десяткового знака" застосовується для всього звіту, крім розділу IV форми N 2, грошові показники якого наводяться в гривнях з копійками. У рядку 1400 Балансу слова "Зареєстрований капітал" замінюють словами "Зареєстрований (пайовий) капітал" тощо.
   
   При заповненні даних форм звітності звертайте увагу, аби вони містили зміни, внесені коментованим наказом N 627.
   
   Додамо, що цей наказ набере чинності з дня офіційного опублікування, а за попередніми даними, це має статися 9 серпня 2013 року в "Офіційному віснику України" N 58.
   _______________
   
   Наказ Міністерства фінансів України "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку" (N 627 від 27.06.2013 р.)
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Оптимист
02.08.13 06:34

Не хрен больше чем заниматься, как вносити "покращення"

Відповісти
  • Андрій
02.08.13 07:45

ага

Відповісти
  • Аноним
02.08.13 07:48

Иммитация бурной деятельности

Відповісти
  • 222
02.08.13 07:59

ну дуже "суттєві зміни" під назвою ЗНАЙДИ ДЕСЯТЬ ВІДМІНОСТЕЙ

Відповісти
  • Маруся-Дуся
02.08.13 08:06

хочется повторить за одним умным человеком: "...чтоб вы усрались на пороге министерства..." финансов...

Відповісти
  • **
02.08.13 08:11

У них что, отпусков нет? Я бы их отправила месяцев на 11 в отпуск, а месяц им хватит на то, чтобы рассказать, как они провели отпуск.

Відповісти
  • Элис
02.08.13 09:01

А кто-то в курсе, что предположительно с НПСБУ 2, проект которого давненько висит на минфине, не собираются его тоже по быстренькому принять?

Відповісти
  • Очень устали
02.08.13 09:08

"У формах Фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва нарешті з’явиться "офіційне" місце для вказування номера телефону"!!!!! Вот наработали... чем бы они еще занимались...

Відповісти
  • Kreont
02.08.13 09:45

Ну хоть здвиг появився в сторону ел.грошей нарешті, вже субрахунок новий зявився: 335 "Електронні гроші, номіновані в національній валюті" А чому там стільки змін у майже всі ПСБО? як ж ми без цього раніше жили :)

Відповісти
  • Dark
02.08.13 09:50

Да... Номер телефона в финансовом звіте - это, конечно, самое важное...

Відповісти
  • офигевшая
02.08.13 10:04

У умных "Семь раз отмерь, один - отрежь", а у Минфина "Семь раз отрежь, один - убедись, что..."!!!!!

Відповісти
  • Лю
02.08.13 10:32

и нахрена статистике налоговые разницы1!!!! то они все выступали, что им это до лампочки теперь и у них такое будет. суки лучше бы этот бред ваще отменили

Відповісти
  • ***
02.08.13 11:14

Воистину СТАТИСТИКА самая важная наука и без статистического учета налоговых разниц больше жить нельзя. Именно поэтому мы так ХРЕНОВО и живем! :))))

Відповісти
  • Джаконда
02.08.13 11:29

Вы за их отпуск не волнуйтось , у них отпуск до 40 дней да еще с суммой на оздоровление. Я еще не втречала ни одного бухгалтера , который мог бы пойти в отпуск хоть на 20 ней сразу !!!

Відповісти
  • Аленка
02.08.13 11:30

"... у примітках до фінзвітності тепер передбачено форму для розкриття інформації щодо податкових різниць;" - вот мне интересно, а малыши будут подавать налоговые разницы? Ведь у них нет примечаний к фин. отчетности.

Відповісти
  • Оксана
02.08.13 11:44

Для Аленки Они почитают все наши комментарии и придумают новые формы отчетов для малых предприятий

Відповісти
  • shafran
02.08.13 12:22

Для Джаконда С суммой на оздоровление в размере двойного оклада и иногда даже больше, чем 40 дней. А тут если на 10 дней в год получается, то уже счастье, да и в отпуске не расслабишься - постоянные звонки. До регистрации налоговых отпуск был аж 15 дней!

Відповісти
  • ОПА
02.08.13 12:37

Налоговые разницы нужны не для статистики а в первую очередь для налаговой- особенно если по бухучету прибыль а по налоговому убытки

Відповісти
  • А
02.08.13 12:44

У меня подруга в налоговой.По поводу отпуска в 40 дней-может в министерстве? , а в налоговой, для рядовых работников, 24 дня и те не дают сразу - тоже дробят по 14 дней а матпомощь на оздоровление при окладе в 1300 вместе получается аж 3900 ну плюс еще выслуга, стаж и т.д. минус удержания, на руки 4000 - бешенные деньги раз в год - и поверьте не все берут взятки -некоторым просто не дают

Відповісти
  • МММда....
02.08.13 14:59

Для офигевшая у наших доблестных политиков наверно новый слоган для народа и бухгалтеров в частности. Семь раз отдай, один раз -убейся.

Відповісти
  • oksana
02.08.13 16:02

покращуємось............покращуємось..........................

Відповісти
  • Петро
04.08.13 10:37

Кто нибудь их уже грохнет?...

Відповісти
  • Nata_Blim
04.08.13 18:08

Мне кажется или у насего правительства предприятия которые внисят эти все изменения - подконтрольные?

Відповісти
  • Тучка
04.08.13 20:09

для Аленки На семинаре в начале года( март) говорили, что "малыши " не ведут учет и не отражают в отчете налоговые разницы. Очень надеюсь, что все так и осталось.

Відповісти