Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


01.08.13
435 14 Друкувати

Уплата авансовых взносов по налогу на прибыль в случае изменения системы налогообложения

   Суть питання
   
   Чи повинно підприємство сплачувати авансові внески з податку на прибуток у 2013 році, якщо у 2012 році воно було платником податку на прибуток на загальних підставах (за підсумками декларації за 9 місяців 2012 року та річної декларації отримано дохід, що перевищує 10 млн. гривень), але у 2013 році підприємство отримало свідоцтво платника єдиного податку на 6 групі оподаткування із відсотковою ставкою 7%?
   
   Відповідь
   
   Відповідно до ст. 57 Податкового Кодексу платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
   
   Але у зв’язку з тим, що з 1 січня 2013 року підприємство є платником єдиного податку на 6 групі, то відповідно до п. 1 ст. 294 податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої – шостої груп є календарний квартал. А п. 294.2 ст. 294 передбачає, що податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.
   
   Згідно із п. 294.3 ст. 294 для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому таким особам виписано свідоцтво платника єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.
   
   Таким чином, посилаючись на вище зазначене, підприємство не сплачує авансові внески з податку на прибуток, а подає щоквартальну декларацію платника єдиного податку та сплачує 7% від отриманого прибутку за звітний період.
   
   ДПІ у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • доброжелатель
02.08.13 04:22

7% від отриманого ПРИБУТКУ???! Классное разъяснение!!! ))))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ar4ik
02.08.13 08:01

Да уж, жгут....

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • аноним
02.08.13 09:26

Так а чего Вас смущают єти 7%???

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • доброжелатель
02.08.13 10:42

смущают не 7%, а то что они уплачиваются с ПРИБЫЛИ. Единый налог платится с ДОХОДА.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аня
02.08.13 10:58

Ребят, вообще-то прибыль и доход - это синонимы)))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аленка
02.08.13 11:23

Аня! Вообще-то, если Вы на едином налоге, то все, что заходит на Ваш расчетный счет автоматически является Вашим доходом. А прибыль - это то, что Вы получите отняв от своего дохода Ваши расходы. Та что не совсем эти слова синонимы.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аня
02.08.13 11:39

Отняв от своего дохода расходы -это чистая прибыль. Если Вы обратитесь к словарю, то сможете увидеть, что доход-прибыль- это синонимы! А если еще и откроете кодекс, то вообще удивитесь, увидев в разделе прибыль слово "доход".

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • доброжелатель
02.08.13 13:25

Аня! Не порите чепуху. Со своими познаниями в области семантического толкования слов русского языка общайтесь лучше на сайтах филологов! На пальцах: прибыль - это доходы минус расходы. Налогом на прибыль облагается прибыль. Единым налогом облагается доход.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аноним
02.08.13 13:45

а если заходит на счет деньга по договору концессии и потом уход поставщику. в доход для ен что тогда ставить?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Елена
02.08.13 13:46

Аня! Вы филолог или бухгалтер? Не позорьте бухгалтеров. Читайте "словари" по бухгалтерии.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • П
02.08.13 15:44

Кстати, Аня! Чистая прибыль-это доходы минус расходы и минус налоги!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бухибухи
03.08.13 14:34

Ання, доброжелатель прав, не спорте.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Юля
04.08.13 20:15

А почему бы и нет!? В моей "конторе" все менеджеры доход прибылью называют... ;)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аноним
05.08.13 16:11

прибыль это то что в кармане, а доход это то что зашло на расчетный счет и не успели его прос.... потратить..

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27193 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд