Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


06.08.13
780 0 Друкувати

Как исправить ошибку в ф. № Д4, которая привела к занижению суммы ЕСВ, но размер зарплаты указан правильно?

   Чи потрібно заповнювати рядок 6.4 таблиці 1 звіту по ЕСВ (форма № Д4) при виправленні помилки, яка призвела до заниження суми ЄСВ, але розмір заробітної плати був вказаний правильно?
   
   Листом від 07.02.2013 р. «Опис формату звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ПФУ надав роз'яснення щодо заповнення Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України (далі – Звіт).
   
   У згаданому листі безпосередньо вказано, що в рядку 6.4 таблиці 1 Звіту зазначається база нарахування єдиного внеску, на яку платником донараховано єдиний внесок. При цьому даний рядок не використовується у разі нарахування заробітної плати за попередні періоди, в тому числі у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, оскільки такі суми включаються в заробітну плату того місяця, в якому були здійснені їх нарахування (п. 4.3.3 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління ПФУ від 27.09.2010 р. № 21-5).
   
   Норми щодо виправлення помилок у Звіті визначені в розділі V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління ПФУ від 08.10.2010 р. № 22-2 (далі – Порядок).
   
   А саме, у разі виявлення помилки у Звіті страхувальник має право до закінчення терміну подання цього Звіту повторно сформувати та подати Звіт до Пенсійного фонду за місцем взяття на облік. Діючим вважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності, визначених цим Порядком.
   
   У разі самостійного виявлення страхувальником недостовірних відомостей, поданих після закінчення звітного періоду та/або накопичених в електронних базах даних персоніфікованого обліку, страхувальник подає до відповідного територіального органу Пенсійного фонду необхідні скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу та одночасно початкові відомості із зазначеними правильними даними на одну застраховану особу разом з пояснювальною запискою щодо зміни відомостей.
   
   Таким чином, у разі помилкового заниження бази нарахування ЄСВ у попередніх періодах заповнюється рядок 6.4 Звіту. Якщо база вказана правильно, але при цьому допущена технічна помилка в обчисленні безпосередньо суми ЄСВ, то рядок 6.4 не заповнюється.
   
   Ольга Буркун
   аудитор
   АФ "Курсор-Аудит"
   
   Дата підготовки 25.07.2013

За матеріалами ЛИГА:ЗАКОН
Рубрика:
Теги:
Коментарі
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27009 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд