Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.08.13
1314 24 Друкувати

Елена Лукаш: Предлагаем кардинально упростить закрытие бизнеса для физических лиц-предпринимателей

   Міністерство юстиції України розробило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців», який направлено на розгляд Кабінету Міністрів України.
   
   Ми пропонуємо кардинально спростити процес закриття бізнесу для фізичних осіб-підприємців: він повинен стати зрозумілим, зручним та європейським. Закрити бізнес підприємцю після прийняття закону можна буде простим натисканням кнопки реєстратора буквально на другий день після подання відповідної заяви (реєстраційної картки) на припинення підприємницької діяльності, - повідомила Міністр юстиції України Олена Лукаш.
   
   Як відомо, досі діє громіздка і забюрократизована система виходу з бізнесу: фізична особа-підприємець повинна пройти двоетапний процес закриття (перший етап – внесення рішення про припинення підприємницької діяльності до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та другий етап – проведення фіскальними органами перевірок). Цей процес ходіння по інстанціях може затягуватися для підприємців на 3 – 4 роки.
   
   Новий законопроект передбачає спрощення процедур припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців, скорочення терміну та створення сприятливих умов.
   
   Двоетапну процедуру припинення підприємницької діяльності пропонується скасувати, а натомість проводити реєстрацію припинення на підставі поданої заявником держреєстратору реєстраційної картки не пізніше наступного робочого дня з дати надходження цієї картки. Тобто фактично діяльність фізичної особи-підприємця може бути припинено за два дні за відсутності підстав для відмови: наступного робочого дня після надходження реєстраційної заяви вноситься відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
   
   Містить новий законопроект і механізм захисту прав держави та кредиторів, соціальної та майнової відповідальності, аби унеможливити варіанти невиконання бізнесом своїх зобов’язань за рахунок спрощених реєстраційних процедур.
   
   За словами Олени Лукаш, цивілізовані форми закриття бізнесу для фізичних осіб-підприємців лише сприятимуть діловій активізації економіки та наблизять її до світових стандартів.
   
   Бізнес повинен бачити в державних органах партнера, який сприяє, іде назустріч, а не ставить якісь чергові додаткові бар’єри, - наголосила вона.
За матеріалами Міністерство юстиції України
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Мари
08.08.13 07:53

Знати б, чим це закінчиться!!!!!!!!!

Відповісти
  • ИРИНА
08.08.13 08:55

Добрыми намерениями выстлана дорога в ад...Да,не перестаешь удивляться нашим законотворцам-все стараются изобрести велосипед...

Відповісти
  • Бухгалтер
08.08.13 09:29

"Бізнес повинен бачити в державних органах партнера, який сприяє, іде назустріч, а не ставить якісь чергові додаткові бар’єри, - наголосила вона. " Страшно как-то стало...))

Відповісти
  • НикНик
08.08.13 09:33

"Тобто фактично діяльність фізичної особи-підприємця може бути припинено за два дні за відсутності підстав для відмови....." И откуда Госрегистратор будет знать о кредиторке предпринимателя перед партнерами и бюджетом? Или они решили что с гражданина (уже не предпринимателя) будет легче получить долги?

Відповісти
  • **
08.08.13 09:38

У меня налоговая уже 2 года не выходит на проверку ЧП, и ещё видимо столько ждать, а отчёты пустые подавай, ключи продлевай, и т.д.

Відповісти
  • Аноним
08.08.13 09:48

закрыть предпринимателя еще не значит снять с учета в налоговых органах - вот в этом и вся фишка! Лукаш Минсдоху нажатием кнопки прикажет?

Відповісти
  • Люся
08.08.13 10:01

Для *** У нас 4 года ЧП в подвешенном состоянии, налоговая не дала справку до сих пор - некогда. Мы уже ничего и не сдаем

Відповісти
  • Аноним
08.08.13 10:49

Люся штрафы готовьтесь заплатить. круглая сумма будет

Відповісти
  • Аноним
08.08.13 11:21

Вже спростили візовий режим,писали говорили ,що дальнобійникам на 5 років відкривають візу- так нашому водію в липні відкрили на 1 рік при тому, що він уже десять років в рейсах. І кому вірити,

Відповісти
  • тет
08.08.13 12:51

Підкажіть, що і в які строки треба здавати по ПП які не ведуть діяльність

Відповісти
  • ЛаЛа
08.08.13 13:30

"Бізнес повинен бачити в державних органах партнера, який сприяє, іде назустріч, а не ставить якісь чергові додаткові бар’єри, - наголосила вона" И какие ж нам барьеры предстоит преодолеть? Что предложат взамен данного "покращення"? Обычно после такого пряника следует готовиться к кнуту.

Відповісти
  • Аноним
08.08.13 14:14

ТЕТу - если на общей системе - в налоговую и ПФ по годовому отчету и ничего не платим, если на ЕН - уплата ЕСВ и ЕН ежемесячно, отчетность зависит от группы ЕН

Відповісти
  • Аноним
08.08.13 14:14

ЕСВ ежеквартально

Відповісти
  • Некто
08.08.13 15:09

Я приостановил свою предпринимательскую деятельность еще в далеком 2002 году. Через 11 лет всплывает, что каким-то образом я еще не снят с учета в ПФУ.

Відповісти
  • тет
08.08.13 15:23

Дякую за відповідь

Відповісти
  • колишній
08.08.13 16:09

"може бути припинено за два дні за відсутності підстав для відмови:" Непроведення перевірки податковою, незакриття рахунків типу 2600 та 2605, переплата в ПФУ - абсолютно законні підстави!

Відповісти
  • Для Некто
08.08.13 16:11

Последней инстанцией в закрытии ФОП есть госрегистратор, который вас закрывает при наличии 2-х справок (22-ОПП из ГНИ и ПОВІДОПЛЕННЯ из ПФУ) вот тогда вы закрыты, а приостановление ЭТО БРЕД и не кто не будет на это смотрел штрафы сдерут 100% Занимаюсь закрытием и постоянно вижу как люди попадают после приостановления в ГНИ, так как ГНИ про ПФУ никому никогда не говорит, оно их не волнует.

Відповісти
  • Аноним
08.08.13 16:12

прсто поменяют местами скоро. было 1. подача заявки регистратору 2. обходнушки, а будет наоборот п. 2., а потом п. 1 )) и будет естественно в результате 2 дня, притом для всех спд)

Відповісти
  • колишній
08.08.13 16:16

Законодавство ніколи не містило норми про "призупинення" СПД! Або Ви діючий підприємець, або припинений. До 1.07.2004 податкова знімала з обліку в себе і видавала довідку 12-ОПП для міськвиконкому, тепер ця довідка недійсна...

Відповісти
  • колишній
08.08.13 16:18

і якщо Ви не завершили цю процедуру, тобто до 01.07.04 не було рішення виконкому про припинення Вашої підприємницької діяльності - Ви залишились підприємцем, який чомусь не звітується до опдаткової та ПФУ

Відповісти
  • Для Некто
08.08.13 16:26

ВСЕ ВЕРНО!!! и штрафы в ПФУ за каждый не сданный отчет до 2010г. по 170 грн., а с 2010 и по сегодня модно и на 2000,00 и более попасть. с пеней и т.д.. Так что лучше сходите в ПФУ те кто «приостанавливал» деятельность и проверти на сколько попали.

Відповісти
  • vv
08.08.13 20:17

Конечно нужно узнать насколько попали в ПФ и налоговой , но и судиться можно и доказать в суде можно, только это труд , а мы все хотим быстро и на вчера...

Відповісти
  • Аноним
09.08.13 05:57

vv что доказывать в суде собираетесь?) отсутствие штрафов за несдачу отчетов?))

Відповісти
  • минЗдох
09.08.13 15:12

закрыл проверку в ГНИ за1 день, в ПФУ - за одну неделю. Проблемы не в процедуре, а в том, что жалобщики создали их себе сами и ждут, что само рассосется.

Відповісти