Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.09.13
1183 10 Друкувати

Похищен ТМЦ - нужно начислить налоговое обязательство по НДС

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Ольга Шара
   
   Міндоходів роз’яснює: якщо платник податку відніс суми ПДВ при придбанні ТМЦ до податкового кредиту, то у разі їх викрадення такий платник податку повинен нарахувати податкові зобов’язання виходячи з вартості придбання даних цінностей, незалежно від того, чи встановлено винних осіб, та чи стягуються з цих осіб втрати. Такий висновок контролери зробили на підставі пп. "г" п. 198.5 ПКУ, відносячи викрадення до негосподарського використання ТМЦ.
   
   При цьому відшкодування заподіяних втрат винними особами не призводить до додаткового виникнення податкових зобов'язань з ПДВ.
   _______________
   
   За інформацією з Єдиної бази податкових знань
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
Рубрика:
Коментарі
  • Котовасий
23.09.13 06:22

Круто! А если пожар и ТМЦ сгорело?

Відповісти
  • Voland
23.09.13 07:05

Интересно, кто будет подобную фигню делать в бухучете...

Відповісти
  • Iehbr
23.09.13 07:48

ПДВ и есть грабёж постоянный.

Відповісти
  • дауш
23.09.13 08:20

- Что случилось с податковым кредитом? - Его украли...

Відповісти
  • Андрій
23.09.13 08:58

Затролили)))))

Відповісти
  • La Estrella
23.09.13 10:37

Дауш, в точку. У меня налоговый кредит тоже украли.

Відповісти
  • ta
23.09.13 11:23

Похищен ТМЦ - уголовное дело. С начала вы заплатите НДС в бюджет, а потом взыщите с уголовника. Был у нас пожар - сгорели ОС - обязательства по НДС заплатили на не доамортизированую стоимость, но с затрат уже самортизированое не снимали - были все справки от пожарников.

Відповісти
  • Анна
23.09.13 15:08

ну во-первых в разделе 5, ст.198.5, п."г" - в операціях, що не є господарською діяльністю платника, а откуда уже выдумали все остальное не пойму.

Відповісти
  • ы
24.09.13 08:12

а какое документальное подтверждение должно быть , свидетельствующее о факте кражи ? какая-то неполная консультация

Відповісти
  • Pyka 3AKOHA
24.09.13 10:49

Интересно, а Миндоходов не пояснило, какая разница для плательщика НДС украдены его ТМЦ или уничтожены в хоте техногенной катастрофы например. Финал то один - сначала у тебя что то было, а потом ни стало.

Відповісти