Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


09.10.13
2478 12 Друкувати

Если покупатель отказывается подписывать расчет корректировки

   Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню (п.192.1 ст.192 р.V Податкового кодексу України).
   
   Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:
   
   а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;
   
   б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг.
   
   Враховуючи наведене, при здійсненні перерахунку у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача повинні бути відкориговані одночасно.
   
   Тобто, якщо покупець відмовляється підписувати розрахунок коригування та відкоригувати свій податковий кредит, то законодавчі підстави для коригування податкових зобов’язань у постачальника відсутні.
   
   При цьому, ст.188 гл. 20 р. IV Господарського кодексу України визначено, що у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
За матеріалами Головне управління Міндоходів у Тернопільській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • nachfin
10.10.13 08:28

бредят, но почему-то тут же не пишут, что если покупатель отказался подписывать РК, то основания для корректировки его налогового кредита отсутсуют))) В Тернопольской налоговой одни Насреддины, сумасшедшие, но не дураки))): "Однажды Молла Насреддин привез на мельницу зерно. Увидев, что народу собралось много, он стал ждать. Время от времени он потихоньку пересыпал зерно из чужих мешков в свои. Мельник заметил это и спросил: – Молла, что ты делаешь? Молла увидел, что попался, и прикинулся дурачком: – Ты не обращай на меня внимания- я вроде, как сумасшедший. – Если ты сумасшедший,- сказал мельник,- то почему не свое зерно пересыпаешь в чужие мешки? – Я тебе сказал,- ответил Молла,- что я сумасшедший, но не сказал, что дурак.

Відповісти
  • +
10.10.13 08:38

Бред полный, я не могу принудить контрагента совершить дейсвия, только через суд, а потом через ОГИС? Я направляю письмо заказным с уведомлением, и в сопроводиловке пишу, что если в течение 10р.д. мне не направят корректировку, или мотивированные замечания, то она считается подписанной второй стороной по-умолчанию. Не нужно изобретать велосипед.

Відповісти
  • koty
10.10.13 08:43

И наличие иных первичных ( накладная на возврат, ТТН на перевозку,) документов не являются основанием для уменьшения налогового обязательства, а вот подпись в корректировке к налоговой - это да. Вывод: при наличии первичных документов подтверждающих факт осущетвления хоз. операции, и при отсутствии подписи на корректировке к налоговой накладной - НАРИСУЙ ПОДПИСЬ САМ И НЕ ПАРЬСЯ. Головне управління Міндоходів у Тернопільській області, Вам уже было предложено не доводить ситуации до маразма.

Відповісти
  • Мариша
10.10.13 09:15

Нам интернет-провайдер присылает наш экземпляр корректировки уже подписанный за нас. :)

Відповісти
  • Алиса в Стране чудес
10.10.13 09:43

Как это "якщо покупець відмовляється підписувати розрахунок коригування та відкоригувати свій податковий кредит, то законодавчі підстави для коригування податкових зобов’язань у постачальника відсутні."???? Если составлена корректировка, значит, основания были! Против фактов не пропрешь! А покупатель, может быть отказывается подписывать документ в силу того, что кредит ему очень нужен. Так что, теперь? Бред написали!

Відповісти
  • Apple
10.10.13 09:55

да послать ему корректировку заказным или ценным письмом с описью, если уж так....

Відповісти
  • Алиса в Стране чудес
10.10.13 13:45

Вот не могу успокоиться! Получается, не подписали мне корректировку, нельзя снять и соответствующие обязательства. А кредит? Тоже, если не подписали корректировку, кредит на месте?? Офигеть!

Відповісти
  • Алиса в Стране чудес
10.10.13 13:47

Или обязательства трогать нельзя, а кредит снимут по проверке? Вот упала в моих глазах Тернопольская ОДПА! Уже б лучше молчали!

Відповісти
  • АРФА
10.10.13 15:10

А если не подписывать акт проверки, то начисленные в нем суммы штрафов тоже не надо платить?

Відповісти
  • Иришка
10.10.13 16:15

Арфа ))))В точку

Відповісти
  • Ольга
11.10.13 09:12

Покупатель самостоятельно без продавца ОБЯЗАН корректировать кредит, а продавец без согласия покупателя не может ?! - бред. Из ЕБНЗ "Чи може покупець – платник ПДВ самостійно зменшити податковий кредит у разі відмови з боку постачальника товарів/послуг надати розрахунок коригування при поверненні постачальнику товарів/послуг або поверненні покупцю попередньої оплати?" Відповідь: Коротка: Враховуючи те, що податковий кредит визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, що придбаваються з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, то у випадку повернення покупцем-платником ПДВ товарів/послуг постачальнику, або при поверненні постачальником покупцю суми попередньої оплати товарів/послуг, такий покупець - платник ПДВ має здійснити коригування сум сформованого за такими товарами/послугами податкового кредиту, за результатами податкового періоду, протягом якого відбулось повернення ним товарів або повернення йому від постачальника сум попередньої оплати товарів/послуг, оскільки придбання товарів/послуг фактично не відбулось. Таке коригування здійснюється незалежно від факту отримання розрахунку коригування.

Відповісти